خانه تکانی: هزینه های اضافی به جز سپرده وام مسکن چیست؟

قیمت ملک معمولاً دغدغه اصلی خریداران بالقوه است، اما نقل مکان به منزله پرداخت هزینه های اولیه دیگر نیز است.

تجزیه و تحلیل آخرین داده ها نشان می دهد که هزینه جابجایی در سال گذشته به بالاترین حد خود یعنی بیش از 14000 پوند افزایش یافت. علاوه بر سپرده گذاری، “هزینه هایی برای پس انداز بیشتر از آنچه تصور می کنید وجود دارد”، از جمله هزینه های حقوقی و نقشه برداری.

سایت راهنمای مصرف کننده اضافه کرد، اما بودجه بندی مناسب می تواند به خریداران خانه کمک کند تا از “غافلگیری های بد” دورتر جلوگیری کنند.

سپرده

طبق آخرین داده های بازار هالیفاکس، میانگین قیمت خانه در بریتانیا 286896 پوند است. اگر آنقدر پول نقد ندارید، احتمالاً برای خرید ملک به وام مسکن نیاز خواهید داشت.

برای دریافت وام مسکن، باید یک سپرده بگذارید تا فاصله بین مبلغی که ارائه دهنده وام شما مایل به وام دادن است و ارزش ملک پر شود. Money Helper گفت: “به طور کلی، هرچه سپرده بزرگتری بپردازید، احتمال بیشتری دارد که وام مسکن به شما داده شود (با توجه به ارزیابی استطاعت وام مسکن)، و احتمالاً نرخ بهره شما پایین تر خواهد بود.”

به طور متوسط، سپرده مورد نیاز حداقل 5٪ تا 20٪ از قیمت خرید خواهد بود – که می تواند مقدار زیادی پول را نشان دهد. به عنوان مثال، سپرده 20٪ در یک خانه 286,896 پوندی، حدود 57,000 پوند هزینه دارد.

هزینه های وام مسکن

به گفته The Money Edit، خریداران باید از چندین کارمزد مختلف مربوط به دریافت وام مسکن، “از جمله ترتیب، ارزش گذاری، هزینه های دلال و بهره” آگاه باشند.

هزینه کل به نوع وام مسکن و ارائه دهنده بستگی دارد، اما همراه با بازپرداخت ماهانه، ممکن است هزینه رزرو بین 99 تا 250 پوند، هزینه تنظیم تا 2000 پوند و هزینه ارزیابی رهن نیز وجود داشته باشد. حداقل 150 پوند

پست جدید پیشنهادی
"Red Rishi" دیگر خبری نیست: آیا سوناک به سمت راست می چرخد؟

سایت اضافه کرد: «معمولاً می‌توانید اینها را از قبل پرداخت کنید یا آنها را به وام مسکن خود اضافه کنید، اما اگر این کار را انجام دهید، سود بازپرداخت را نیز پرداخت خواهید کرد.»

تمبر مالیاتی

حق تمبر یک مالیات پلکانی بر معاملات زمین و دارایی است، اما “همه مجبور نیستند آن را بپردازند” کدام؟ گفت.

اصلاحات ارائه شده در سال گذشته به این معنی است که خریدارانی که برای اولین بار خریداری می کنند، هیچ حق تمبر 425000 پوند اول ارزش ملک را پرداخت نمی کنند. آستانه قبلی 300000 پوند بود.

صاحبان خانه های موجود در حال خرید ملک جدید برای زندگی در اولین 250,000 پوند هیچ حق تمبر پرداخت نمی کنند. 5% از مبلغ بین 250001 پوند تا 925000 پوند؛ 10% بین 925001 پوند تا 1.5 میلیون پوند؛ و 12 درصد از مبلغ باقیمانده بالای 1.5 میلیون پوند.

صاحبخانه ها و صاحبان خانه دوم هنگام خرید ملکی که قصد زندگی در آن را ندارند باید 3 درصد اضافی بپردازند.

برای یک ملک 286896 پوندی، خریدار برای اولین بار هیچ حق تمبر پرداخت نمی کند، در حالی که شخصی که به خانه بعدی خود نقل مکان می کند، 1844 پوند می پردازد. طبق محاسبه‌گر هزینه تمبر Money Helper، مالکی که ملک اضافی را برای اجاره می‌خرد، 10451 پوند می‌پردازد.

هزینه های حقوقی

برای نظارت بر کلیه کارهای قانونی مرتبط با خرید خانه، باید به یک وکیل پرداخت کنید.

MoneySavingExpert گفت: این شامل انتقال، “بررسی اسناد و مدارک صحیح است و بررسی اینکه آیا عوامل محیطی، مسائل مجوز برنامه ریزی یا سایر موارد مخفی می تواند برای شما مشکل ایجاد کند.”

