تراتل را تا انتها فشار دهید

راستي دريچه تراتل يا همون دريچه گاز هم خيلي مهمه و اگه بتونيد با نمونه بزرگتر كه اگه اشتباه نكنم موتور gti بايد تراتل بزرگتري داشته باشه تعويضش كنيد اونم خوب جواب ميده . هرگز سنسور دریچه گاز را با بنزین، شوینده انژکتور، یا هرگونه حلال دیگری شستشو ندهید؛ همچنین از زدن روغن و مایعات روغنی به سنسور دریچه گاز خودداری فرمائید. پس از چند سال از تولید و پایان تولید این پیشرانه این پیشرانه هنوز به مانند اسطوره نا آرامی در ژاپن و سراسر دنیا به حساب می آید و اینکه قابلیت تیونینگ و ارتقاء این پیشرانه بسیار بالاست و حتی با تعویض دو توربوی آن قدرت به عددهای باورنکردنی می رسد نکته جالب توجه اینجاست که اینترنال استاندارد موتور تا 700 اسب را ساپورت می کند و این هم نشانه قدرت و تکنولوژی بالا و قابلیت تیونینگ این پیشرانه دارد و این که این نکته را هم باید ذکر کرد که این پیشرانه مجهز به سیستم پاشش سوخت مستقیم می باشد البته این کار در اواخر تولید نسل چهارم انجام گرفت. با بروز نشتي داخلي والو مينيمم فلوي پمپ كه در حالت عادي كار پمپ بايد بسته باشد و در استانهاي اوليه و راهاندازي پمپ باز است ميتواند باعث تغيير نقطه كار پمپ شود به اين شكل كه نشتي والو مينيمم فلو منجر به تغيير سرعت سيال در مسير ناشي از تغيير دبي جرمي سيال و تغيير ترم 1 فرمول محاسبه هد سيستم ميشود و در نهايت باعث تندتر شدن شيب منحني سيستم ميشود.

تنظيم ابزار دقيقي والوهاي موجود در مسير و تغيير پوزيشن والوهاي موجود در مسير منجر به تغيير ضرائب مربوط به افت (K) شده و هد سيستم را تغيير داده و در نهايت منجر به تغيير نقطه كار پمپ ميشود. به قسمت جانبی این خودروی دو در زیبا می رسیم و شاهد درهای کشیده آن هستیم البته این نکته هم قابل ذکر است که رینگ های 6 بازوی طلایی رنگ بسیار حرفه ای Volk هم در چشمگیر کردن نمای این خودرو بسیار تاثیر بسزایی دارند، ارتفاع کوتاه خودرو و شیشه 3 گوش عقب زیبایی خاصی به نمای جانبی این خودرو بخشیده اند و اینکه وجود این شیشه 3 گوش به دلیل شیب زیاد شیشه عقب خودروست، این خودرو در قسمت عقب اسپویلر کوتاهی بر روی در صندوق خود دارد که این اسپویلر 3 تیکه است و علاوه بر آن قسمتی که بر روی در صندوق قرار دارد، طرفین آن بر روی گلگیرهای عقب نصب شده اند. البته در گیربکس سی وی تی کمی متفاوت است. می باشد و تولید این خودرو برای کمپانی شهیر تویوتا یک پروژه موفق به حساب می آید مخصوصا در نسل سوم و چهارم خود، این اتومبیل یک اتومبیل تماما اسپرت است که پیشرانه این خودرو در قسمت جلو و انتقال قدرت آن به روی چرخ های عقب می باشد.

حال مالک خودرو پیشرانه این خودرو را تعویض کرده است و پیشرانه قدرتمند 2JZ GTE را برای آن در نظر گرفته است البته برای این پیشرانه هم بسیاری لوازم جهت بالا بردن توان موتور خریداری شده است که هر کدام از آنها را بررسی می کنیم، همانطور که گفتیم پیشرانه این خودرو تویین توریو بوده است که به وسیله مالک تک توربو شده است، حجم موتور از 3 لیتر به 3.4 لیتر افزایش پیدا کرده است و در واقع این موتور مجهز به استروکر کیت می باشد، اینترنال موتور کلا تعویض شده است و پیستون ها و شاتون های آن ماشین کاری شده اند و همه از برترین برندهای دنیا می باشند. در غير اين صورت بايد با راهكارهايي كه در خلال گزارش ذكر شد نقطه كار پمپ را به نقطه كار بهينه نزديك كرد. نشتي داخلي والو مينيمم فلو و درين پمپ و يا بروز نشتي خارجي در مسير و تغيير دبي سيستم. لازم بذکر است که نسبت دنده های این خودرو برای قدرتی که خودروی مورد بررسی ما دارد بسیار ایده آل است و شما با تعویض دنده های این خودرو سرعت های بسیار تعجب انگیزی را می بینید و این خود باعث می شود تا اینکه اگر این خودرو در حال حرکت قصد تست با خودروی قدرتمند دیگر را داشته باشد با خیال راحت بتواند از پس آن بر آید.

بر روی این پیشرانه اصلاحات فراوانی به انجام رسیده است و در رقابت با پیشرانه معروف RB26 DETT نسیان حرف های زیادی برای گفتن دارد، لازم به ذکر است که این پیشرانه توسط مهندسان آلمانی به مرحله ظهور رسیده است و کار تیم johan A. باعث شده است تا 2JZ آن طور که باید ظهور کند و تبدیل شود به یک پیشرانه قدرتمند برای عاشقان اسب بخارهای بالا، این پیشرانه توسط آلمانی ها برای برای مسابقات آماده شد و دو مدل جعبه دنده 6 سرعته (Type 233) Getrag به کدهای V160-V161 برای آن طراحی کردند. قدرت این پیشرانه در حالت استاندارد در مدل های سفارش ژاپن 280 HP و گشتاور آن 431 نیوتن متر است و در ورژن های سفارش اروپا و آمریکا 320 HP در 5600 دور و بیشینه گشتاور آن هم 427 نیوتن متر در 4000 دور می باشد لازم به ذکر است که این خودرو با همین قدرت و در همان سال ها صفر تا صد کیلومتر را در 4.6 ثانیه و 400 متر را در 13.1 ثانیه به ثبت می رسانده است که این خود تایم بسیار خوبی به حساب می آمده است.

در اینجا بیشتر به بررسی وب سایت قیمت تراتل 405.