بررسی Larch at Sky Garden، رستوران ایتالیایی، شهر لندن

بررسی Larch at Sky Garden، رستوران ایتالیایی، شهر لندن

بیایید این را زودتر از سر راه برداریم. رستوران Larch بخشی از Sky Garden، مرتفع‌ترین پشت بام گیاه‌شناسی لندن در طبقه 37 ساختمان Fenchurch است که معمولاً به عنوان “Walkie Talkie” شناخته می‌شود، اما کاملاً در سطح زمین قرار دارد.

آیا این مهم است؟ فقط در صورتی که دلتان به خوردن با قیمتی متورم شده باشد. در غیر این صورت، اگر به دنبال یک غذای ایتالیایی بی‌نقص، اما متفکرانه در شهر با خدمات بی‌عیب و نقص هستید، لارچ بسیار توصیه می‌شود.

چرا بیای اینجا؟

دلایل زیادی برای بازدید از منطقه مالی تاریخی لندن وجود دارد، اما معمولاً غذا خوردن در خارج از خانه یکی از آنها نیست. افرادی که در Square Mile هستند اینجا هستند تا پول در بیاورند و آن را در جای دیگری خرج کنند، به این معنی که اگر به یک ساندویچ یا بار زنجیره ای علاقه خاصی نداشته باشید، گزینه های خوب غذا خوردن محدود است.

چیزی که کم نیست، ساختمان‌های بلند است که در مجموع به افق روبه‌رشد لندن کمک می‌کنند، اگر برای اکثر ما اهمیت چندانی ندارند. برخی از این ساختمان‌ها، مانند خیابان Fenchurch 20 در نزدیکی Monument، دارای سکوهای مشاهده هستند که می‌توانید از چشم‌انداز وسیع لندن در شام یا نوشیدنی لذت ببرید. این یک راه قابل اعتماد برای تحت تاثیر قرار دادن تاریخ است، اما صورتحساب به درد می خورد، و این به ندرت ارتباطی با کیفیت دارد.

منوی Larch را روی یک میز 30 طبقه بالاتر در Sky Garden قرار دهید و قیمت به همان سمت خواهد رفت. از قضا، احتمالاً این حق بیمه را بیشتر از کسانی که در حال حاضر در آن ارتفاع زندگی می کنند توجیه می کند، اما در سطح خیابان در براکتی مشابه با اکثر رستوران های زنجیره ای لوکس است. لحن ساده و غیر رسمی Larch بی شباهت به برخی از زنجیرهای معتبرتر نیست، اما غذا و خدمات با کیفیت بالاتری را ارائه می دهد.

نیک هارمن در Foodepedia گفت که با این عقیده موافقم، کارکنان “اصیل و دوستانه” هستند و خدمات “هوشمندانه و غیرقابل تحمل” است. یک “احساس واقعی” وجود دارد که رستوران “از قبل در یک ماشین روغنی خوب (زیتون) آرام شده است”.

خوردن و آشامیدن

در حالی که مواد تشکیل دهنده منوی مختصر ایتالیایی Larch شما را به مناطق دورافتاده توسکانی یا جنگل‌های کامپانیا نمی‌برد، طعم‌های آشنای ایتالیا را بدون اینکه با قلب و روح آن‌ها ارتباط نداشته باشد، افزایش می‌دهد.

Negroni sbagliato قبل از شام، مانند هر چیز دیگری در طول بازدیدم، بی دردسر و دوست داشتنی بود. این نمی‌توانست بدون افرادی که زمین را در آنجا زیبا می‌کنند، که به وضوح به کاری که انجام می‌دهند افتخار می‌کنند. آنها نشان نام داشتند، بنابراین من از پیشخدمتم، گابی، استفاده خواهم کرد و شخصاً از پیشخدمتم تشکر می کنم، که به اندازه غذاهایی که با گرمی و حرفه ای بودن به من ارائه کرد، برای تجربه من مهم بود.

