دانلود آهنگ جدید

اوجاقی: برد در مقابل دانشگاه حاصل انسجام تیمی بود

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
لطفا یک افزونه تاریخ نصب کنید.

اوجاقی: برد در مقابل دانشگاه حاصل انسجام تیمی بود

دسته بندی : خبری تاریخ : پنجشنبه 30 نوامبر 2017

سرمربی تیم ووشوی پارس جنوبی گفت: برد تیم ما در مقابل دانشگاه آزاد حاصل یک تلاش و انسجام خوب تیمی بود.

حسین اوجاقی در گفت‌وگو با ایسنا، بعد از پیروزی در حساس‌ترین بازی هفته‌ سوم لیگ برتر ووشوی ایران، اظهار کرد: یکسری واقعیت‌ها وجود دارد که نمی‌توان آن‌ها را انکار کرد. ما اگر در مقابل تیم پر قدرت دانشگاه آزاد به پیروزی دست یافتیم دلیل آن یک انسجام تیمی و برنامه‌ریزی‌های مناسب برای همه اعضای تیم هست. در این مسابقه حتی ما نفراتی هم‌چون حمیدرضا قلی‌پور، یوسف صدری و محسن محمد سیفی را به دلیل مصدومیت و حضور در رقابت‌های جهانی در اختیار نداشتیم.

او افزود: ما در غیاب این ستارگان توانستیم با یک نظم تیمی مناسب و تمرینات پیوسته و سخت نتیجه‌ قابل قبولی را کسب کنیم. اگر این افراد بودند، قطعا می‌توانستیم در مجموع نتیجه‌ بهتر از ۱۰ بر چهار را کسب کنیم.

اوجاقی با اشاره به سطح بالای ووشو کاران دانشگاه آزاد در بخش تالو، اظهار کرد: جا دارد از فرشاد عربی (پر افتخارترین تالوکار ایران) به دلیل زحمات فراوانش تشکر کنم که توانستیم در مقابل تیم پر قدرت تالوی دانشگاه آزاد با حساب چهار بر یک به پیروزی برسیم. از نظر مهره تیم دانشگاه آزاد نفراتی هم‌چون امیر محمدرضایی و احسان پیغمبری در اختیار دارد که خود عنوان‌دارانی در بخش تالو هستند. ما بر روی کاغذ شانس کم‌تری را برای پیروزی در مقابل دانشگاه آزاد داشتیم، اما همان طور که گفتم به دلیل تمرینات مداوم و برنامه‌ریزی‌های مناسب توانستیم در بخش تالو هم دانشگاه آزاد را از پیش‌رو برداریم.

سرمربی تیم‌ ‌پارس جنوبی در پاسخ به این سوال که می‌توان این تیم را با شکست دانشگاه آزاد قهرمان زود هنگام لیگ دانست؟ پاسخ داد: شاید توانستیم در دور رفت تیم دانشگاه آزاد را از پیش‌رو برداریم، اما رقابت‌های تالو باید در دو فرم اجرا شود تا مجموع امتیازات نفرات برتر را مشخص کند. به همین دلیل فکر نمی‌کنم که از الان تیم پارس جنوبی را قهرمان فصل دانستن درست باشد. یک خطا در اجرای فرم می‌تواند نتیجه‌ را کاملا تغییر دهد.

او در ادامه‌ با بیان این که جذب بازیکن و تمرین دادن آن‌ها دو مقوله جدا هستند، خاطرنشان کرد: همان طور که گفتم تیم دانشگاه آزاد نفراتی را در بخش تالو دارد که خود از عنوان‌داران بخش ساندا هستند. حمیدرضا لادور، عرفان آهنگریان و سعید عباسی وزنه‌های سنگینی هستند که در ترکیب دانشگاه آزاد حضور دارند، ولی فکر می‌کنم اگر قرار هست نتیجه‌ای را کسب کنیم، باید برای این بازیکنان که سطح بسیار بالایی هم دارند برنامه‌ریزی های مدون‌تری را طرح‌ریزی کنیم.

اوجاقی در مورد نحوه برگزاری لیگ برتر ووشو نیز، اظهار کرد: در حال‌ حاضر لیگ ووشوی ایران با استانداردهای جهانی برگزار می‌شود و همه امکانات و عوامل از جمله هیات ژوری و داوران کنار و بر روی سکو از سطح بسیار بالایی برخوردار هستیم. هر هفته‌ کیفیت برگزاری مسابقات بهتر می‌شود که جا دارد از تمامی مسوولان در فدراسیون تشکر کنم.

او در پایان با بیان این که ووشو نیازمند توجه بیش‌تری از سوی وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک هست، اظهار کرد: بعد از درخشش ووشو در روسیه شاهد بودیم که یک نشاط جمعی در جامعه حکم فرما بود. در حال‌ حاضر اصلی‌ترین نیاز لیگ ووشو وجود یک سالن اختصاصی و بزرگ‌تر برای برگزاری مسابقات هست تا شاهد حضور تماشاگران و هواداران تیم‌ها باشیم. امیدوارم وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک توجه بیش‌تری را به این رشته داشته باشند.

انتهای پیام