انتخابات ایالات متحده: معنای ریاست جمهوری جو بایدن برای اتحادیه اروپا

وقتی رئیس جمهور منتخب ایالات متحده جو بایدن شروع به جمع آوری کابینه کاخ سفید خود می کند ، اتحادیه اروپا امیدوار است که امیدوار باشد. افتتاح در ژانویه.

انتظار می رود که دموکرات پیروز ، نقش وزیر امور خارجه را به دستیار دیرینه خود آنتونی بلینکن ، که به مواضع طرفدار اروپا مشهور است ، واگذار کند. بلینکن ، معاون سابق وزیر امور خارجه در دولت باراک اوباما ،ابراز تردید در مورد Brexit “ تایمز گزارش می دهد و وظیفه بازسازی خسارت وارده به اتحاد ایالات متحده طی چهار سال گذشته را دارد.

این انتصاب نوعی زبان در واشنگتن و بروکسل در مورد برنامه های بایدن برای احیای مجدد روابط ایالات متحده و اتحادیه اروپا که در دوره ریاست جمهوری پر آشوب ترامپ تحت فشار جدی قرار گرفت زبانها را تکان داد.

چه کسانی متحدان اصلی بایدن خواهند بود؟

معاون رئیس جمهور سابق برای رفع خسارت وارد شده به روابط بین الملل از سوی دولت دونالد ترامپ وظیفه قابل توجهی را پیش رو دارد. پولیتیکو می گوید ، بعنوان وزیر امور خارجه ، بلینکن این فشار را برای “بازسازی اتحادهایی که از رویکرد اول ترامپ در آمریکا خسته شده اند” هدایت خواهد کرد.

به نظر می رسد بایدن در حال حاضر از دوستان قدیمی خود در اروپا استفاده می کند ، در حالی که از اتحاد ناآرام دوران ترامپ با افراد پوپولیست مانند ویکتور اوربان مجارستان فرار می کند. پس از تأیید پیروزی بایدن در انتخابات در اوایل ماه جاری ، رهبر آینده ایالات متحده با امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه ، آنگلا مرکل ، صدراعظم آلمان ، میشئل مارتین ، Taoiseach از ایرلند و بوریس جانسون – علی رغم صحبت در مورد فشارها با انگلیس ، تماس گرفت.

پست جدید پیشنهادی
100 مدل شومیز ۲۰۲۱ جدید فوق العاده شیک

نیویورک تایمز گزارش می دهد که این لیست تماس “تأیید صریح روابط ایالات متحده و اروپا و سیگنال بازگشت گسترده تر به وضعیت عادی در روابط خارجی پیش رو را ارائه می دهد”.

مقاله ادامه می دهد: “همراه با سکوت آشکار رهبران اقتدارگرا” ، دوستان باید از طریق تلفن با دوستان صحبت کنند “اشاره های اولیه به تغییر نظم متحدان و مخالفان آمریکایی” را نشان می دهد.

دفاع

در مجموع 21 عضو از 27 عضو اتحادیه اروپا نیز عضو ناتو هستند ، بنابراین بسیاری از رهبران اروپایی مشتاق خواهند بود که از برنامه های بایدن برای بلوک دفاع متقابل ، که توسط ترامپ “منسوخ” اعلام شد ، مطلع شوند.

بایدن “متعهد شده است که اتحاد 1949 را بازسازی و گسترش دهد” و سال گذشته گفت که اگر او برنده کاخ سفید شود ، یکی از اولین اقدامات او در دفتر بیضی شکل می تواند جلسه رهبری ناتو باشد تا “روشن کند که ما بازگشت “، الجزیره گزارش داد.

با این وجود ، تعهد ترامپ برای جلب 30 عضو ناتو برای پرداخت “سهم عادلانه” خود و صرف حداقل 2٪ از تولید ناخالص داخلی خود برای دفاع تا سال 2024 ، طبق شرایط عضویت ، “به احتمال زیاد تحت نظر بایدن ادامه خواهد یافت”.

برخی از مفسران اظهار داشتند كه برنامه های تازه اعلام شده دولت انگلیس در مورد هزینه های دفاعی 16.5 میلیارد پوند برای متقاعد كردن رئیس جمهور بعدی ایالات متحده از اهمیت انگلیس به عنوان یك متحد استراتژیك است.

همچنین بایدن باید برنامه دولت ترامپ را برای عقب نشینی ده ها هزار نیرو از پایگاه های ایالات متحده در آلمان تغییر دهد.

جان دنی ، استاد کالج جنگی ارتش آمریكا ، به روزنامه نظامی Stars and Stripes گفت كه “من فکر می كنم كه یكی از مهمترین و سریعترین تغییر سیاست های امنیت ملی در تاریخ 20 ژانویه 2021 خواهد بود” – تاریخ برگزاری مراسم تحلیف بایدن.