آن‌ها با یک آنتی‌پاستی سه‌گانه با کیفیت خوب شروع شدند. آرانچینی ترافل می‌توانست کمی بیشتر تراوش کند، اما برنج لقمه خوبی داشت و ترافل توجه زیادی نداشت. با انفجار آفتابی چند گوجه گیلاسی کاملا رسیده که روی مقداری بروشتای ترد و روغنی چیده شده بود، روشن شده بود.

Caponata di Melanzane burrata

براتا جایی است که آنتی پاستی جالب شد. گوی شیری روی بستری از کاپوناتا نشسته بود، آن آشغال به شدت شیرین و ترش از بادمجان، گوجه فرنگی، زیتون و کپر. این یک ترکیب خوشمزه است که کاملاً واضح به نظر می رسید، اما با وجود سال ها مطالعه منوهای ایتالیایی، این اولین بار بود که آن را به عنوان یک غذای منسجم و منسجم می دیدم. امیدوارم آخرین بار نباشد وگرنه گابی خیلی بیشتر از من خواهد دید.

فهرست شراب در رستوران‌های ایتالیایی با قیمت متوسط، تجارتی دشوار است، با شکاف کیفیت بین رستوران‌های بالا و حتی نزدیک به وسط اغلب بسیار زیاد. من با یک Gavi di Gavi 2014 تاس انداختم که طراوت و شوری نوستالژیک هوای دریای مدیترانه اوایل تابستان را تداعی می کرد. برای 48 پوند، معامله ای نیست، اما اگر غذاهای دریایی در میان است، ارزش آن را دارد که قایق را بیرون بکشید.

«Branzino» باس دریایی با لوبیا کانلینی و رازیانه تراشیده شده پخته شده است

شما می‌توانید پیتزا و ماکارونی خوش‌قیافه را در Larch تهیه کنید، اما تعداد انگشت شماری از غذاهای اصلی دیگر را نیز نباید نادیده گرفت. فیله ماهی باس من روی یک قاشق خورش لوبیا کانلینی قرمز و فلفلی تازه، پر جنب و جوش و ماهرانه پخته شده بود، تکه های کم عمق مانند دومینوهای مرواریدی زیر پوست با دقت پخته شده فرو می ریختند. همراه با یک سالاد رازیانه تراشیده شده با لباسی ملایم بود که نت های پاک کننده انیسون را حفظ کرد که ماهی های سفید دوست دارند با آن برقصند.

دسر در اکثر رستوران‌های ایتالیایی جامد را می‌توان به صورت غریزی سفارش داد – و این اشتباه در لَرش نیست. با این حال، اگر احساس می کنید وحشی هستید، چند قاشق سوربتو سفارش دهید. من مطمئن هستم که انبه مخملی و معطر در کنار شکلات تلخ تلخ و تلخ، دفعه بعد که «تیرامیسو» نوک زبانتان است، شما را وادار خواهد کرد که دو بار فکر کنید.

اگر چیزی دلچه سفارش می دهید، شوربتتو به شدت توصیه می شود

حکم

زمان و مکانی برای ماجراجویی های ناهار خوری وجود دارد و بعید است که در این قسمت از لندن پیدا کنید. این بدان معنا نیست که نیازی به غذا خوردن نخواهید داشت، و اگر بلیطی برای اسکای گاردن با یک ساعت یا بیشتر برای کشتن دارید، می‌توانید خیلی بدتر از این که قبل از بالا رفتن از آسانسورهای آن به Larch بروید. به بیش از یک معنا، این یک رستوران است که پاهایش روی زمین است و برای آن بهتر است.

کاترین اندرسون در London Unattached گفت: «شایان ذکر است» که بازدید از Larch شما را به طور خودکار وارد Sky Garden نمی‌کند. شما باید بلیط رایگان خود را جداگانه رزرو کنید، اما “اگر می خواهید بازدید خود را ترکیب کنید، آن را خیلی دیر نگذارید”.

دومینیک کوکور مهمان رستوران Larch بود. 1 Sky Garden Walk، لندن EC3M 8AF; skygarden.london