در اثر سقوط کوه یخ به اندازه سامرست در قلمرو خارج از کشور انگلیس ، مستعمره پنگوئن در معرض خطر است

کوه یخی به بزرگی سامرست در مسیر برخورد با یک قلمرو خارج از انگلیس قرار دارد که هزاران پنگوئن و مهر و موم را در خود جای داده است.

کوه یخ A68a ، که تصور می شود بزرگترین کوه در جهان است ، “اکنون در یک مسیر مستقیم به جنوب جورجیا است” ، یک جزیره با همان اندازه در اقیانوس اطلس جنوبی ، گزارش تلگراف. و “بی بی سی می افزاید ، احتمال زیادی وجود دارد که اکنون Berg بتواند خود را در خارج از ساحل حیات وحش لنگر اندازد و این “تهدید بزرگی” برای گونه های محلی است.

پروفسور گرینت تارلینگ از نظرسنجی قطب جنوب انگلیس (BAS) به صدا و سیما گفت: “اکوسیستم ها البته می توانند بازگردند ، اما در اینجا این خطر وجود دارد که اگر این کوه یخ گیر کند ، می تواند برای مدت ده سال در آنجا باشد.”

وی توضیح داد که این امر می تواند برای پنگوئن ها و مهر و موم های جزیره فاجعه بار باشد ، زیرا “یک کوه یخ نزدیک دارای پیامدهای گسترده ای برای مکانهایی است که شکارچیان زمینی ممکن است علوفه کنند”. ددر طی پرورش توله و مرغ ، مسافتی که حیوانات برای یافتن غذا به شکل ماهی و کریل باید طی کنند از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است.

تارلینگ افزود: “اگر آنها مجبور باشند انحراف بزرگی انجام دهند ، این بدان معناست كه آنها به موقع به جوانان خود نخواهند رسید تا از اینكه در این میان از گرسنگی كشته شوند جلوگیری كند.”

پس از آن که در سال 2004 جورجیا جنوبی توسط یخ یخی دیگر مورد اصابت قرار گرفت ،بی شماری از جوجه های پنگوئن مرده و توله های مهر و موم شده در سواحل محلی پیدا شدند “، بی بی سی گزارش داد.

گونه های دیگر نیز تحت تأثیر چنین برخوردهایی قرار می گیرند.

دکتر اندرو فلمینگ ، نیز از BAS ، به ایندیپندنت گفت که “این فقط تأثیر روی حیوانات نیست که در این جزیره زندگی می کنند ، بلکه هر زمین کوه یخی باعث پاک شدن کف دریا می شود”.

“شما می توانید این آبشستگی های عظیم کف کف را ببینید که در آن لبه کوه یخ به داخل آن کشیده می شود ، و البته ، این خبر خوبی برای هیچ حیوانی و به اصطلاح بنتوس نیست [the flora and fauna of the sea floor]”

کارشناسان ردیابی هواپیمای A68a امیدوارند که جریانهای دریایی ممکن است غول یخ زده را از جزیره دور کرده و به آبهای گرمتر در شمال منتهی کند که احتمال تجزیه آن وجود دارد.