آیا جنگ باخموت تمام شده است؟

هنوز مشخص نیست که آیا نبرد چند ماهه برای کنترل باخموت به پایان رسیده است یا خیر، با ادعای مسکو مبنی بر اینکه گروه واگنر تحت حمایت کرملین سرانجام شهر را تصرف کرده است که توسط رئیس جمهور اوکراین ولودیمیر زلنسکی مقابله کرد.

چرخ گوشت، جهنم روی زمین، قلعه، کابوس سیاه شده و اکنون هیروشیما اروپا. تلگراف گفت که باخموت در طول نه ماه و نیم محاصره اش چیزهای زیادی خوانده شده است، اما «تشریحات کمی مقیاس از دست دادن و ویرانی را نشان می دهد».

این روزنامه می‌گوید این شهر کوچک 400 ساله در شرق اوکراین «بدون شک محل خونین‌ترین درگیری‌ها از زمان حمله ولادیمیر پوتین بوده است» و اکنون «طولانی‌ترین نبرد از زمان جنگ جهانی دوم» است.

“پیروزی pyrrhic”

اطلاعات آمریکا بر این باور است که روسیه از دسامبر سال گذشته تاکنون حدود 100000 تلفات در اطراف شهر متحمل شده است که 20000 کشته نشان دهنده بیش از نیمی از کل روس‌هایی است که تصور می‌شود از زمان آغاز تهاجم در اوکراین در اوکراین کشته شده‌اند.

تایمز گزارش داد که “هر دو طرف اهمیت نمادین نبرد را ایجاد کرده اند” و گروه واگنر “به دنبال پیروزی به عنوان یک تقویت تبلیغاتی برای یوگنی پریگوژین، بنیانگذار و رئیس آن، و کرملین بوده است”.

با این حال، اسکای نیوز گفت: «باخموت هیچ ارزش استراتژیکی ندارد، ارزش آن به عنوان یک فتح محدود است – در این زمینه، تصرف آن برای روسیه یک پیروزی بزرگ است».

ABC News گفت: برای نیروهای اوکراینی “میزان معنادارتر موفقیت” “توانایی آنها برای درگیر نگه داشتن روس ها” بوده است. هدف ارتش اوکراین این است که منابع و روحیه نیروهای روسیه را در بخش کوچک اما تاکتیکی خط مقدم 1500 کیلومتری (932 مایلی) کاهش دهد، زیرا اوکراین برای یک ضد حمله بزرگ در جنگ 15 ماهه آماده می شود. ”

پست جدید پیشنهادی
اتوبار بلوار تعاون |اتوبار در محدوده بلوار تعاون با ۴۵%تخفیف - باربری و اتوبار بارسنتر

این نبرد همچنین «نمونه‌ای گویا از چگونگی امیدواری اوکراین برای بهره‌برداری از تقسیمات عمومی در میان سه نیروی اصلی روسی که در باخموت می‌جنگند، ارائه می‌کند: شرکت نظامی خصوصی واگنر، وفادار به یوگنی پریگوژین، شبه‌نظامیان چچنی وفادار به رمضان قدیروف و ارتش منظم». ، نیویورک تایمز گزارش داد.

بعید است که نقطه عطفی باشد

اسکای نیوز گفت: «این لحظه مهمی در این جنگ است، اما نه به دلیلی که مسکو ارائه خواهد کرد. بله، پیروز شده است، اما این نبرد عظیم فقط یک پیروزی کوچک است.»

ABC News گزارش داد اول، “پیروزی در باخموت لزوماً روسیه را به تصرف منطقه دونتسک نزدیکتر نمی کند – هدف اعلام شده پوتین از جنگ”.

مهمتر از آن، هزینه هنگفتی را از نظر منابع و جان باختگان راهبرد کرملین اوکراین برای تخلیه ماشین جنگی روسیه، آشکار کرده است. تأثیر وحشیانه نبرد در از بین بردن سربازان روسی و مزدوران واگنر منجر به مقایسه با درگیری خونین بین ورماخت آلمان و ارتش سرخ در استالینگراد شد که جریان جنگ جهانی دوم را به نفع متفقین تغییر داد.

اسکای نیوز گفت: «با تمام هیاهوهای گروه شبه نظامی واگنر، بعید است که دستگیری باخموت نقطه عطفی در این جنگ باشد. تقریباً مطمئناً تعیین کننده نخواهد بود».

پخش کننده نتیجه گیری کرد که اکنون تمرکز بر ضد حمله مورد انتظار اوکراین است که موفقیت یا شکست آن “به احتمال زیاد بر چگونگی پایان این درگیری وحشتناک تأثیر می گذارد”.