اختلافات فرانسه و آلمان با تشدید اختلافات بر سر توافق نامه Brexit آشکار شد

مذاکرات Brexit پس از اینکه فرانسه و آلمان بر سر امتیازاتی که اتحادیه اروپا به انگلیس در جریان مذاکرات انجام شده توسط میشل بارنیه ، مذاکره کننده اصلی اتحادیه ، درگیر شد ، دچار یک شکست جدی شد ، ظهور کرد.

به گفته تایمز ، پس از آنكه بارنیه پس از قرار گرفتن در معرض كوید -19 مجبور به منزوی شدن از خود شد ، کمیسار اروپا ، ارسولا فون در لاین “با ارسال استفانی ریسو ، معاون رئیس دفتر خود ، برای اجرای مذاکرات” کنترل خود را در مذاکرات محکم کرد “. .

گفته می شود که ریسو و تیم انگلیس “پیشرفت واقعی را شروع کردند – به حدی که زنگ های خطر در پاریس و برخی از پایتخت ها به صدا درآمد.”

یک مقام اتحادیه اروپا به روزنامه گفت که بارنیه از مسیری که گفتگوها انجام می دهد بسیار ناراضی است به طوری که با سفیران اتحادیه اروپا تماس گرفت تا “کشورهای عضو را به موضوعاتی که فکر می کند امتیازات زیادی داده شده است” راهنمایی کند.

منبع گفت: “او پرچمهایی را برافراشت.” “این استادانه و ظریف بود اما همه می دانستند که خود بارنیه از رویکرد Von der Leyen و Riso در دستیابی به یک معامله” هر آنچه “لازم باشد خوشحال نبود.”

در واقع ، مداخله وی زمینه را برای رویارویی دو بازیکن قدرتمند بلوک فراهم کرد.

فیلیپ لگلیز-کوستا ، نماینده دائمی فرانسه در اتحادیه اروپا ، “این ادعا را با این ادعا که آلمان دست در دست همکار “با فون در لاین” است و امتیازات زیادی را در مورد موضوعات حل نشده مانند ماهیگیری و “شرایط بازی برابر” به منظور تأمین یک معامله تجاری آینده صادر کرد ، عنوان کرد.

در پاسخ ، مایکل کلاوس ، سفیر آلمان ، به فرانسه و متحدانش به دلیل “بیش از حد تند” واکنش نشان داد.

امانوئل مکرون در هفته های اخیر به طور فزاینده ای صعود کرده است و می گوید اگر توافق پاریس را راضی نکند ، وتو را وتو می کند. اما اختلافات اخیراً آشکار شده با آلمان اختلافات را در قلب این اتحادیه آشکار می کند ، زیرا مذاکره کنندگان وارد روزها و هفته های پایانی مذاکرات می شوند.

گاردین گزارش داد ، بوریس جانسون امروز “در یازده ساعت تلاش برای شکستن بن بست در مذاکرات Brexit” با فون در لاین در بروکسل ملاقات می کند. با این حال ، “هر دو مقام اتحادیه اروپا و مقامات انگلیس گفتند که مطمئناً اطمینان حاصل نشده است که هنگام دیدار رهبران ، یک معامله تجاری و امنیتی تاریخی تأمین شود” ،

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>