انتخابات ایالات متحده: جو بایدن در جلسه توجیهی محرمانه قفل شد زیرا دونالد ترامپ حاضر به قبول نتیجه نشد

دموکرات تأیید کرد: امتناع دولت دونالد ترامپ برای پذیرش شکست انتخاباتی خود باعث شده جو بایدن رئیس جمهور منتخب نتواند به انبوهی از اطلاعات امنیت ملی دسترسی پیدا کند.

چهار روز پس از آنكه پنسیلوانیا به نفع بایدن به نفع وی قرار گرفت و وی را بر ترامپ واگذار كرد ، امیلی مورفی ، رئیس اداره خدمات عمومی هنوز نامه “اطمینان” را امضا نكرده بود.

NBC News می گوید ، این نامه انتقال قدرت را در حرکت تنظیم می کند و “از زمان تصویب قانون انتقال تقریباً یک روند غیر مناقشه برانگیز بوده است”.

بایدن همچنین گزارش مختصر رئیس جمهور (PDB) را دریافت نمی کند ، مجموعه ای از اطلاعات سطح بالا که در میان مقامات ارشد دولتی پخش می شود. پخش کننده می افزاید: “ترامپ می تواند با یک کلمه اجازه این کار را بدهد ، اما او چنین کاری نکرده است.”

جلسات توجیهی معمولاً برای کمک به انتقال به قدرت به رئیس جمهور منتخب ارسال می شود ، نیویورک تایمز آن را “مهمترین خط لوله برای اطلاع از تهدیدهای پیش روی ایالات متحده” توصیف می کند.

رئیس جمهور منتخب دیروز در حالی که از جلسه توجیهی خارج شد ، گفت: “بدیهی است که PDB مفید خواهد بود اما لازم نیست. من الان رئیس جمهور نشسته نیستم.

وی افزود: “دسترسی به اطلاعات طبقه بندی شده مفید است ، اما به هر حال در موقعیتی نیستم كه بتوانم درباره این موضوعات تصمیمی اتخاذ كنم. داشتن آن بسیار خوب است اما حیاتی نیست. “

بایدن کمتر از عدم موفقیت ترامپ در پذیرفتن انتخابات چشم پوشی کرد ، اما این امتناع را “خجالت” توصیف کرد.

پست جدید پیشنهادی
کشتار جنگل شاکاهولا: تعداد کشته شدگان فرقه مظنون کنیایی به 47 نفر رسید

وی افزود: “تنها چیزی که ، چگونه می توانم این را با درایت بگویم ، فکر می کنم به میراث رئیس جمهور کمک نکند.”