آیا اگر بوریس جانسون نتواند یک Brexit دوستدار توری را ارائه دهد ، آیا با چالش رهبری روبرو خواهد شد؟

با پایین رفتن مذاکرات با اتحادیه اروپا ، بوریس جانسون هشدار داده شد که اگر توافق نامه خروج از کشور را که رضایت نمایندگان مجلس محافظه کار مشتاق “انجام Brexit” را ندارد راضی نباشد ، ممکن است کار او در معرض خطر باشد.

یک نماینده ناشناس به روزنامه نگار سیاسی جیمز فورسایت گفت که اگر جانسون “اجازه می دهد ما پایین بیایم ، من نامه ام را ارسال می کنم”. و یک شخصیت کلیدی در گروه تحقیقات اروپا است (ERG) – که منجر به اتهام معامله Brexit توسط ترزا می شد – به Forsyth گفت که Brexiteers با مخالفت با توافق نخست وزیر فعلی که نتواند انتظارات آنها را برآورده کند ، مخالفت خواهد کرد.

مقامات هر دو انگلیس و اتحادیه اروپا گفته اند كه معامله Brexit می تواند “ظرف چند روز” مطرح شود ، اما در میان گزارش های مربوط به “منحنی” لحظه گذشته از طرف مذاكره كنندگان اتحادیه ، خروج از توافق بدون توافق همچنان در آستانه است.

معامله توری پسند

در حالی که بسیاری از نمایندگان پارلمان توری ، مهم نیست که وی چه میزهایی را انتخاب کند ، تعدادی از جناح های حزب محافظه کار برای دیدگاه خاص خود در مورد Brexit رقابت می کنند.

و این جناح ها حال و هوای مصالحه ندارند.

به دلیل تهدید به رد هرگونه معامله ای که از “حاکمیت انگلیس” محافظت نکند – در حقیقت ، سخت ترین Brexit ممکن است ، نمایندگان 60 گانه یوروسکتیپ در ERG بزرگترین تهدید را به خطر بیندازند.

پولیتیکو می گوید ، برای ERG ، خروج از اتحادیه اروپا و بازگشت به قوانین سازمان تجارت جهانی (WHO) “بسیار خوب” است. به عبارت دیگر: “بدون معامله ، بدون عرق.”

روری استوارت ، نامزد پیشین رهبری توری ، هفته گذشته به ITV News گفت که جانسون “توانایی از دست دادن” حمایت از گروه تأثیرگذار را ندارند.

استوارت گفت: “اگر او این افراد را از دست بدهد ، اگر آنها تصمیم بگیرند كه او قرارداد Brexit را امضا كرده است كه به حاكمیت احترام نمی گذارد ، او واقعاً نان تست است.”

یکی از اعضای ERG که نامش فاش نشده است ، در این هفته به خبرنگار سیاسی سیاسی The Telegraph ، کریستوفر هوپ گفت که اگر حاکمیت انگلیس در توافق نهایی حفظ نشود ، “شک ندارم که در هر رأیی که بخوانیم ، علیه معاهده رأی خواهیم داد.”

منبع دیگری افزود: “طرف ما روشن ساخت كه ما به نخست وزیر در خط قرمزهای خود مانند حاكمیت و غیره اعتماد داریم. با این وجود ، ما بعنوان یک گروه تحقیقاتی ، قبل از تصمیم گیری آن را خواهیم خواند. در صورت بعید نبودن آن به حاکمیت احترام بگذارد ، نمایندگان مجلس رای مخالف می دهند. “

آیا جانسون می تواند کالاهای مورد نیاز را تحویل دهد؟

نتایج و نتایج احتمالی مذاکرات Brexit احتمالاً بخشهای زیادی از حزب را ناخوشایند خواهد گذاشت.

وزیر سابق آموزش عالی جورج والدن در ماه سپتامبر هشدار داده بود که خروج بدون معامله “دیوانگی” در میان همه گیر کوید است ، همانطور که در آن زمان اروپای جدید گزارش داد.

