بررسی رستوران Sollip، Bermondsey، لندن SE1

سولیپ، یک رستوران کره ای با ناهار خوری اروپایی که در قلب برموندزی در لندن واقع شده است، در اواسط مارس 2020 افتتاح شد. فی گفت، بدیهی است که این یک “لحظه بد ستاره” بود، با توجه به اینکه درست در همان ابتدای همه گیری بود. Maschler در Evening Standard، و رستوران مجبور شد تقریباً بلافاصله درهای خود را ببندد.

زاییده فکر تیم زن و شوهر Woongchul Park و Bomee Ki، Sollip مجبور شد خود را به عنوان یک فروشگاه مواد غذایی کره ای برای زنده ماندن از این بیماری همه گیر تصور کند. اما زمانی که جهان شروع به بازگشت به حالت عادی کرد، رستوران دوباره باز شد و دیری نگذشت که پارک و کی اولین ستاره میشلن خود را که در نوامبر سال گذشته وارد شد دریافت کردند.

و نه بدون دلیل موجه. همانطور که ماشلر در بررسی اولیه خود گفت، این رستوران ممکن است در ابتدا به دلیل “ظرافت” در مورد “آتش بازی” عکسبرداری کرده باشد، اما درخشش آتش‌نشانی خاصی در سال‌های بعد ظاهر شده است.

سالیپ در سال 2021 به عنوان برترین تازه وارد جوایز رستوران هاردن لندن انتخاب شد و در 100 رستوران برتر بریتانیا در هاردن در سال 2022 در رتبه 88 قرار گرفت. میزان قابل توجهی از شناسایی برای پروژه ای که تا همین اواخر یک فروشگاه رفاهی بود که غذاهای کره ای را برای مردم محلی برموندزی سرو می کرد.

با این حال، در تجسم رستوران آن، مفهوم منوهایی با طعم عالی است که با مواد اولیه محلی ساخته شده است. ارزان نیست، اما اختراعات زیادی در اینجا به نمایش گذاشته شده است.

ساندویچ gamtae یکی از نکات برجسته در Sollip است

غذا

پس چگونه است؟ این دکوراسیون توسط وبلاگ رستوران Salty Plums به عنوان “سادگی آرام بخش” توصیف شده است. این حس مهار “از دکور زمین خنثی” به “ظروف دستی ساده” و “آبکاری اسپارتان” منتقل می شود. اما “طعم ظروف، هر چند تمیز و شفاف، اما قطعا پر از رنگ های پررنگ است”.

پست جدید پیشنهادی
قیمت تعمیر اجاق گاز چقدر است؟

Hattie Lloyd از Nudge موافقت کرد و منو را به عنوان ترکیبی از “طعم‌های کره‌ای، تکنیک‌های آشپزی کلاسیک و مواد اولیه محلی به طرز ماهرانه‌ای” توصیف کرد. لویدز در طول بازدید او، ساندویچ گامتا – جلبک دریایی و پنیر Caerphilly بین نان سرخ شده ترد – و نان خمیر ترش تهیه شده از nurungji بود.

یکی از جنبه های اصلی منو فصلی بودن است، به این معنی که غذاهای جدید با پیشرفت سال اضافه و کم می شوند. وقتی هفته از آن بازدید کرد، ساندویچ گامتا و خمیر ترش نورونجی هر دو هنوز در منو بودند. اولی مطمئناً زیبا به نظر می رسید و شاید برای سلیقه ما کمی بیش از حد از نظر ظرافت اشتباه کرده بود، اما دومی کاملاً اجرا شد. شواهد، شاید، از پیشینه کی به عنوان یک سرآشپز شیرینی پزی – او قبلاً در The Arts Club در خیابان دوور استخدام شده بود.

پارک همچنین دارای شجره نامه ای جدی است که هم در کوفمن و هم در لدبری کار کرده است. اما علیرغم شجره نامه پر زرق و برق، کاری که او در اینجا انجام می دهد تا حد زیادی دست کم گرفته شده است. راهنمای میشلین غذای پارک را اینگونه توصیف کرد: «آشپزی که واقعاً احساس می‌کند از دل می‌آید. این خودنمایی یا بیش از حد پیچیده نیست، فقط صیقلی و منظم است.

این آرامش به‌ویژه در دوره اسکیت که هنگام بازدید ما برگزار شد، مشهود بود. ماهی کاملا پخته شده، با مارچوبه سفید و مالتیز تند سرو می شود، سس کلاسیکی که با افزودن آب پرتقال خونی به هلندی ساده درست می شود.

گوشت بره با دونجنگ، سیر وحشی و هاگیس

برای Objective Foodie آن دایکون تارته تاتین بود. این سایت گفت که با جو برشته شده و پیازچه چیلی، این غذا “بازی زیبایی از بافت ها” است. این شیرینی شبیه یک تارته شکننده بود که روی آن را با دایکون برش داده شده بود. طعم ملایم و کمی شیرین دایکون با کاراملی شدن تاتین مانند تقویت شد، در حالی که جو برشته شده مقداری آجیل خاکی به آن اضافه کرد. به طور خلاصه، این «تعبیر مجدد نامتعارف تاتن معروف سیب تاتن» تهدید می‌کند که «به یک غذای خاص خانه تبدیل شود».

پست جدید پیشنهادی
خرید بیت کوین و فروش BTC با کمترین کارمزد

در زمان بازدید The Week، تهدید به واقعیت تبدیل شد و تارته تاتن توسط پیشخدمت ما به عنوان امضای رستوران اعلام شد. یک بیانیه غیرمعمول از قصد، با توجه به ظرافت ظرف. برای این منتقد، بره پانچیر ​​با سیر وحشی و هاگیس می‌توانست یکی از رقبای اصلی غذا باشد. یا در واقع دسر سیاه درد پردو، که مانند کاسه ای که در آن می رسد، کاملاً سیاه است. یک خلاقیت واقعی و خوشمزه برای بوت کردن.

تارته دایکون یک غذای خاص در Sollip است

حکم

با 135 پوند برای منوی نه غذا و 87 پوند برای جفت کردن شراب (یا 45 پوند برای جفت کردن نرم)، این یک عصرانه ارزان نیست. اما، با توجه به آنچه که این تجربه به آن اضافه می‌کند، به گفته تیم هیوارد در فایننشال تایمز چیزی جز «شعر زیبا» نیست و قطعاً پولی است که به خوبی خرج شده است.

آریون مک نیکول مهمان سولیپ بود. واحد 1، خیابان ملیور 8، لندن SE1 3QP; sollip.co.uk