پست جدید پیشنهادی
The Week Unwrapped: آمریکای لاتین، درام جنایی واقعی و پیوندهای اجتماعی

برخی از وام دهندگان ممکن است این هزینه ها را پوشش دهند، “اما فقط در صورتی که از یکی از وکلای منتخب آنها استفاده کنید”. در غیر این صورت، بسته به ارزش خرید، انتظار پرداخت بین 800 تا 1500 پوند را داشته باشید.

نظرسنجی ها

بررسی خانه یک بازرسی دقیق از وضعیت یک ملک است. اتحادیه HomeOwners گفت: “این به شما می گوید که آیا ملک ارزش قیمتی را دارد که بابت آن موافقت کرده اید و آیا با هرگونه صورتحساب تعمیر اساسی روبرو هستید یا خیر.”

هزینه بستگی به نوع بررسی انتخاب شده و ارزش ملک دارد.

به عنوان مثال، اگر ارزش ملک 200000 پوند باشد و شما ابتدایی ترین بررسی RICS Home Survey Level 1 را بخواهید – گزارشی که نقص های قابل مشاهده و مناطقی را که نیاز به بررسی دارند شناسایی می کند – ممکن است حدود 400 پوند هزینه داشته باشد.

یک بررسی کامل ساختاری سطح 3 – بررسی کامل اموال و برآورد هزینه تعمیرات – معمولاً 500 پوند یا بیشتر هزینه دارد. در یک خانه 1 میلیون پوندی، هزینه می تواند بیش از 1500 پوند باشد.

هزینه های آژانس املاک

اگر خانه خود را از طریق یک مشاور املاک می فروشید، باید برای خدمات آنها کمیسیون یا هزینه ای بپردازید. این شامل فهرست کردن خانه شما، گرفتن عکس، ترتیب بازدیدها، کمک به مذاکرات و مشاهده کامل معامله است.

اکثر مشاوران املاک درصدی از قیمت فروش خانه خود را از شما دریافت می کنند که پس از فروش آن را پرداخت می کنید. Zoopla گفت: “یک رقم خوب برای یک قرارداد نمایندگی انحصاری، زمانی که فقط یک آژانس املاک خانه شما را به بازار عرضه می کند، بین 1٪ تا 2٪ قیمت فروش شما است.” اما ممکن است مجبور شوید تا 3.5٪ را بپردازید، “مخصوصاً اگر می خواهید خدماتی با همه زنگ ها و سوت ها داشته باشید”.

پست جدید پیشنهادی
ثبت شرکت در خارج (مراحل و هزینه ها- اقامت از طریق ثبت شرکت)

حذف ها

پس از اتمام خرید ملک، باید ترتیبی دهید که وسایل خود را از خانه فعلی خود به خانه جدید منتقل کنید.

هزینه های جابجایی به مسافت طی شده، حجم اقلام، مکان و خدمات مورد نیاز شما مانند بسته بندی، ذخیره سازی و بازسازی بستگی دارد. طبق CompareMyMove، میانگین هزینه های شرکت جابجایی برای یک خانه سه خوابه و طی مسافت 50 مایل در مجموع 806 پوند است که با بسته بندی و خدمات برچیدن مبلمان به 1181 پوند افزایش می یابد.

بررسی کنید که آیا شرکت انتقال شما بیمه ای دارد که اقلام شما را در حین جابجایی پوشش می دهد. بیمه نامه خانه شما نیز ممکن است پوششی ارائه دهد.

هزینه های اضافی را فراموش نکنید

هزینه های بالقوه اضافی شامل تمیز کردن خانه قدیمی یا خانه جدید شما است. وقتی از یک ملک اجاره ای نقل مکان می کنید، ممکن است در قرارداد شما مجبور شود هنگام ترک خانه، هزینه یک سرویس حرفه ای نظافت خانه را بپردازید.

به گفته Checkatrade، متوسط ​​هزینه خدمات نظافت کامل خانه 14.50 پوند در ساعت است، “و شما به طور متوسط ​​زمان تمیز کردن عمیق 6 ساعت را برای تمیز کردن یکباره در نظر دارید”.

همچنین ممکن است لازم باشد برای مراقبت از کودک اضافی، یا لانه برای یک حیوان خانگی، در حین جابجایی و باز کردن بسته بندی، و برای یک یا دو روز غذای آماده در صورت نداشتن زمان برای آشپزی، بودجه اختصاص دهید. Money Helper می‌گوید: «این هزینه‌ها می‌توانند همه با هم جمع شوند، بنابراین مطمئن شوید که آنها را در بودجه خود لحاظ کرده‌اید.