هر آنچه توافق شده است ، “و نه مانند [Donald] والدن به گفت ، ترامپ ، جانسون می گوید این بزرگترین معامله است که تاکنون انجام شده است صبح بخیر انگلیس. وی ادامه داد: “ما باید این مسئله را پشت سر بگذاریم و عواقب آن را متحمل شویم. امید من این است که او شاید خیلی زود خودش را محو کند و ما یک رهبر مناسب و یک کابینه مناسب بدست آوریم. “

از طرف دیگر ، اگر جانسون امتیازات قابل توجهی برای دستیابی به یک معامله نهایی بدست آورد ، می تواند موجبات ناراحتی محافظه کاران اروپا در مورد تندروی حزب خود را فراهم کند.

رئیس کمیسیون اروپا اورسولا فون در لاین هفته گذشته ادعا کرد که اتحادیه اروپا مایل است “خلاق” به منظور مهر و موم معامله.

اما امید تلگراف پیشنهاد می کند که اگر این “خلاقیت” به معنای Eurosceptics باشد ، معامله را “BRINO” – کد ERG برای “Brexit فقط به نام” می داند – نخست وزیر “ممکن است پسر ویلفرد پسر جوان خود را بیش از آنچه که در حال حاضر دیده است ببیند”.

با تکرار هشدارهای اخیر استوارت ، یک “منبع یورو اسکپتیک” به هوپ گفت که اگر “تعداد زیادی از نمایندگان پارلمان توری” آن را با نام تجاری BRINO معرفی کنند “و علیه حزب رأی دهند ،” بوریس نان تست است “، افزود:” آنها این را می دانند و بنابراین احتمالاً از آن اجتناب خواهند کرد. “

اضطراب استخوان

جانسون قبلاً با شورشهای درون حزب خود روبرو شده است ، بدون اینکه با چالش مستقیم رهبری روبرو شود.

اما استراتژی وی برای مقابله با بیماری همه گیر ویروس کرونا ، و محدودیت های ایجاد شده در آن ، در داخل حزب بسیار بحث برانگیز بوده است.

جانسون در این هفته با بزرگترین شورش نخست وزیری خود روبرو شد ، هنگامی که دیلی میرور گزارش داد ، “بیش از یک چهار نماینده مجلس او” مخالف طبقه جدید ویروس کرونا برای انگلیس.

این روزنامه اضافه می کند ، تنش کمرنگ در مورد محدودیت های Covid “یک چالش رهبری است که منتظر وقوع است”.

چه کسانی رقیب هستند؟

کارشناسان سیاسی بر این باورند که بعید است که علیرغم صحبت در مورد شورش ، اعضای ERG پیشگام هرگونه چالش رهبری باشد. در عوض ، سایت خبری i پیشنهاد می کند ، نمایندگانی که “نمای عمومی بالا را با تمایل به سوزن زدن به دولت ترکیب می کنند” بزرگترین تهدید را برای جانسون به وجود می آورند.

احتمالاً جرمی هانت ، ساجید جاوید ، گرگ کلارک ، توبیاس الوود ، جولیان اسمیت ، رابرت هالفون و تام توگندهت مدعیان اصلی برای تصدی شغل اصلی را شامل می شوند. بسیاری از این دوندگان و موتورسواران ریاست کمیته های منتخب را بر عهده دارند ، گرچه اکثر آنها تاکنون به جایی نرسیده اند که علیه دولت رای دهند.

هر رقابت رهبری احتمالاً توسط همسایه محبوب جانسون خیابان داونینگ انجام می شود.

صدراعظم ریشی سوناک در میان اعضای کابینه خود به عنوان یکی از معدود افرادی که نبرد م effectiveثری را در جنگ مداوم علیه کوید انجام داده اند ، برجسته است.

بلومبرگ می گوید ، علی رغم اینکه سوناک اصرار دارد که “قطعاً” کلید شماره 10 را نمی خواهد ، اما برخی از برجسته ترین توری ها پس از “جذابیت مرد همسایه” هیچ کدام از آنها را ندارند.