ابزار آلات تخریب معرفی هرکدام

ابزار آلات تخریب معرفی هرکدام

کارهای تخریب در صنعت ساختمان از اهمیت بالایی برخوردار است. ابزار دستی اصلی برای اجرای آنها پتک است. برای کار در مقیاس بزرگ، از یک مکانیسم خودکار استفاده می شود که با وزنه ای که توسط جرثقیل هدایت می شود، نشان داده می شود. یک نسخه میانی از یک دستگاه مکانیزه وجود دارد که برای از بین بردن کار در اندازه های مختلف مناسب است. این یک هیلتی است.

 

انواع

چندین پارامتر برای طبقه بندی دستگاه های مورد بررسی استفاده می شود.

 

بر اساس عملکرد، هیلتی های هیلتی به سه نوع متمایز می شوند.

 

گزینه های سبک وزن برای کارهای خانگی طراحی شده اند. آنها قادر به خرد کردن گچ، کاشی و غیره هستند که آنها را برای تعمیرات خانگی مناسب می کند. جرم چنین هیلتی های کوچک 5-6 کیلوگرم است.

دستگاه های توان متوسط برای آسفالت مناسب هستند، بنابراین در برخی از کارهای ساختمانی از آنها استفاده می شود. وزن 6 تا 10 کیلوگرم امکان نگه داشتن افقی طولانی را فراهم می کند.

در صنعت و ساختمان سازی از هیلتی های پرقدرت با وزن 15 تا 30 کیلوگرم استفاده می شود.

با این حال، جرم یک معیار غیرمستقیم عملکرد است. طبقه بندی نزدیک به موارد فوق، بر اساس پارامترهای دیگر، مهم تر وجود دارد. همچنین شامل چهار نوع است.

 

اولین مورد شامل هیلتی‌هایی با انرژی ضربه تا 30 ژول و فرکانس تا 45 هرتز است. آنها برای مصالح با مقاومت متوسط مانند آسفالت، آجر، خاک رس و کار در فضاهای تنگ مناسب هستند.

نوع دوم با گزینه هایی با انرژی ضربه 40 ژول و فرکانس 34 هرتز نشان داده می شود که در کارهای ساختمانی عمومی استفاده می شود.

نوع سوم شامل مدل هایی با انرژی ضربه تا 45 ژول و فرکانس حداکثر 20 هرتز است. آنها برای کار با ضربه های عمودی با مواد بادوام استفاده می شوند.

نوع چهارم توسط هیلتی هایی با انرژی ضربه بیش از 50 ژول و فرکانس حداکثر 24 هرتز نشان داده می شود. چنین دستگاه هایی برای مواد با مقاومت بالا استفاده می شود.

 

انواع هیلتی

هیلتی هیلتی ها در نوع کار انجام شده و قدرت متفاوت هستند. 3 نوع وجود دارد:

 

دستگاه های سبک وزن تا 6 کیلوگرم برای استفاده در زندگی روزمره در نظر گرفته شده است. قدرت کم آنها برای تعمیرات در خانه مناسب است. چنین دستگاه هایی قابلیت خرد کردن کاشی، گچ قدیمی و غیره را دارند.

تجهیزات با توان متوسط تا 10 کیلوگرم اغلب در ساخت و سازهای معمولی استفاده می شود. نیروی ضربه او برای تخریب آسفالت کافی است.

ابزارهایی با قدرت بالا تا 30 کیلوگرم عمدتاً در ساخت و ساز ساختمان های بزرگ و صنعت استفاده می شود.

بر اساس نوع منبع تغذیه به 4 نوع:

 

رایج ترین آنها هیلتی های پنوماتیکی هستند. برای به حرکت در آوردن چنین ابزاری باید آن را به کمپرسور متصل کنید. مولکول های هوای فشرده با اعمال فشار بر روی اسکنه کار را فعال می کنند که شروع به خرد کردن مواد می کند. چنین تجهیزاتی کمکی ضروری در برچیدن هر نوع سازه بتنی، تخریب دیوارهای آجری، ایجاد فرورفتگی ها و بازشوها هستند.

 

برای مصارف خانگی، هیلتی های پنوماتیک باید حداقل 5 ژول قدرت داشته باشند. برای مصارف صنعتی، هیلتی ها باید دارای نیروی ضربه 10-10 ژول باشند. این به کارگران این امکان را می دهد که به راحتی سطوح آسفالت، روسازی های بتنی، تخریب سازه های سنگی و غیره را تمیز کنند. .

 

هیلتی های برقی بر اساس اصل تبدیل پتانسیل الکتریکی به پتانسیل مکانیکی کار می کنند. عملکرد چنین هیلتیی به عملکرد موتور الکتریکی داخلی بستگی دارد. ضربات توسط یک ضربه گیر واقع در داخل دستگاه انجام می شود. حرکت آن در نتیجه عنصر چرخشی فعال می شود. در حین حرکات سریع مهاجم، پوشش یا دیوار می شکند.

 

هیلتی های الکتریکی برای حفاری و برش مواد مناسب نیستند زیرا برای قدرت ضربه بالا طراحی شده اند.

 

ویژگی اصلی چنین تجهیزاتی انرژی ضربه، فرکانس و قدرت آن است. این مقادیر به تعیین حداکثر تراکم سطحی که گلگیر می تواند انجام دهد کمک می کند. قدرت چنین تجهیزاتی می تواند به 1700 وات برسد، انرژی ضربه 45 ژول و فرکانس ضربه ها 2000 بار در دقیقه است.

 

گلگیرهای برقی مدرن دو عایق هستند، بنابراین می توان آنها را به پریزهای معمولی وصل کرد.

 

هیلتی های بنزینی انرژی خود را از احتراق سوخت می گیرند.

 

کارکردن موتورهای بنزینی بسیار ساده است. آنها قدرت کم دارند و شفت موتور احتراق داخلی و سوپاپ روی سیلندر ندارند. مزیت اصلی چنین هیلتی هایی توانایی کار در هر مکانی است، زیرا آنها به شبکه برق متصل نیستند. علاوه بر این، این دستگاه ها بسیار ایمن تر از همتایان خود هستند، اما در حین کار بسیار پر سر و صدا هستند و نیاز به سوخت گیری مداوم با بنزین یا سوخت دیزل دارند.

 

هیلتی های بنزینی برای خرد کردن سازه های بتنی و آسفالتی، خاک یخی و همچنین برای استخراج معادن استفاده می شود. حداکثر کارایی این دستگاه ها و سرعت عمل بالا به شما این امکان را می دهد که به سرعت مواد با چگالی و اندازه های مختلف را از بین ببرید.

 

گلگیرهای هیدرولیک می توانند از منابع برق کاملاً متفاوتی کار کنند. اغلب آنها به عنوان تجهیزات اضطراری عمل می کنند.

در حال حاضر، تولید کنندگان مدل های بسیاری از هیلتی های هیلتی را تولید می کنند که نه تنها در سطح سر و صدای کم و ارتعاش، بلکه در سهولت استفاده نیز متفاوت است. سازندگان به طور مداوم عملکرد خود را گسترش می دهند، بدنه، ارگونومی و راحتی کار را اصلاح و بهبود می بخشند.