بهترین پادکست های سیاسی 2023 – بررسی منتقدان

پاتریشیا نیکول در ساندی تایمز گفت: وقتی صحبت از پادکست بریتانیا می شود، به نظر می رسد سیاست پادشاه است. «بقیه سیاست است» آلستر کمپبل و روری استوارت به طور مداوم در صدر جدول قرار دارد و اکنون یک برنامه مصاحبه با عنوان «پیشرو» دارد. «نمایندگان اخبار» (با لوئیس گودال، امیلی مایتلیس و جان سوپل) برای بسیاری به «تحلیل روزانه» تبدیل شده است. پادکست «ترال» – که با جما فورته و مارینا پورکیس در میان اخبار از طریق توییتر مرور می‌شود – مخاطبان وفاداری پیدا کرده است. همچنین «نوارا لایو»، یک بولتن خبری جایگزین «برای کسانی که گرایش‌هایشان بیشتر کوربینیت است تا محافظه‌کار». محبوبیت آن نشان دهنده دور شدن مخاطبان جوان از رسانه های سنتی است.

جیمز ماریوت در تایمز گفت که پادکست های سیاسی اکنون واقعاً تجارت بزرگی هستند. اما مدت‌ها قبل از «نمایش‌های فروخته‌شده، استودیوهای شیک و پول نقد»، نمایش «تاکینگ سیاست» دیرهنگام و مورد تاسف بود، نمایشی «جذاب‌کننده» از دانشگاهیان دیوید رانسیمن و هلن تامپسون. اکنون آنها بازگشته اند، اما به طور جداگانه – “لنون و مک کارتنی دوباره به هم نمی رسند”. سرمایه‌گذاری رانسیمن «آینده‌ی گذشته‌ی حال» نامیده می‌شود و در سنت «بی‌عیب‌آمیز» و نیروبخش «سیاست صحبت کردن» ادامه می‌یابد. برنامه جدید تامپسون که با میزبانی تام مک تیگ، سردبیر سیاسی UnHerd برگزار می‌شود، «These Times» نام دارد و «پیشنهاد ظریف‌تر و تجاری‌تر» است. شخصیت‌های این دو به خوبی در هم می‌آیند. تامپسون آکادمیک خشک‌تر» – و آنها از مخالفت بیمناک هستند. من به داشتن حس ششم برای پادکست های امیدوارکننده افتخار می کنم و فکر می کنم این یکی می تواند واقعا عالی باشد.

فیونا استرجز در FT گفت که دو بار در هفته “Pod Save America” ​​از سال 2017 تفسیر سیاسی را با کمدی ترکیب می کند. پرحرف، هوشمندانه، بی شرمانه حزبی (پاسخی چپ-لیبرال به رادیو گفتگوی راستگرا) و بسیار خنده دار است. اکنون یک نسخه بریتانیایی وجود دارد، “Pod Save the UK”، و شروع بسیار خوبی دارد. کوکو خان، روزنامه‌نگار گاردین و نیش کومار، کمدین، «شیمی و انرژی سرکش دارند و نسبت جدی به خنده‌دار به‌طور ماهرانه‌ای قضاوت می‌شود».

دیگر پادکست های سیاسی محبوب که ارزش جستجو دارند عبارتند از: «اوه خدا، حالا چی؟» ریچل کانلیف ​​در The New Statesman گفت و “راک اند رول سیاست”. به‌علاوه، «آزمون قدرت» یک پادکست جدید و فوق‌العاده از عایشه هزاریکا، مشاور ویژه سابق حزب کارگر، و سام فریدمن، مشاور سابق محافظه‌کار (اکنون متمایل به چپ) است. تمرکز بر مسیر دولت کارگر آتی و آنچه حزب در صورت انتخاب شدن باید انجام دهد است. هازاریکا و فریدمن هر دو از این که به خود اعتراف کرده اند، لذت می برند و با هم جفت می شوند. “اگر شما هم یک وسواس سیاسی هستید، آن را می ستاید.”