ده نکته ای که امروز باید بدانید: جمعه 13 نوامبر 2020

دومینیک کامینگز ‘شماره 10 را تا کریسمس ترک می کند’

دومینیک کامینگز ، مشاور ارشد بوریس جانسون به گمانه زنی ها مبنی بر ترک سمت خود تا پایان سال افزود. یک منبع داونینگ استریت گفت که دستیار تا کریسمس “از دولت خارج خواهد شد”. اگرچه کامینگز گفت که “شایعات تهدید به استعفا از من ساخته شده است” ، وی افزود که “موقعیت وی از زمان وبلاگ من در ژانویه تغییر نکرده است” وقتی نوشت که می خواهد تا پایان سال 2020 “خود را تا حد زیادی زائد” کند.

در داخل مبارزه قدرت شماره 10 برای تبدیل شدن به رئیس ستاد بوریس جانسون

دانشمند واکسن Covid-19 می گوید این می تواند همه گیری را متوقف کند

دانشمندی که اولین واکسن Covid-19 را پاک کرده و آزمایش های بالینی میان دوره ای را پاکسازی کرده است ، می گوید او اطمینان دارد که محصولش می تواند ویروس را از بین ببرد و به همه گیری پایان دهد. Ugur Sahin ، مدیر اجرایی BioNTech ، به گاردین گفت: “اگر س isال این باشد که آیا می توانیم با این واکسن جلوی این همه گیری را بگیریم ، پاسخ من این است: بله ، زیرا من معتقدم که حتی محافظت فقط در برابر عفونت های علامتی تأثیر چشمگیری خواهد داشت.”

ویروس کرونا ویروس: چگونه و چه موقع واکسن Pfizer برای میلیون ها بریتانیایی پخش می شود؟

مقامات انتخاباتی ایالات متحده هیچ مدرکی درباره تقلب اعلام نکردند

مقامات رسمی انتخابات فدرال در ایالات متحده گفته اند که رأی ریاست جمهوری سال 2020 “امن ترین رای در تاریخ آمریکا” بوده است. پس از آنکه دونالد ترامپ بدون هیچ مدرکی ادعا کرد که 2.7 میلیون رأی برای وی در انتخابات هفته گذشته “حذف شده” است ، کمیته انتخابات گفت: “هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد هر سیستم رأی گیری باعث حذف یا از دست دادن آرا ، تغییر آرا یا به هر طریقی به خطر افتاده است. ”

انتخابات ایالات متحده: در حالی که جو بایدن تیم تیم انتقالی خود را آماده می کند ، چه چیزی در راس برنامه است؟

یادگیری نرخ مرگ معلولیت “شش برابر”

افراد مبتلا به اختلالات یادگیری در طی موج اول شیوع بیماری تا شش برابر بیشتر در اثر ویروس کرونا می مردند. تجزیه و تحلیل از بهداشت عمومی انگلیس نشان داد که میزان مرگ و میر در افراد دارای نقص یادگیری در گروه سنی 18 تا 34 سال 30 برابر است. در پاسخ به این خبر ، موسسه خیریه Mencap گفت که دولت بوریس جانسون “نتوانسته است از گروهی که قبلاً نابرابری در سلامتی داشته اند” محافظت کند.

حزب آنگ سان سوچی به قدرت بازگشت

اتحادیه ملی دموکراسی به رهبری آنگ سان سوچی در دومین انتخابات سراسری میانمار از زمان پایان حکومت کامل نظامی پیروز شده است. مقامات انتخاباتی می گویند که این حزب 346 کرسی از 412 کرسی که تاکنون اعلام شده را تأمین کرده است. مخالفت مورد حمایت ارتش میانمار ، که عملکرد ضعیفی داشته است ، گفت که “بسیاری از وقایع جنجالی” در طول انتخابات رخ داده است اما ناظران هیچ بی نظمی عمده ای را گزارش نکرده اند.

جلسات نسل کشی میانمار: آنچه شما باید بدانید

TikTok دادگاه آمریكا را موقتاً تأیید كرد

دولت آمریكا می گوید با دادن فرصت بیشتر به برنامه رسانه های اجتماعی متعلق به چین برای یافتن مالك آمریكایی ، تحریم TikTok را به تأخیر می اندازد. وزارت بازرگانی با استناد به حکم دادگاه فیلادلفیا از سپتامبر که سه برجسته TikTokers استدلال کرده بودند که این برنامه باید در ایالات متحده فعالیت کند ، این ممنوعیت را “در انتظار پیشرفت قانونی” به تعویق انداخت. دونالد ترامپ گفته است که می خواهد TikTok به یک شرکت آمریکایی فروخته شود.

دونالد ترامپ در برابر TikTok: چرا رئیس جمهور ایالات متحده در حال جنگ با برنامه مورد علاقه Generation Z است

کافه نرو به دلیل قفل شدن دوم با ورشکستگی روبرو است

کافی شاپ زنجیره ای Caffe Nero در آستانه ورشکستگی است و قفل شدن دومین کشور را بخاطر وضعیت سخت خود مقصر می داند. صاحبان این شرکت به دنبال یک قرارداد داوطلبانه شرکت هستند ، نوعی از ورشکستگی که به شرکت ها امکان می دهد تجارت خود را ادامه دهند در حالی که تلاش می کنند امور مالی خود را منظم کنند. بنیانگذار گری فورد گفت: “با توجه به اینکه امکانات ناهار خوری ما برای دومین بار بسته شده است ، گزینه کمی برای راه اندازی این CVA داریم.”

اوباما می گوید ترامپ “اکسیر اضطراب نژادی” را ارائه داد

باراک اوباما در خاطرات خود ادعا کرده است که دونالد ترامپ در سال 2016 با وعده “اکسیر اضطراب نژادی” “میلیون ها آمریکایی که توسط یک سیاه پوست در کاخ سفید فریب خورده است” ریاست جمهوری آمریکا را به دست آورد. رئیس جمهور سابق می نویسد که این آمریکایی ها در معرض “بیگانه ستیزی ، ضد روشنفکری ، تئوری های توطئه پارانوئید [and] آنتی پاتی نسبت به افراد سیاه و قهوه ای “. خاطرات او ، سرزمین موعود، هفته آینده منتشر می شود.

اکثر کارکنان مراقبت زیر درآمد واقعی “واقعی” دارند

بنیاد حقوق و دستمزد زندگی می گوید ، تقریباً سه چهارم کارگران مراقبت از خط مقدم در انگلستان زیر دستمزد واقعی “واقعی” درآمد دارند. سخنگوی گفت: “آنها زندگی خود را در خط مراقبت از دیگران قرار داده اند ، بنابراین ضروری است اطمینان حاصل کنیم که آنها درآمد کافی برای مراقبت از خانواده خود را دارند.” گاردین می گوید دستمزد زندگی حداقل هزینه ای است که برای خانواده ها مانند ماشین دست دوم امکان پذیر است.

دستمزد انگلیس در حال فشردن است – دلیل این امر چیست

اولین زوج همجنس پس از آزمایش کووید به شدت ترک می شوند

نیکولا آدامز و او به شدت بیا رقص پس از مثبت بودن آزمایش جونز برای Covid-19 ، شریک زندگی کاتیا جونز نمایش استعدادیابی BBC را ترک کرد. بوکسور سابق و جونز به عنوان اولین زوج همجنسگرایی که در نمایش انگلستان شرکت می کردند ، تاریخ را ثبت کرده بودند ، اما در بیانیه ای آمده بود که “پروتکل های” این برنامه به این معنی است که این جفت ها اکنون منزوی می شوند و نمی توانند در بقیه سریال ها