برقی شدن: حرکت به سوی توربوشارژ یک انقلاب ماشین

به گفته لس آنجلس تایمز، اغلب یک نهاد نظارتی قصد بازسازی کل صنعت را ندارد، اما این همان چیزی است که آژانس حفاظت از محیط زیست (EPA) قصد دارد با خودروسازان انجام دهد. یه چیز خوب هم هفته گذشته قوانین آلایندگی جدیدی را پیشنهاد کرد که تولیدکنندگان را ملزم می‌کند تا دو سوم وسایل نقلیه مسافربری خود را تا سال 2032 برقی کنند، «حدود نیمی از اتوبوس‌های جدید، کامیون‌های حمل زباله و کامیون‌های تحویل» و تا 25 درصد از کامیون‌های جدید. تمام موارد فوق تا آن زمان باید انتشار صفر داشته باشند.

EPA تخمین می زند که از بین بردن بسیاری از موتورهای احتراقی، انتشار کربن پمپ شده به جو را نزدیک به ده میلیارد تن کاهش می دهد. بله، سوالاتی در مورد آمادگی زنجیره تامین، ایستگاه های شارژ و نگرش مصرف کنندگان نسبت به وسایل نقلیه الکتریکی (EVs) وجود دارد که در سال گذشته کمتر از 6 درصد از فروش خودرو را تشکیل می دادند. اما EPA نباید منتظر بماند تا همه مشکلات قبل از ادامه کار حل شوند. “قوانین نتایج را هدایت می کنند و سیاره به سرعت به نتایج نیاز دارد.”

به گفته وال استریت ژورنال، آنچه ما در اینجا می بینیم این است که دولت بایدن «یک صنعت بزرگ را به شیوه ای بی سابقه در اقتصاد بازار آزاد بازسازی می کند». تنها ماه گذشته، اداره اطلاعات انرژی پیش بینی کرد که تا سال 2030، خودروهای برقی تنها 15 درصد از فروش را تشکیل خواهند داد. تلاش برای تحمیل 50 درصد اضافی، همانطور که EPA انجام می دهد، «برنامه ریزی مرکزی به سبک چینی» است.

لیام دنینگ در بلومبرگ گفت که خودروسازان اکنون خود را در تنگنای واقعی می بینند. قوانین EPA به این معنی است که آنها مجبورند میلیون ها خودروی برقی دیگر را با قیمت های مقرون به صرفه تولید کنند. اما اعتبار مالیاتی تا سقف 7500 دلار برای خریداران خودروهای برقی که در قانون کاهش تورم (IRA) معرفی شده کمک چندانی به این امر نخواهد کرد، زیرا هدف IRA احیای تولیدات ایالات متحده است، بنابراین این یارانه فقط برای خودروهای الکتریکی ساخته شده در آمریکا با استفاده از قطعات اعمال می شود. در آمریکا ساخته یا استخراج شده است. و در حال حاضر قطعاتی که وارد تسلاس و سایر وسایل نقلیه الکتریکی ایالات متحده می شوند، عمدتاً در چین ساخته یا استخراج می شوند. هزینه هنگفت سیم‌کشی مجدد و “بازسازی” زنجیره تامین این خودروهای الکتریکی را بسیار ارزان‌تر می‌کند.

ایستگاه شارژ ماشین برقی

نیتیش پهوا در اسلیت گفت، شاید چنین باشد، اما اهداف تهاجمی EPA هنوز قابل دستیابی هستند. فروش خودروهای الکتریکی در حال حاضر افزایش یافته است: سال گذشته شاهد جهش 65 درصدی بودیم، حتی اگر کمبود زنجیره تامین قیمت ها را افزایش داد. این واقعیت که «شهرها به سرعت در حال نصب شارژر در خیابان‌ها و ساختمان‌ها هستند» و بهبود کارایی باتری‌ها به رانندگان امکان می‌دهد بدون شارژ بیشتر سفر کنند، نگرانی‌ها در مورد برد را کاهش داده است. استفان ویلموت در وال استریت ژورنال گفت، اینطور نیست که خودروسازان غافلگیر شده باشند. با علم به این که آنها در حال از دست دادن تجارت خود به تسلا هستند و اتحادیه اروپا و بریتانیا قاطعانه به سمت ممنوعیت کامل خودروهای بنزینی جدید در دهه آینده حرکت می کنند، آنها تاکنون میلیاردها دلار در تولید برق سرمایه گذاری کرده اند.

جاش کراوشار در اکسیوس گفت، حقیقت این است که مصرف‌کنندگان در مورد خودروهای باطری‌دار در حصار هستند. نظرسنجی گالوپ در اوایل این ماه نشان داد که «تنها 12 درصد از آمریکایی‌ها به طور جدی در حال بررسی خرید آن هستند». 41 درصد «گفتند که هرگز نمی‌خرند». کاری که EPA اساسا انجام می دهد این است که مصرف کنندگان را وادار می کند «وسایل نقلیه ای بخرند که در حال حاضر گران تر و برد رانندگی کمتری نسبت به خودروهایی که به آن عادت کرده اند، بخرند. این یک «قمار سبز» بزرگ است، و برای دموکرات‌ها در سال 2024 خطر بزرگ فروش سختی است که در صندوق‌های رای ثابت می‌شود.