انتخابات ایالات متحده: سنا دموکرات ها امیدوار است که رقابت ها به دور دوم ژانویه برسد

در حالی که انتظار عصبی برای اعلام برنده انتخابات ریاست جمهوری از سوی چند ایالت در حال چرخش باقی مانده ادامه دارد ، دو مسابقه نزدیک در جورجیا به دموکرات ها امید می دهد کنترل سنا را از جمهوری خواهان کنترل کنند.

یکی از مسابقات تنگاتنگ سنا قطعاً به دور دوم منتهی می شود ، در حالی که مسابقه دوم برای فراخوانی یک برنده بسیار نزدیک است. و دو مسابقه دیگر ، در کارولینای شمالی و آلاسکا ، نیز بلاتکلیف مانده اند.

هیچ نامزدی در هیچ یک از چهار مسابقه به آستانه 50٪ لازم برای تصدی کرسی سنا نرسیده است ، بدین معنی که اتاق در 48-48 در بن بست است.

در گرجستان ، کلی لوفلر ، سناتور جمهوری خواه ، در دور دوم انتخابات 5 ژانویه پس از کسب 50٪ از آرا neither هیچ یک از نامزدها در دور دوم ، در رافائل وارنوک ، کشیش سیاه پوست در کلیسایی که مارتین لوتر کینگ تبلیغ می کرد ، با دموکرات روبرو می شود.

به گزارش نیویورک تایمز ، وارنوک به عنوان “دونده اول” در مرحله دوم ظاهر شد و به او یک فرصت واقعی برای برکناری لوفلر از مجلس اعلا داد.

دموکرات ها همچنین امید خود را به مسابقه دوم جورجیا بین دیوید پردو فعلی جمهوری خواه و جون اوسوف ، رقیب دموکرات ها ، بسته اند. پردو در حال حاضر با 49.8٪ آرا ، با 98٪ آرا count شمارش شده ، پیشتاز است.

گاردین می گوید ، دو مسابقه نزدیک سنا در کارولینای شمالی و آلاسکا نیز ادامه دارد ، اما جمهوری خواهان “به نظر می رسد پیروز شوند” در این دو ایالت. با این حال ، “دموکرات ها بدون شک مقادیر زیادی انرژی و پول را در تلاش برای پیروزی در دور دوم جورجیا متمرکز می کنند” ، روزنامه اضافه می کند.

با تصاحب دو کرسی سنا در جورجیا ، اتاق فوقانی 50-50 مساوی خواهد بود – که اگر بایدن در کاخ سفید پیروز شود ، معاون رئیس جمهور وی ، کمالا هریس ، با رای گیری تصمیم گیری را ترک خواهد کرد. در صورت پیروزی دونالد ترامپ در دوره دوم ، مایک پنس رای آراستن انتخابات را برگزار می کند.

به دست آوردن کنترل سنا برای اطمینان از اینکه رئیس جمهور می تواند دستور کار قانونگذاری خود را دنبال کند بسیار مهم است ، زیرا اتاق فوقانی قدرت زیادی بر سیاست ها و برخی انتصابات اداری و قضایی دارد.