آیا کاهش هزینه های زندگی “آوریل وحشتناک” را شاهد خواهد بود؟

جورج نیکسون در تایمز گفت: 88 پوند اضافی در ماه (1000 پوند در سال): این چیزی است که میلیون‌ها نفر از ما مجبور به پرداخت این “آوریل وحشتناک”، همانطور که مردم آن را می‌خوانند، خواهیم داشت. این به صورت افزایش قبوض برای انرژی، تلفن، آب، پهنای باند و مالیات شورای شهر خواهد بود.

دفتر مسئولیت بودجه بر این باور است که این فشار به حدی شدید است که حتی با در نظر گرفتن کاهش پیش‌بینی‌شده تورم (اکنون به 10.4 درصد)، انتظار دارد درآمد قابل تصرف خانوارها تا سال 2025 به میزان 5.7 درصد کاهش یابد که بزرگترین کاهش دو ساله از سال 1956 است.

شرکت‌ها شاهد یک «هفته بدبختی» بوده‌اند

FT گفت که حال و هوای غم انگیز در شرکت ها به همان اندازه آشکار است. در هفته ای که “یک هفته وای” نامیده می شود، مالیات شرکت ها از 19٪ به 25٪ افزایش یافته است، همانطور که اکثر مشاغل با کاهش یارانه های دولتی در قبوض انرژی و افزایش 9.7٪ در دستمزد زندگی روبرو هستند.

کریگ بومونت از فدراسیون کسب‌وکارهای کوچک گفت: «مالیات افزایش می‌یابد، صورت‌حساب‌های انرژی افزایش می‌یابد، هزینه‌های اشتغال افزایش می‌یابد، تورم افزایش می‌یابد – اما دولت غافل است و اکنون مسیر خود را برای ایجاد تغییر در دست دارد.»

هزاران شرکت کوچک در خطر هستند. لری الیوت در گاردین گفت: خوشبختانه تصویر اقتصادی بسیار ظریف تر به نظر می رسد.

“اقتصاد در نهایت ممکن است بهبود یابد”

نه تنها ارقام رسمی نشان می‌دهند که «انگلیس در پایان سال 2022 کمی قوی‌تر از آنچه در ابتدا تصور می‌شد عمل کرد»، بلکه کسب‌وکارها از «افزایش بهاری ثبت سفارش‌ها خبر می‌دهند که امیدها را افزایش می‌دهد که ممکن است اقتصاد در نهایت پس از معاشقه با رکود بهبود یابد».

پست جدید پیشنهادی
ویروس کرونا: آیا می توان واکسن های Covid را با هم مخلوط و تطبیق داد ، باعث افزایش محافظت می شود؟

نظرسنجی موسسه مدیران نشان می دهد که “رشد در همه بخش ها افزایش یافته است” – نشان می دهد که اقتصاد در مسیر “پیش بینی های گیج کننده” است که توسط صدراعظم جرمی هانت در بودجه اخیر مبنی بر کاهش تولید در سه ماهه اول 2023 انجام شده است.

الکس برومر در دیلی میل گفت: «علیرغم تلاش‌هایی که برای به تصویر کشیدن اقتصاد بریتانیا به صورت رکود و ضعیف انجام می‌شود، این کشور از تعهد کردن خودداری می‌کند. دیدن اینکه آیا صندوق بین‌المللی پول در هنگام انتشار چشم‌انداز اقتصاد جهانی بهاری خود، «پیش‌بینی‌های ناامیدکننده‌اش» را اصلاح می‌کند یا نه، جالب خواهد بود. “باید.”

تورم همچنان “خارج از مقیاس” است

دیوید اسمیت در ساندی تایمز می‌گوید: «برخی از آمارها هنوز ظرفیت شوک‌زنی را دارند. یکی از این موارد آخرین قرائت «تورم مواد غذایی» بود که در ماه فوریه 18.2 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافت.

این افزایش در طی 12 ماه به اندازه “افزایش تجمعی در 11 سال گذشته” است که نشان می دهد افزایش جریان “خارج از مقیاس” چقدر است. بانک‌های مرکزی تمایل دارند به «تورم اصلی» نگاه کنند، که انرژی و غذا را در نظر نمی‌گیرد و در حال حاضر 6.2 درصد است.

اما این تورم کلی است که برای مردم و کسب‌وکارها اهمیت دارد – «و وقتی که انرژی و غذا به آن هدایت می‌شود، دردناک است».

دولت هدف گذاری کرده است که تورم را تا پایان سال به نصف کاهش دهد. اگر این اتفاق بیفتد در حالی که تورم مواد غذایی دو رقمی باقی بماند، “از نظر رای دهندگان به عنوان پیروزترین پیروزی و نشانه ای از پایان دادن به بحران هزینه های زندگی تلقی می شود”.

پست جدید پیشنهادی
بررسی رستوران Barbary Next Door، حیاط نیل، کاونت گاردن لندن