دنیل پنی: قتل جردن نیلی در مترو جبهه جدیدی را در جنگ فرهنگی باز می کند

جمل بوئی در نیویورک تایمز گفت: سه سال از زمانی که یک نوجوان 17 ساله اهل ایلینوی دو معترض را در جریان شورش ضد پلیس در شهر کنوشا در ویسکانسین به ضرب گلوله کشت.

  • بیشتر ببینید رون دسانتیس: پیشنهاد متزلزل کاخ سفید
  • بیشتر ببینید جردن نیلی: قتل یک مرد بی خانمان خشم نیویورک را برانگیخت
  • بیشتر ببینید غرق شدن نیویورک به دلیل وزن آسمان خراش ها

دادگاه در نهایت تصمیم گرفت که مرد مسلح، کایل ریتنهاوس، در دفاع از خود عمل کرده است. اما آنچه در آن زمان مرا آزار می‌داد «واکنش شادی‌بخش رسانه‌های محافظه‌کار» به این خبر بود که کسی قانون را به دست گرفته و «خشونت کشنده علیه یک مخالف شناخته‌شده» را انجام داده است.

اکنون، در مورد دنیل پنی، ما دوباره شاهد آن “خونخواهی” هستیم. پنی، یک تفنگدار 24 ساله سابق آمریکایی، اوایل این ماه در متروی نیویورک بود که یک مرد بی خانمان به نام جردن نیلی شروع به رفتار نامنظم کرد. در نقطه ای، پنی نیلی را در یک خفه قرار داد که در نهایت او را کشت. هفته گذشته، پنی به قتل عمد درجه دوم متهم شد – که باعث اعتراض شدید محافظه‌کاران شد. گرگ گاتفلد، مجری شبکه فاکس نیوز، گفت که تصمیم برای متهم کردن او «حامی جنایتکار» و «ضد قهرمان» بوده است.

“اعدام در ملاء عام”

راست‌گرایان وحشتناک از “هشیاری” حمایت می‌کنند، زیرا این “سنگ برتری سفیدپوستان” است. ریچ لوری در نشنال ریویو گفت که ترقی خواهان از شما می خواهند که این را فکر کنید. اما مزخرف است. برای شروع، پنی یک هوشیار نبود. او در مترو پرسه نمی زد و به دنبال انتقام گرفتن بود. او مداخله کرد تا از خود و دیگران در برابر کسی که رفتاری تهدیدآمیز داشت محافظت کند. اگر نیلی سفید پوست بود، این حادثه غم انگیز بدون اظهار نظر می گذشت. همانطور که هست، چپگراها عجله کرده اند تا پنی را به عنوان یک قاتل نژادپرست انتخاب کنند. الکساندریا اوکاسیو کورتز، نماینده کنگره حتی از مرگ نیلی به عنوان “اعدام در ملاء عام” یاد کرد.

پست جدید پیشنهادی
دستور العمل تاج گذاری کیش و واکنش های منتقد غذا

گرگ سارجنت و پل والدمن در واشنگتن پست گفتند که آن روز در مترو چه اتفاقی افتاد هنوز مشخص نیست. و اگر راست‌گرایان صرفاً مشتاق بودند به مردم یادآوری کنند که عدالت باید در مسیر خود اجرا شود و پنی تا زمانی که گناهکارش ثابت نشود بی‌گناه است، خوب بود. اما برخی فراتر از آن می روند: آنها اصرار دارند که پنی به وضوح هیچ اشتباهی انجام نداده است و نباید با اتهاماتی روبرو شود. تیموتی بلا در همان مقاله گفت که این پرونده به جبهه جدیدی در جنگ های فرهنگی تبدیل شده است. بودجه ای برای دفاع از او بیش از 2.7 میلیون دلار جمع آوری کرده است. رسانه های دست راستی سابقه دستگیری نیلی را کشف کرده اند. و امثال ران دیسانتیس مشغول استفاده از پرونده پنی برای جمع آوری حامیان خود هستند. با حضور بعدی او در دادگاه که برای 17 جولای برنامه ریزی شده است، می توانیم انتظار داشته باشیم که این نبرد تا تابستان ادامه یابد.