دانلود آهنگ جدید

سفیر اندونزی با وزیر دادگستری ایران دیدار کرد

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
لطفا یک افزونه تاریخ نصب کنید.

سفیر اندونزی با وزیر دادگستری ایران دیدار کرد

دسته بندی : خبری تاریخ : چهار شنبه 31 ژانویه 2018


سفیر اندونزی با وزیر دادگستری ایران دیدار کرد

صبح امروز سفیر اندونزی با وزیر دادگستری ایران دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش زنگان نیوز، سیدعلیرضا آوایی، وزیر دادگستری در این دیدار ضمن ابراز رضایت از وضعیت موجود روابط دو کشور و با استقبال از توسعه آن در حوزه‌های حقوقی و قضایی، به ارتقای روزافزون شاخص‌های مرتبط با موازین حقوق‌بشری در دستگاه قضایی جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد.


وی با انتقاد از برخوردهای دوگانه و ابزاری با موضوع حقوق بشر، اسلام را دین رافت و کرامت و احترام به انسان‌ها عنوان کرد و اظهار داشت: جوامع اسلامی پیش از شکل‌گیری نهادهای غربی حقوق‌بشری، بر اساس مبانی اسلام علاوه بر حقوق انسان‌ها، حقوق حیوانات و درختان را نیز شناسایی و رعایت کرده‌اند.


وزیر دادگستری در این دیدار بر هم‌افزایی ظرفیت‌های کشورهای اسلامی برای معرفی مناسب نگاه حقوق بشر اسلامی تاکید کرد.


همچنین در این دیدار سفیر اندونزی گزارشی از آخرین وضعیت روابط دو کشور در زمینه‌های حقوقی و قضایی، جلسات مشترک حقوق بشری و نیز روابط دوجانبه سیاسی و پارلمانی ارائه و با اشاره به نگاه و سیاست کشورش در مبارزه با افراط‌گرایی، از نقش موثر جمهوری اسلامی ایران در مبارزه و شکست داعش تقدیر کرده و آن را در جهت منافع کشورهای منطقه و جهان اسلام دانست.


وی با اشاره به بازدید از زندان‌های ایران، استانداردهای بازپروری آن نظیر کارآموزی و ظرفیت‌سازی زندانیان در دوره حبس را مناسب ارزیابی و خواستار ایجاد روابط نهادهای تخصصی دو کشور و استفاده از تجارب جمهوری اسلامی ایران در این زمینه شد.


گفتنی هست جمهوری اسلامی ایران و اندونزی موافقتنامه‌های معاضدت قضایی در امور کیفری و استرداد مجرمان را به امضا رسانده‌اند.