تفاوت های نژادی در مرگ و میر زایمان در بریتانیا

نابرابری های نژادی در میزان مرگ و میر مادران در بریتانیا پس از یک نماینده مجلس به عنوان “چیزی کمتر از یک رسوایی” محکوم شده است. این گزارش هشدار می دهد که زنان سیاه پوست تقریبا چهار برابر بیشتر از زنان سفیدپوست در معرض خطر مرگ در بارداری و زایمان هستند.

کندیس براتویت در گاردین گفت بدون شک یک رسوایی است، اما “ای کاش هنوز می توانستم احساس شوکه کنم”. یک گزارش در سال 2018 نشان داد که احتمال مرگ زنان سیاه‌پوست پنج برابر بیشتر از زنان سفیدپوست است. “پنج سال بعد، داده ها تغییر زیادی نکرده است.”

وضعیت فعلی چگونه است؟

بر اساس گزارش جدید منتشر شده توسط کمیته زنان و برابری، بین سال های 2018 تا 2020، کمی بیش از دو میلیون زن در بریتانیا زایمان کردند. در این دوره، 229 زن در طول یا تا شش هفته پس از پایان بارداری به دلایل مرتبط با بارداری خود فوت کردند.

زنان سیاهپوست 3.7 برابر بیشتر از زنان سفیدپوست و زنان آسیایی 1.8 برابر بیشتر از زنان سفیدپوست در معرض مرگ بودند.

فیلیپا راکسبی، خبرنگار بهداشتی بی‌بی‌سی، گفت که زنان سیاه‌پوست و آسیایی به دلایلی مشابه با زنان دیگر «اما بیشتر» می‌میرند. بیماری قلبی بزرگترین علت مرگ غیرمستقیم مادران است و پس از آن صرع و سکته مغزی قرار دارند. ترومبوز ورید عمقی علت اصلی مرگ مستقیم مادر در طول یا تا شش هفته پس از پایان بارداری است.

راکسبی گزارش داد که کارشناسان به کمیته گفتند که اکثریت قریب به اتفاق زنانی که می میرند، در تمام قومیت ها، مشکلات سلامتی متعدد و پیچیده ای دارند – اما “خطرات آنها همیشه به کارکنان مربوطه اطلاع داده نمی شود.”

پست جدید پیشنهادی
رمز عبور: 7 آوریل 2023 | هفته انگلستان

قانونگذاراناین گزارش خاطرنشان کرد که زنان فقیرترین مناطق کشور، جایی که نسبت بیشتری از نوزادان متعلق به اقلیت‌های قومی متولد می‌شوند، دو و نیم برابر بیشتر از زنان ثروتمند در معرض مرگ هستند.

بزرگترین مشکل چیست؟

دلایل نابرابری های قومیتی در مرگ و میر به طور کامل درک نشده است.

با این حال، کمبود پرسنل در مراقبت های زایمان به عنوان یک مسئله اصلی ذکر شده است، و سرمایه گذاری بیشتر در خدمات زایمان به شدت مورد نیاز است.

براتویت در گاردین گفت، از آنجایی که هزینه زندگی همچنان در حال افزایش است، «زندگی با حقوق بخش دولتی غیرقابل‌قابل‌تر شدن است» که «بسیاری از زنان بزرگ را که به مبارزه با نژادپرستی اختصاص داده‌اند و می‌خواهند ماما باشند را از خود دور می‌کند».

کالج سلطنتی ماماها (RCM) تخمین می زند که NHS در انگلستان معادل 2500 ماما تمام وقت کم است. شان اوسالیوان، رئیس سیاست سازمان، به دیلی میرر گفت که با تعداد کارکنان کمتر، فشار بیشتری بر افرادی که باقی می‌مانند نیز وارد می‌شود.

او گفت: «این یک دور باطل است، بنابراین هرچه بیشتر ترک کنند، فشار بیشتری بر کسانی که باقی می‌مانند وارد می‌شود و این باعث می‌شود فرهنگ‌های سمی برای قلدری و تبعیض ایجاد شود.

