حداقل و حداکثر سرعت در آزادراه و بزرگراه

رانندگی قوانین خاصی دارد. یکی از قوانینی که هر راننده باید رعایت کند سرعت غیرمجاز است. سرعت‌های مجاز و غیرمجاز در شریان‌های درون و برون شهری بر اساس عوامل مختلفی تعیین می‌شوند و تجاوز از آن‌ها می‌تواند منجر به اتفاقات ناخوشایندی شود. آیا می دانید حداکثر سرعت مجاز در پاس های مختلف چقدر است؟در راههای یک طرفه برای گردش به چپ رانندگان موظفند وسیله نقلیه را ما می خوانیم:
آخرین جریمه رانندگی
سرعت مجاز رانندگی 1401

امسال محدودیت سرعت معابر شهری و مسکونی اعلام شد. مطابق کتاب آیین نامه راهنمایی و رانندگی ایران

معابر شریانی درجه یک

بزرگراه = حداقل 70 و حداکثر 125

بزرگراه ها = تا 100 کیلومتر

معابر شریانی درجه دو

بزرگراه اصلی = حداکثر 60 کیلومتر

خیابان زیر آب = حداکثر 50 کیلومتر

معابر محلی

معابر و میدان های محلی = حداکثر 30 کیلومتر
ما می خوانیم:

در خیابان شریان فرعی در شهرها حداکثر سرعت چند کیلومتر در ساعت است ؟

 

انواع جریمه رانندگی در شهرها

مراقب باشید، دوربین ها در حال تماشا هستند

استفاده از خودرو در دهه های اخیر به طور چشمگیری افزایش یافته است. ماشین هایی با مدل ها و رنگ های مختلف که گاهی در خیابان ها صف می کشند و گاهی مثل باد می گذرند. اتومبیل ها قبلاً به عنصری از شهرها تبدیل شده اند و همه جا هستند. افزایش تعداد خودروها هر ساله قوانین راهنمایی و رانندگی را تغییر می دهد تا راهی برای جلوگیری از تصادفات باشد. رانندگی طبق قانون احترام به سایر شهروندان است و تخطی از قوانین راهنمایی و رانندگی ناقض حقوق، جان و مال سایر شهروندان است.

اینجا دوربین ها به همه چیز توجه می کنند و همین راننده ها را متقاعد می کنند که درست رانندگی کنند و جریمه نشوند. هزاران دوربین کنترل سرعت در نقاط مختلف شهر و جاده ها برای نظارت بر تردد شهروندان نصب شده است. در سال های اخیر حضور این مانیتورهای آهنی کمتر به چشم می خورد و در نتیجه بر تعداد تصادفات و مرگ و میرها در جاده ها افزوده شده است به طوری که هر روز بر تعداد آنها افزوده می شود تا سبک رانندگی به استانداردها نزدیک شود. یکی از مواردی که دوربین ها به آن حساس هستند سرعت غیرمجاز است که می تواند جریمه های مختلفی را به دنبال داشته باشد.

قوانین عجیب رانندگی در دنیا را ببینید!

همچنین ببینید: سوالات راهنمایی و رانندگی

این بزرگراه یکی از سریع ترین جاده های آلمان است و سرعت مشخصی در این مدت تعیین نشده است. بیش از 30 درصد جاده ها در آلمان محدودیت سرعت ندارند و تنها 10 درصد جاده های این کشور دارای سیستم کنترل سرعت هستند.
    محدودیت سرعت در فرانسه متفاوت است و در هوای خشک می توانید با سرعت 130 کیلومتر در ساعت و در هوای بارانی با سرعت 110 کیلومتر در ساعت رانندگی کنید.
    در قبرس هیچکس اجازه غذا خوردن در ماشین را ندارد، حتی اگر ماشین در حال حرکت نباشد!
    سوئد یکی از عجیب ترین قوانین رانندگی در جهان را دارد و آن روشن کردن چراغ خودرو در هر شرایطی است!

فروش آنلاین خودرو

منبع سایت آزمون آیین نامه