انتخابات ایالات متحده: آیا محدودیتی برای دونالد ترامپ وجود دارد که بتواند قبل از ترک کاخ سفید بخشوده شود؟

دونالد ترامپ مشاور امنیت ملی سابق خود را به دلیل دروغگویی به اف بی آی عفو کرد در جریان تحقیقات مشاور ویژه رابرت مولر از مداخله روسیه در انتخابات 2016.

در یک توییت دیروز ، رئیس جمهور گفت که “افتخار بزرگ من است که اعلام کنم بخاطر بخشودگی کامل به ژنرال مایکل تی فلین اعطا شده است”. وقتی معلوم شد که فلین پس از 24 روز در کاخ سفید مجبور به استعفا شد کاخ سفید را در مورد دیدار با سرگئی کیسلیاک ، سفیر روسیه قبل از روی کار آمدن ترامپ فریب داد.

گاردین گزارش داد ، “یک جانشین معتمد ترامپ در مبارزات انتخاباتی” ، متعاقباً فلین اعتراف کرد که قبل از اقدام به پس گرفتن اعترافات خود با کیسلیاک تماس داشته است.

ترامپ پیش از این راجر استون ، متحد دیرینه خود که به جرم انسداد ، دروغ گفتن به کنگره و ارعاب در تحقیقات مولر ، به بیش از سه سال زندان محکوم شده بود ، رحمت را عطا کرده است.

در همین حال ، فلین “محکوم نشده بود” ، اما بخشش ریاست جمهوری وی “انتقادات گسترده ای را برانگیخته است” ، روزنامه می گوید. اما صرف نظر از چنین مخالفتی ، پیش بینی می شود ترامپ پیش از ترک مقام خود در ژانویه ، به تعدادی از دستیاران اصلی خود بخشش دهد.

همانطور که رویترز گزارش می دهد ، “بخشش توسط سایر شاخه های دولت قابل بررسی نیست و رئیس جمهور نیازی به ارائه دلیل برای صدور آن ندارد” – به این معنی که ترامپ می تواند در روزهای آخر ریاست جمهوری آنها را به هر کسی که انتخاب کند ، صادر کند.

بخشش ریاست جمهوری “محکومیت کیفری را از بین می برد” ، اما مطلق نیست و فقط در مورد جرایم فدرال اعمال می شود ، این خبرگزاری ادامه می دهد. بنابراین ترامپ نتوانست برای محافظت از “همکاران در تحقیقات جنایی که توسط سیروس ونس ، دادستان منطقه منهتن ، دادستان ایالتی ، انجام شد” بخشود.

ونس در حال حاضر در حال تحقیق در مورد اتهامات “پرداخت پول” توسط مایکل کوهن ، وکیل سابق ترامپ ، به دو زن ، یک ستاره فیلم بزرگسالان و یک مدل سابق پلی بوی است که ادعا می کنند با رهبر ایالات متحده برخورد جنسی داشته اند.

برخلاف تصور عمومی ، ترامپ همچنین نمی تواند خود را عفو کند.

ITV News می گوید: “بیشتر وكلا معتقدند كه دادگاه عالی – حتی یك دادگاه محافظه كار – هرگز اجازه نمی دهد كه رئیس جمهور خود را عفو كند.” “این می تواند اعتراف کند که یک مرد بالاتر از قانون است – رئیس جمهور. و آمریکا علیه این مفهوم جنگ انقلابی کرد. “

با این حال ، اگر بازوی بلند این قانون برای راحتی کمی نزدیک بود ، ترامپ می تواند از دفتر بیضی شکل استعفا دهد و معاون رئیس جمهور مایک پنس – که جایگزین وی به عنوان رئیس جمهور می شود – را برای وی بخشود.