خوب، بد و کن: باربی در طول اعصار

اقتباس لایو اکشن باربی قرار است تابستان امسال روی پرده سینماها برود و سازنده این عروسک نمادین امیدوار است که نشان دهنده چرخشی در ثروت باشد.

به گزارش تایمز، شرکت اسباب‌بازی متل انتظار داشت که «2023 گامی کلیدی در احیای آن» پس از یک «دهه پرتلاطم» باشد. اما پس از اینکه «سود و درآمد کمتر از پیش‌بینی‌ها در سه ماهه گذشته بود»، خوش‌بینی سرمایه‌گذاران در چشم‌انداز Mattel به شدت مورد آزمایش قرار گرفت.

بازگرداندن قرارداد تولید عروسک‌های پرنسس دیزنی، آغازی بود برای «تکمیل تجارت اسباب‌بازی‌اش»، اما این شرکت آمریکایی امیدوار است با یافتن «گسترش به مناطق جدید» برای محدوده‌های خود، موفقیت بیشتری کسب کند.

که با انتشار فیلمی که توسط برادران وارنر تولید شده آغاز می شود باربی فیلمی در ماه جولای، که امیدوار است مانند فیلم‌هایی که «فرانچایزهای اسباب‌بازی توربوشارژ از Transformers به ​​Lego» را انجام می‌دهند، عمل کند. با این حال، به گفته تایمز، «تحلیلگران پس از شروع دشوار سال، قضاوت خود را محفوظ می‌دانند».

History می‌گوید حتی اگر Mattel روی این فیلم سرمایه‌گذاری کند تا به این فرنچایز به شکل فعلی آن کمک کند، باربی همچنان «یکی از نمادین‌ترین بازی‌های تاریخ» باقی خواهد ماند.

باربی که در سال 1959 توسط روث هندلر، یکی از بنیانگذاران Mattel به همراه همسرش الیوت هندلر ساخته شد، از “تماشای بازی دخترشان با عروسک های کاغذی زنان بالغ” الهام گرفت.

باربی، به همراه دوست پسرش کن که در سال 1961 معرفی شد، یک موفقیت فوری بود، برای اینکه مرتبط بماند، باید “با تغییر زمان تکامل یابد”. این شامل افزودن خط جدیدی بود که شامل “چهار تیپ بدنی، هفت رنگ پوست، 22 رنگ چشم و 24 مدل مو” بود تا طیف وسیع تری از زنان را نشان دهد.

پست جدید پیشنهادی
رمز عبور: 18 مه 2023 | هفته انگلستان

گروه حراج Barnebys گفت که باربی همچنان یک “پدیده فرهنگی” است و تا به امروز “بیش از یک میلیارد عروسک به عنوان مدل جدید فروخته شده است.”

هفته نگاهی می‌اندازد به اینکه چگونه باربی در طول سال‌ها تغییر کرده است.