ده نکته ای که امروز باید بدانید: جمعه 6 نوامبر 2020

ترامپ در حالی که آمریکا در انتظار نتیجه است ، از “فساد عظیم” صحبت می کند

رئیس جمهور آمریكا بار دیگر ادعا كرد كه در انتخابات روز سه شنبه پیروز شده و از “فساد و تقلب فوق العاده در آرا mail پستی” صحبت كرده است. ناظر بین المللی انتخابات اظهار داشت که خواسته دونالد ترامپ مبنی بر توقف شمارش “نگران کننده” و “سو abuse استفاده فاحش از مقام” است. بی بی سی می گوید که هنوز خیلی زود است که برنده را در تعدادی از ایالت های مهم ارائه دهد ، اگرچه جو بایدن در موقعیت قوی تر است. دموکرات با شمارش آرا خواستار آرامش است.

نظرسنجی های انتخابات 2020 ایالات متحده: چه کسی برنده خواهد شد – ترامپ یا بایدن؟

عملیات ماهواره جانسون بیش از 50٪ موارد را از دست داد

به گزارش گاردین ، ​​آزمایش استراتژی آزمایش انبوه بوریس جانسون بیش از 50٪ موارد مثبت را در یک خلبان Operation Moonshot در منچستر بزرگ از دست داد. این آزمایشات 20 دقیقه ای که 323 میلیون پوند برای دولت هزینه دربرداشته است ، در محاکمه ماه گذشته در منچستر و سالفورد تنها 46.7٪ از عفونت ها را شناسایی کرده است. کارشناسان نگرانی ها را در مورد صحت آزمایشات OptiGene Direct RT-Lamp در این هفته مطرح کردند.

ویروس کرونا ویروس: در داخل برنامه دولت انگلیس برای شروع آزمایش Covid در سطح شهر

دومینیک چاپل پس از خرید BHS به دلیل فرار مالیاتی به زندان افتاد

فردی که BHS را با 1 پوند خریداری کرده است به دلیل فرار از مالیات بر درآمد ناشی از 2.2 میلیون پوند درآمد ، به مدت شش سال زندانی شده است. دومینیک چاپل این زنجیره را در مارس 2015 خریداری کرد ، زیرا قبل از شروع مذاکره در مورد خرید آن ، هرگز در یکی از فروشگاه های آن شرکت نکرده بود. این شرکت 13 ماه بعد با از دست دادن 11000 شغل و کسری بازنشستگی 571 میلیون پوندی سقوط کرد. وی به سه اتهام تقلب در درآمد عمومی محکوم شد.

دومینیک چاپل ، مالک سابق BHS ، به عنوان مدیر منع شد

دانشجویان شمشیربازی را در اطراف دانشگاه منچستر پاره می کنند

شمشیربازی که در اطراف دانشگاه فالوفیلد دانشگاه منچستر برپا شده است ، توسط صدها دانش آموز که گفته اند در مورد این اقدام اخطار داده نشده است ، ساقط شده است. طبق گفته دانشگاه ، موانع موجود در روز اول قفل جدید انگلیس به عنوان “اقدام امنیتی” برای “جلوگیری از اختلاط خانوارها” ایجاد شده است. بعداً به خاطر “پریشانی ایجاد شده” عذرخواهی کرد.

دانشگاه های انگلیس چه می توانند از شیوع بیماری Covid در دانشگاه های ایالات متحده بیاموزند؟

بسته Furlough Rishi Sunak به عنوان “بی فایده” مورد انتقاد قرار گرفت

بسته حمایتی چند میلیارد پوندی وزیر امور خارجه از کارگران توسط یک اقتصاددان برجسته توصیف شده است “هدر رفته و بد هدف گذاری”. ریشی سوناک این طرح را تا مارس تمدید کرده است ، به این معنی که دولت 80 درصد حقوق میلیون ها کارگر را برای یک سال پرداخت خواهد کرد. پاول جانسون ، رئیس انستیتوی مطالعات مالی ، گفت که وی از این اقدام “شوکه شده” است.

چه کسی متحمل ضررهای شغلی Covid-19 شده است؟

آلوک شارما با وجود آزمایش کووید در دفتر ، با پرنس چارلز ملاقات کرد

به گزارش گاردین ، ​​الوک شارما ، وزیر تجارت ، سه روز پس از آزمایش مثبت یک کارمند در دفتر شخصی خود ، با پرنس چارلز ملاقات کرد. عضو هیئت در حلقه نزدیک شارما دوشنبه گذشته نتیجه مثبت را دریافت کرد و شارما پنجشنبه گذشته در کلارنس هاوس با چارلز دیدار کرد. سخنگوی شرما اصرار دارد که کلارنس هاوس قبل از جلسه از آزمایش تایید شده کووید مطلع شده است.

ممنوعیت توئیتر برای بانون به دلیل سربریدن پست فاوسی

توئیتر پس از آنکه وی پیشنهاد داد دکتر دکتر آنتونی فاوچی ، مشاور پزشکی ایالات متحده و مدیر اف بی آی ، کریستوفر وری ، باید سر بریده شود ، یک حساب متعلق به استیو استیو استیو پیشین کاخ سفید را برای همیشه به حالت تعلیق درآورد. بانون ادعا کرد که دونالد ترامپ در انتخابات پیروز شده است و در مورد فاوسی و ورای گفت: “من سرها را روی سنبله ها قرار می دادم … به عنوان هشدار به دیوان سالاران فدرال. یا با برنامه کنار می آیید یا از بین رفته اید. ”

کارشناسان نتیجه گرفتند که دایناسورها از طریق اقیانوس ها شنا می کنند

محققان انگلیسی دریافتند که دایناسورها پس از یافتن اولین فسیل اردک خورده در آفریقا ، آن سوی اقیانوس ها شنا می کنند. کارشناسان گفتند که این موجود برای رسیدن به این قاره باید صدها مایل از طریق آبهای آزاد طی کرده باشد. یکی گفت: “این کاملاً بی جا بود ، مثل یافتن کانگورو در اسکاتلند.” “آفریقا کاملاً توسط آب جدا شده بود – پس چگونه آنها به آنجا رسیدند؟”

Sainsbury با وجود فروش زیاد ، 3500 شغل را به دست آورد

رئیس جدید Sainsbury’s ، سیمون رابرتز ، با وجود فروش سپر و افزایش سود اساسی از 238 میلیون به 301 میلیون پوند در شش ماه گذشته ، 3500 شغل را کاهش داده است. فروش خرده فروشی 7.1٪ افزایش یافته است ، 6.9٪ بهبود فروش مشابه داشته است و فروش آنلاین با 117٪ افزایش به 5.8 میلیارد پوند رسیده است. در حالی که این زنجیره در حال آماده سازی برای ارسال هزاران اخطار اضافی است ، دیلی تلگراف می گوید “چیزی اضافه نمی شود”. این فروشگاه گفت که به دلیل عدم تقاضا ، پیشخوان های گوشت ، ماهی و غذای آماده را بسته است.

تونبرگ به دلیل واکنش انتخاباتی به ترامپ طعنه می زند

گرتا تونبرگ ، فعال آب و هوا ، پاسخ دونالد ترامپ به عملکرد انتخاباتی خود را مسخره کرده و از رئیس جمهور خواسته است “در پیامی” در توییتر “خنک” شود. تقلید تمسخر آمیز از توییتی که رئیس جمهور سال گذشته او را هدف قرار داد ، وی همچنین گفت که او باید روی “مدیریت خشم” خود کار کند.

گرتا تونبرگ و دونالد ترامپ درباره تغییرات آب و هوایی در ده نقل قول