نژادپرستی تا چه حد یک عامل است؟

به گفته دولت دسترسی آزاد، «موانع نژادی واضحی» بین مراقبت‌های بهداشتی مناسب و زنان سیاه‌پوست وجود دارد که زنان سیاه‌پوست اغلب نادیده گرفته می‌شوند یا نادیده گرفته می‌شوند.

جاناکی مهادوان و شانتی گونسکرا، مدیران عامل موسسه خیریه بریترایتز، در نیو استیتسمن می‌گویند: اولین گام برای از بین بردن نابرابری‌ها «باید شناخت نقش نژادپرستی و تأثیر آن بر نهادها، سیستم‌ها، سیاست‌ها و نگرش‌ها باشد».

پست جدید پیشنهادی
کرم آبرسان چیست، چه مزایایی دارد و نحوه استفاده از آن چگونه است؟

این دو نفر نوشتند که این مؤسسه خیریه گزارش هایی در مورد “تجاوزات خرد نژادی و کلیشه ای، عدم شناسایی بیماری های جدی به دلیل رنگ پوست، عدم احترام به فرهنگ و مذهب، نقض رضایت، و ضربه روحی” شنیده است. و اینکه نرخ مرگ و میر مادران سیاه پوست “در دو دهه از زمان انتشار داده ها کمی تغییر کرده است، چیزی جز یک رسوایی نیست”.

گزارش‌های متعددی از نادیده گرفته شدن زنان سیاه‌پوست یا به آنها گفته شده است که هنگام شکایت از درد بیش از حد واکنش نشان می‌دهند. تینوک اوه، که پس از به دنیا آمدن پسرش، سازمانی به نام Five X More را تأسیس کرد، به رادیو چهار بی‌بی‌سی گفت. امروز برنامه ای که درد او “فعالانه رد شد”.

او گفت: «کلیشه ای وجود دارد که زنان سیاه پوست احساس درد نمی کنند و کاملاً پرخاشگر و پر سر و صدا هستند، بسیار قوی هستند، بنابراین ما می توانیم درد بیشتری را تحمل کنیم.

براتویت در گاردین موافقت کرد که «هنوز هم در مورد پوست سیاه که ضخیم‌تر از سفید است، اشعار فراوانی وجود دارد. که سیاه پوستان به اندازه همتایان سفیدپوست ما به تسکین درد نیاز ندارند».

مطالعه‌ای در سال 2016 روی دانشجویان سفیدپوست پزشکی در ایالات متحده نشان داد که تقریباً نیمی از افرادی که مورد سؤال قرار گرفتند، در مورد تفاوت‌های بیولوژیکی در بیماران سیاه‌پوست، از جمله پوست ضخیم‌تر و پایانه‌های عصبی کمتر حساس، باورهای نادرستی داشتند.

چه چیزی باید تغییر کند؟

به گفته سخنگوی وزارت بهداشت و مراقبت اجتماعی، دولت بریتانیا از سال 2021 165 میلیون پوند سرمایه گذاری کرده است “برای رشد نیروی کار زایمان” و “ترویج مشاغل در مامایی” با 3650 مکان آموزشی اضافی در سال است.

پست جدید پیشنهادی
اعتصاب پزشکان جوان: چه خطراتی دارد؟

اما فعالان مبارزات انتخاباتی و برخی از سیاستمداران می گویند که باید اقدامات بیشتری برای کاهش تعداد زنان غیرسفید پوست که در هنگام زایمان جان خود را از دست می دهند، انجام شود.

دولت اهدافی را برای نصف کردن تعداد کل مرده زایی و مرگ و میر نوزادان تا سال 2025 در مقایسه با سال 2010 تعیین کرده است. جانت فایل از RCM به میرور گفت، اما به طور خاص برای کاهش مرگ و میر در میان زنان سیاه پوست نیز به اهدافی نیاز است.

«هدف‌ها به شما اجازه می‌دهند کاری را که انجام می‌دهید تنظیم کنید. تا زمانی که آنها اهدافی نداشته باشند، هرگز نمی دانند که چه چیزی تفاوت ایجاد می کند یا نه.