انتخابات ایالات متحده: دونالد ترامپ بعد از ترک کاخ سفید چه آینده ای دارد؟

دونالد ترامپ پس از اطلاع از نتیجه در هنگام حضور در زمین گلف ، در توئیتر ادعاهای بی اساس بیشتر درباره کلاهبرداری رای دهندگان ، در مورد امتناع از پذیرش شکست در انتخابات ایالات متحده دو برابر می شود.

رهبر منتخب آمریکا که شب گذشته برکنار شد شب گذشته به سکوی مورد علاقه خود بازگشت ، توییت کردن: “Sچه زمانی رسانه Lamestream تماس می گیرد که رئیس جمهور بعدی ما چه کسی خواهد بود؟ ” کمپین جو بایدن “چه چیزی را دزدید [votes] آنها مجبور به سرقت شدند “تا ادعای پیروزی کنند” ، او در دیگری نوشت پست که به دلیل حاوی ادعاهای “مورد مناقشه” توسط توییتر پرچم گذاری شده است.

مبارزات انتخاباتی ترامپ در تلاش برای تداوم قدرت ، مبارزات حقوقی زیادی را آغاز کرده است ، اما روند مخالف جمهوری خواهان تغییر کرده است ، به طوری که بسیاری از مشاوران اصلی وی موارد را به عنوان “بلومبرگ گزارش داد.

به دادگاه ها

تیم ترامپ هفته های آینده را به مبارزه با تعداد زیادی از پرونده های قضایی مربوط به تقلب در حین شمارش آرا در انتخابات اختصاص خواهد داد ، که هنوز در برخی از ایالت ها به طور کامل تکمیل نشده است.

پس از شب اول شمارش ، در ابتدا در بسیاری از ایالت های میدان جنگ رهبری داشت ، با افزایش آرا Trump نامه های پستی به برتری ترامپ نسبت به بایدن به طرز چشمگیری کاهش یافت. در پاسخ ، رئیس وقت اعلام کرد که علیه چندین ایالت از جمله میشیگان ، ویسکانسین ، نوادا و پنسیلوانیا اقدام خواهد کرد.

با این حال ، کارشناسان حقوقی اظهار داشتند که این پرونده ها صرفاً یک حیله سیاسی است که هدف آن خرید زمان است ، نه چالش های قانونی.

جوشوا داگلاس ، استاد حقوق دانشگاه کنتاکی ، به گاردین گفت: “به نظر می رسد همه آنها هیچ لیاقتی ندارند.” “من فکر می کنم هدف ایجاد اختلاف و بی اعتمادی و تضعیف مردم و یکپارچگی انتخابات است. من فکر می کنم که دادن وقت اضافی به آنها فقط در این تئوری موثر است. “

پاک کردن کاخ سفید

بایدن قرار است در تاریخ 20 ژانویه جایگزین ترامپ شود – به این معنی که دو ماه و نیم دیگر از جمهوریخواه در دفتر بیضی باقی مانده است. احمد بابا ، از روزنامه ایندیپندنت می گوید ، “” پس از شکست چالش های حقوقی ناچیز وی “،” احتمالاً شاهد خواهیم بود که اعضای دولت ترامپ در حین خروج هر چه می توانند بگیرند “.

بابا پیش بینی می کند “بخشش های لحظه آخری ، قراردادهای دولتی که برای متحدان ترامپ تأیید شده و دلارهای مالیات دهندگان بیشتر به مشاغل ترامپ” دفتر”.

در واقع ، به نظر می رسد احتمال انتقال آرام قدرت بسیار کم است.

چندین منبع به Vanity Fair گفتند که ترامپ ممکن است به طور مجازی “خود را در دفتر بیضی محاصره کند” و از پذیرش انتخابات امتناع ورزد.

مبارزات انتخاباتی بایدن دقیقاً چنین سناریویی را پیش بینی کرده است ، روز جمعه در بیانیه ای هشدار داد – یک روز قبل از آنکه چندین خبر خبری وی را به عنوان برنده انتخابات اعلام کنند – که “دولت ایالات متحده کاملاً قادر است تا متجاوزان از کاخ سفید را بدرقه کند”.

مشکلات حقوقی پس از ریاست جمهوری

سی ان ان گزارش می دهد: “بدون برخی از حمایت هایی که ریاست جمهوری از او می کند” ، “در برابر تحقیقات متعدد که به دنبال تقلب احتمالی در معاملات تجاری مالی خود به عنوان یک شهروند خصوصی است – چه به عنوان یک فرد و چه از طریق شرکت خود” آسیب پذیر خواهد شد.

این تحقیقات ممکن است متهم به اتهامات فرار مالیاتی ، افترا و حتی تجاوز جنسی باشد. جین مایر روزنامه نگار نیویورکی که پیش از انتخابات نوشت ، خاطرنشان کرد که ترامپ قبلاً “از یک استیضاح ، 26 اتهام بدرفتاری جنسی و حدود 4000 پرونده قضایی زنده مانده بود”. وی افزود: “ممکن است این موفقیت خوب ، در صورت پیروزی جو بایدن ، به طرز وحشیانه ای پایان یابد”.

با این حال ، برخی از وکلا “حدس زده اند که احتمال دارد ترامپ قبل از ترک دفتر خود بخواهد خود را از جنایات فدرال عفو کند” ، CNN اضافه می کند.

دردسر خانوادگی

ترامپ همچنین ممکن است به دادگاه های طلاق سر بزند. چندین شخص سابق کاخ سفید ادعا کرده اند که ملانیا ترامپ بانوی اول “لحظه شماری می کند” تا زمانی که بتواند آن را به تنهایی ادامه دهد.

به گزارش نامه روز یکشنبه ، دستیار سابق اوماروسا مانیگولوت نیومن می گوید ازدواج 15 ساله این زوج به طور موثر “از قبل به پایان رسیده است”.

نیومن به روزنامه گفت: “ملانیا هر دقیقه حساب می كند تا زمانی كه او از دفتر خارج شود و بتواند طلاق بگیرد.” “اگر ملانیا سعی می کرد تحقیر نهایی را انجام دهد و در حالی که بر سر کار است برود ، راهی برای مجازات او پیدا می کرد.”

ادعاهایی مشابه توسط استفانی وولکوف ، دستیار سابق وی ، گفته شده است که از زمان پیروزی ترامپ در انتخابات 2016 ، بانوی اول نگاه خود را به خروج از کشور داشته است. ملانیا نزدیک به پنج ماه منتظر بود تا از شهر نیویورک نقل مکان کند تا به همسر تازه انتخاب شده خود در کاخ سفید بپیوندد ، با این ادعا که می خواست پسر آنها ، بارون ، قادر بودن تمام کردن از خودش مدرسه سال

اما ولکوف این ادعا را دارد بانوی اول از حرکت خودداری کرد زیرا در حال مذاکره بر سر توافق نامه پس از ازدواج بود تا بارون سهمی برابر از ثروت ترامپ داشته باشد.