انتخابات ایالات متحده: چه اتفاقی افتاده است که یک شبه اتفاق افتاده است و هم اکنون باید چه چیزهایی را زیر نظر داشته باشید

به نظر می رسد نبرد دونالد ترامپ و جو بایدن در انتخابات همچنان ادامه داشته باشد که نتایج همچنان از تعدادی از ایالت های اصلی در حال چرخش است.

ترامپ در یک تقویت بزرگ برای فعلی ، فلوریدا را حفظ کرده و در پنسیلوانیا ، جایی که تاکنون 65 درصد آرا شمارش شده است ، پیشتاز است.

اما تعدادی از مسیرها به کاخ سفید همچنان بایدن ، که یک پیروزی مهم در آریزونا را کسب کرده است ، باز است.

تاکنون چه می دانیم؟

این انتخابات سخت و دشوار بسیار نزدیکتر از آنچه نظرسنجی کنندگان پیش بینی کرده بودند بود.

بزرگترین پیروزی تاکنون پیروزی ترامپ در فلوریدا است که دارای 29 رأی کالج انتخاباتی است. تقریباً با کسب آرا تقریباً همه آرا، ، رسانه ها ایالت را برای رئیس جمهور با اختلاف بیش از سه امتیاز فراخوانده اند.

به گزارش “نیویورک تایمز” ، ترامپ با “یک چرخش چشمگیر” موفق شد “رای دهندگان محافظه کار کوبایی-آمریکایی و دیگر گروه های لاتین” را با سرعتی که نتیجه را به خود جلب کرد ، جذب کند.

این روزنامه می افزاید: پیروزی در ایالت آفتاب برای تیم ترامپ یک لحظه “بزرگ اما نه چندان بزرگ” بود ، “عمدتا به این دلیل که بدون پیروزی دوباره در 29 رأی کالج انتخاباتی این ایالت ، پیروزی در کاخ سفید برای او بسیار غیرممکن بود”. .

اما بایدن پس از بیل کلینتون در سال 1996 ، آریزونا را برنده شد و اولین نامزد دموکرات برای تصاحب این ایالت شد. این پیروزی به بایدن “آزادی عمل” داده است ، زیرا “در تلاش های خود برای برکناری ترامپ در فلوریدا و احتمالاً سایر ایالت های جنوبی دچار شکست های اولیه شد” “، تایمز می گوید.”

به گزارش هیل ، بایدن با یازده رأی کالج انتخاباتی آریزونا ، پس از فاکس نیوز ، سی.ان.ان و ان بی سی نیوز ، ناحیه 2 کنگره نبراسکا را به نفع خود فراخوانده و می تواند کاخ سفید را بدون پیروزی در پنسیلوانیا به دست آورد.

در این مسیر بایدن باید برنده ویسکانسین و میشیگان نیز باشد. اما اینکه آیا او این دو برابر را کشیده است یا خیر ، ممکن است تا اواخر این هفته مشخص نباشد.

که در واشنگتن پست می گوید ، میشیگان ، با 16 رأی کالج انتخاباتی ، “شمارش میلیون ها رأی نامه پستی نمی تواند تا روز انتخابات آغاز شود و ممکن است چند روز طول بکشد”.

ویسکانسین ، که دارای ده رأی انتخاباتی است ، احتمالاً امروز اعلام خواهد کرد ، به نظر می رسد نتیجه بسیار نزدیک باشد.

به دنبال چه چیزی باشید

ایالت های کلیدی که امروز باید به دنبال آنها باشید آریزونا و ویسکانسین هستند که انتظار می رود به زودی نتایج را اعلام کنند. اگر بایدن هر دو را برنده شود ، به لطف پیروزی در نبراسکا نیازی به پیروزی در پنسیلوانیا ندارد.

با این حال ، اگر آن ایالت هایی که هنوز اعلام نشده اند به رئیس جمهور بروند ، ممکن است منتظر بمانیم که ببینیم در جای دیگر چه اتفاقی می افتد ، احتمال دارد اواخر هفته میشیگان و پنسیلوانیا اعلام کنند.

بایدن همچنین مورد علاقه – فقط – پیروزی در نوادا و شش رأی انتخاباتی آن است. با پیروزی در آریزونا ، وی می تواند با کسب 26 رأی انتخاباتی دیگر در پنج ایالت نوسان: پنسیلوانیا (20) ، میشیگان (16) ، ویسکانسین (10) ، جورجیا (16) و کارولینای شمالی ، مقام برتر را کسب کند. (15)

پیروزی در هر دو این ایالت ها او را به 270 می رساند ، مگر اینکه آنها ویسکانسین و کارولینای شمالی باشند ، که ما را برای یک رقابت کالج انتخاباتی 269-269 آماده می کند.

و مثل همیشه ، ارزش این است که یک نگاه به رئیس جمهور داشته باشید. امروز صبح ، ترامپ بی اساس ادعا کرد که “صریحاً در انتخابات پیروز شده است”. وی در صحبت با حامیان خود از کاخ سفید افزود: “این تقلب در مردم آمریکا است. ما این را برنده خواهیم شد. تا آنجا که به من مربوط است ما قبلاً داشته ایم. “

نتایج ورودی از هر راهی که باشد ، واکنش ترامپ زمینه را برای روزها و هفته های آینده فراهم می کند.

آیا نظرسنجی ها اشتباه بودند؟

همین دو روز پیش ، نیویورک تایمز پیش بینی کرد که ترامپ برای پیروزی به “یک خطای بزرگ نظرسنجی” احتیاج دارد. و نزدیک بودن مسابقه نشان می دهد که او ممکن است چنین چیزی داشته باشد – حتی اگر او را بیش از خط نبیند.

سردبیر اقتصاد اسکای نیوز می نویسد: “نظرسنجی هایی که پیش بینی می کردند صاعقه نمی تواند دو بار ببارد – که احتمال اطمینان آنها در مورد پیروزی چشمگیر برای دومین بار متوالی اشتباه نخواهد بود – از نوبه خود تخمهای بر روی صورت آنها وجود دارد” اد کانوی

بسیاری از کارشناسان پیش بینی کرده بودند که بایدن کلیدهای دفتر بیضی شکل را به راحتی به دست خواهد آورد ، حتی برخی از آنها تا آنجا پیش رفتند که دموکرات ها همزمان برنده کنگره و سنا شوند.

اما حتی اگر بایدن به مقام ریاست جمهوری دست یابد ، اکنون بعید به نظر می رسد که وی سنا را تصاحب کند. گاردین گزارش می دهد: “دموکرات ها در صورت پیروزی بایدن باید حداقل چهار کرسی برای کنترل سنا بدست آورند که این امر به معاون رئیس جمهور کمالا هریس اجازه می دهد تساوی خود را بشکند.”

و “eاگر پیروز شود ، فرقه دونالد ترامپ پایان نیافته است “، Skyway ‘Conway اضافه می کند. “هر کسی که در پایان ماه ژانویه دفتر بیضی را اشغال کند ، ریاست کشوری را که عمیقا تقسیم شده است ، بر عهده خواهد داشت.”