پست جدید پیشنهادی
Monbouquette: جواهرات قابل تبدیل هوشمند | هفته انگلستان
بحران آب و هوا

بایدن مدت ها بود که قول داده بود دوباره به توافقنامه آب و هوایی پاریس ملحق شود ، امریکا قبل از اینکه ترامپ در سال 2017 اعلام کند که عضویت واشنگتن در حال لغو است ، در زمان حضور وی به عنوان معاون اوباما به عنوان یکی از امضا کنندگان آن به توافق رسید. بایدن می تواند ایالات متحده را از اوایل ماه فوریه به توافق برساند و برای پیوستن مجدد به سنا به تصویب سنا احتیاج ندارد.

CNBC گزارش می دهد ، ایالات متحده دومین بزرگترین گاز انتشار دهنده گازهای گلخانه ای در پشت چین است و “به عنوان اصلی در تلاش جهانی برای كاهش اثرات تغییر اقلیم” دیده می شود.

ناتالی ماهووالد ، دانشمند علوم اقلیم دانشگاه کورنل ، نویسنده اصلی گزارش سال 2018 سازمان ملل در مورد تغییر اقلیم ، به صدا و سیما گفت: “رهبری ایالات متحده و توافق دو جانبه ایالات متحده و چین برای کاهش انتشار CO2 مهمترین عامل برای دستیابی به توافق پاریس بود.”

“تداوم درگیری و رهبری ایالات متحده کلید تلاش برای متوقف کردن تغییرات آب و هوایی است.”

چین

انتظار می رود که بایدن با عقب نشینی در برابر گسترش چین در سراسر جهان ، موضع اتحادیه اروپا و ایالات متحده در قبال چین را تثبیت کند. به گفته سیاست ، کمیسیون اروپا “در اعلام چین” به عنوان “رقیب سیستمی” به واشنگتن پیوست و “به عنوان نشانه ای از اتفاقات آینده ،” خبرنگار ارشد اروپا متیو کارنیچنیگ.

کارنیتشنیگ ادامه می دهد ، بایدن “برلین و سایر كشاورزان اروپا را به عضویت در ائتلافی از دموكراسی های تحت رهبری آمریكا سوق خواهد داد”

پست جدید پیشنهادی
چرا از زندگی سیاه زندگی به عنوان یک "جنبش سیاسی" یاد می شود؟

وی افزود: “س bigال بزرگ” ترغیب كشورها به ترك استفاده از دنده 5G هواوی است ، كه به گفته سازمان اطلاعات آمریكا “پایه بزرگراهی اطلاعاتی از قاره تا اطلاعات چین را ایجاد می كند”.

تجارت

یکی از موضوعات دشوارتر درباره صفحه بایدن ، تجارت است.

کارنیتشنیگ می گوید ، “او می تواند دریچه ای برای تمدید توافق تجارت آزاد ترانس آتلانتیک را باز کند” ، پس از اینکه “آخرین فشار تحت اوباما در نزدیکی خط پایان در میان واکنش دو طرف اقیانوس اطلس از بین رفت”. در زمان ترامپ ، واشنگتن با اعمال تعرفه های سنگین بر روی فولاد و آلومینیوم ، اروپا را در تجارت تجارت دشمن معرفی كرد.

خاورمیانه

شورای روابط خارجی اروپا (ECFR) می گوید ، بسیاری از دولت های اروپایی امیدوارند که بایدن “سیاست ایالات متحده را در مورد موضوعاتی مانند ایران متمرکز کند و برای احترام به ارزش های هنجاری تحت فشار قرار دهد”.

روزنامه آلمان دویچه وله پیشنهاد می کند که دولت بایدن در حال ورود “مطمئنا” است که می خواهد “سیاست بی ثبات کننده رئیس جمهور دونالد ترامپ را معکوس کند مانور”در منطقه.

بایدن قصد دارد مجدداً از توافق هسته ای ایران و همچنین مقابله با مسئله تعامل روسیه در خاورمیانه بازدید کند. با این حال ، ECFR خاطرنشان می کند که بایدن “با توجه به محور اوباما از آسانی میانه به سمت تمرکز قوی تر بر آسیا” “همچنین می خواهد سطح تعامل ایالات متحده را کاهش دهد”.

این اندیشکده نتیجه گیری می کند که اگر رئیس جمهور منتخب چنین تغییری در مسیر ایجاد کند ، می تواند “ایجاد شکاف ها و چالش هایی برای اروپاییان” در خاورمیانه باشد.