دانلود آهنگ جدید

مکزیک؛ تیم یک هشتم نهایی‌ها در جام جهانی

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
لطفا یک افزونه تاریخ نصب کنید.

مکزیک؛ تیم یک هشتم نهایی‌ها در جام جهانی

دسته بندی : خبری تاریخ : پنجشنبه 7 دسامبر 2017

مکزیک در دوره‌های اخیر جام های جهانی همیشه تا مرحله یک هشتم نهایی صعود کرده و روسیه یک فرصت خوب برای این تیم محسوب می‌شود تا خاطره جام‌های جهانی مکزیک را تکرار کند.

به گزارش ایسنا، مکزیک به عنوان نخستین تیم منطقه کونکاکاف صعودش را به جام جهانی قطعی کرد و توانست برای ششمین دوره پیاپی در این بازی‌ها حضور داشته باشد. میزبان دو جام جهانی ۱۹۷۰ و ۸۶ در همه دوره‌های اخیر تنها تا مرحله یک هشتم نهایی صعود کرده هست. مطمئنا هدف این تیم کسب نتیجه بهتر نسبت به سال‌های گذشته هست. نتایج درخشان مکزیک در مرحله مقدماتی در دو بازی دوستانه‌اش نیز دیده شد و شاگردان خوان کارلوس اوسوریو برابر بلژیک به تساوی ۳ بر ۳ دست یافتند و لهستان را با یک گل شکست دادند. نکته قابل توجه در تیم ملی مکزیک حضور رافائل مارکس هست. او از سال ۲۰۰۲ کاپیتان تیم ملی شد. مدافع ۳۸ ساله پنجمین جام جهانی‌اش را تجربه خواهد کرد.

* ستاره

خاویر ارناندس


مهاجم مکزیکی ملقب به چیچاریتو هست و حضور در تیم‌های بزرگ منچستریونایتد و رئال مادرید را تجربه کرده هست. ارناندس شش فصل برای یونایتد بازی کرد و عملکرد خوبش باعث شد مادرید با مهاجم مکزیکی قرارداد امضا کند. چیچاریتو بعد از یک فصل به بایرلورکوزن پیوست و اکنون در وستهام پا به توپ هست. او تاکنون عملکرد نسبتا خوبی در تیم انگلیسی داشته هست اما در مکزیک برترین گلزن تیم ملی محسوب می‌شود. او برترین گلزن تیمش در مقدماتی جام جهانی نبود اما ارناندس نقش مهمی در گلزنی تیمش در جام جهانی پیش رو خواهد داشت.

* سرمربی

خوان کارلوس اوسوریو

سرمربی کلمبیایی از سال ۲۰۱۵ بر نیمکت تیم ملی مکزیک نشست. اوسوریو در اولین تجربه ملی تا به امروز نتایج خوبی کسب کرده هست. او  ۸۲ درصد بازی‌ها را با پیروزی به پایان رساند و توانست مکزیک را به عنوان تیم نخست راهی جام جهانی کند. با این حال در کوپا آمه‌ریکا تنها تا یک چهارم نهایی صعود کرد. اوسوریو در رده باشگاهی با اتلتیکو ناسیونال توانست فاتح جام حذفی کلمبیا شود. اوسوریو بعد از رساندن مکزیک به جام جهانی به دنبال جایگاهی بالاتر از مرحله یک هشتم نهایی در روسیه هست.

 

* تیم ملی مکزیک در یک نگاه:

افتخارات: مرحله یک چهارم نهایی ۱۹۷۰ و ۱۹۸۶

بهترین گلزن: خاویر ارناندس (۴۹)

بیشترین بازی: کلودیو سوارس (۱۷۷)

نحوه صعود: تیم اول منطقه کونکاکاف

عملکرد دوره قبلی: مرحله یک هشتم نهایی

هم‌گروه‌ها:آلمان، سوئد، کره‌جنوبی

انتهای پیام