بی بی سی برای تحقیق در مورد مصاحبه پرنسس دایانا در سال 1995

بی بی سی در حال تحقیق در مورد ادعای ارل اسپنسر مبنی بر استفاده روزنامه نگار مارتین بشیر از اظهارات بانکی جعلی برای بد نام کردن بدنام خود است پانوراما مصاحبه با پرنسس دیانا ، صدا و سیما اعلام کرده است.

در آنچه دیلی میل “چرخش تحقیرآمیز” توصیف کرد ، سخنگوی بی بی سی گفت که در حالی که این چت تلویزیونی در سال 1995 برگزار شد – دو سال قبل از مرگ شاهزاده خانم در یک تصادف اتومبیل – “ما کاملاً محکم و منصفانه تحقیق خواهیم کرد ، اطلاعات جدید اساسی “.

بی بی سی از ارل چارلز اسپنسر خواسته است تا “اطلاعات بیشتری راجع به مصاحبه بشیر به اشتراک بگذارد ، که در آن دیانا معروف گفت که “ما سه نفر در این ازدواج”. با این حال، اسپنسر با تأکید بر اینکه می خواهد به جای آن یک کاوشگر مستقل همکاری کند ، حاضر به همکاری با این تحقیق نشد.

برادر دایانا قبلاً تحقیق داخلی انجام شده توسط BBC در سال 1996 را پس از ظهور اولین ادعای جعل ، به عنوان “سفیدکاری” رد کرده است.

این رسوایی توسط “دو مستند تلویزیونی به مناسبت بیست و پنجمین سالگرد مصاحبه” دامن زده شده است که شامل شواهدی از یک طراح گرافیک مستقل است که گفته می شود اظهارات بانکی جعلی را ارائه داده است.

در آنچه اسپنسر ادعا می کند یک عمل “روزنامه نگاری زرد” است – اصطلاحی برای گزارش هیجان انگیز و غیراخلاقی – ادعا می شود بشیر برنده دیانا شده استاست گاردین می گوید ، از طریق “عدم صداقت محض” با استفاده از اسناد اعتماد کنید ، که “کاملاً اشتباه ، ادعا می کرد که نشان می دهد دو دادگستری ارشد برای دریافت اطلاعات از او توسط سرویس های امنیتی پرداخت می شوند”.

مدیرکل جدید بی بی سی تیم داوی به دلیل استفاده از اظهارات بانکی جعلی عذرخواهی کرده است. اما صداوسیما می گوید که اطلاعات اصلی در تحقیق اصلی بیانیه دست نویس بود که در آن دیانا “گفت که اسناد مسخره را ندیده است و آنها هیچ نقشی در تصمیم او برای شرکت در مصاحبه نداشته اند” ، تایمز گزارش داد.

بشیر در حال حاضر به شدت به بیماری Covid-19 مبتلا است اما بی بی سی قول داده است که پس از بهبودی ، تحقیق جدیدی را برای مصاحبه – که 23 میلیون نفر هنگام پخش آن را تماشا کرده اند – آغاز کند.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>