امانوئل ماکرون خواستار اتحادیه اروپا برای بازنگری در مورد حرکت آزاد است

روز گذشته امانوئل مکرون هنگام بازدید از مرزهای کشورش با اسپانیا گفت: اتحادیه اروپا باید مرزهای داخلی و خارجی خود را تقویت کند تا با تهدید افراط گرایی مقابله کند.

بی بی سی گزارش داد ، رئیس جمهور فرانسه “خواستار تجدید نظر در مورد حرکت آزاد در اتحادیه اروپا است.”

ماکرون با اشاره به سیستم حرکت آزاد بین 26 کشور اروپایی بدون گذرنامه ، شناسنامه یا چک مرزی گفت: “من طرفدار اصلاح اساسی شینگن هستم.” وی افزود: اتحادیه اروپا باید “در سازمان خود تجدید نظر کند” و “امنیت مرزی مشترک ما را با یک نیروی مرزی مناسب تقویت کند”.

رویترز گزارش می دهد: “اروپا از دو حمله در هفته گذشته که متجاوزانی بودند که آزادانه بین کشورهای عضو شینگن حرکت می کردند ، احساس آرامش می کند.”

روز دوشنبه ، یک فرد مسلح پس از سفر به اسلواکی برای خرید مهمات ، چهار نفر را در وین کشت. و مردی كه پنجشنبه گذشته در كلیسایی در نیس سه نفر را كشته بود ، چند روز قبل از حمله قبل از عبور از فرانسه از طریق جزیره لامپدوسا از تونس به ایتالیا سفر كرده بود.

دیلی میل گزارش داد: “ماکرون گفت که حملات اخیر هشداری برای اروپا است که” خطر تروریسم همه جا است “.

رهبر فرانسوی – که از درگیری بین اسلام رادیکال و غرب صحبت کرده است – گفت که به طور یک جانبه حجم مرز مرزی کشورش را از 2،400 به 4800 افسر دو برابر می کند. فرانسه پس از حملات 2015 Bataclan ، تحت استثنایی از توافق نامه شینگن ، دوباره کنترل مرزی را اعمال کرد.

رویترز می افزاید: “ماکرون” همچنین می خواهد اتحادیه اروپا یک سیاست پناهندگی واحد برای پایان دادن به ردیف هایی که سیاستگذاری آن را در طی یک بحران مهاجر چند ساله فلج کرده است ، داشته باشد.