ده نکته ای که امروز باید بدانید: دوشنبه 9 نوامبر 2020

جو بایدن “اولویت Covid-19 است” می گوید تیم انتقال

رئیس جمهور منتخب آمریکا جو بایدن بعداً امروز مجموعه ای از اقدامات برای مقابله با بیماری همه گیر ویروس کرونا را اعلام خواهد کرد. تیم وی می گوید که اولین مراحل در برنامه انتقال وی شامل آزمایش بیشتر و درخواست آمریكایی ها برای استفاده از ماسك است. همچنین پیش بینی می شود که بایدن از یک گروه ویژه 12 نفره ویروس کرونا استفاده کند ، برنامه هایی را برای پیوستن مجدد به توافق نامه آب و هوایی پاریس و لغو تصمیم خروج از سازمان بهداشت جهانی اعلام کند.

“رئوس مطالب” توافق نامه در حالی که مذاکرات اتحادیه اروپا و انگلیس از سر گرفته می شود

مقامات اتحادیه اروپا و انگلیس این هفته مذاکرات تجاری را در لندن از سر می گیرند. بوریس جانسون روز یکشنبه گفت که “رئوس مطالب” توافق نامه روشن است و یک توافق “باید انجام شود” اما دو طرف باید اختلافات قابل توجهی را در سهمیه ماهیگیری و مسائل مربوط به رقابت حل کنند. اتحادیه اروپا هشدار داده است كه “به هر قیمتی” معامله ای انجام نخواهد داد.

جاسوسان GCHQ برای ایجاد اخلال در تبلیغات ضد واکسن

به گزارش تایمز ، مأموران اطلاعاتی که در GCHQ کار می کنند ، یک عملیات سایبری را آغاز کرده اند تا تبلیغات ضد واکسن را که توسط کشورهای متخاصم ایجاد می شود ، مختل کنند. این آژانس با استفاده از یک جعبه ابزار تهیه شده برای مقابله با اطلاعات غیرقانونی و استخدام توسط دولت اسلامی ، برای مقابله با تلاش های روسیه برای بهره برداری از بیماری همه گیر برای تضعیف و بی ثبات سازی غرب است.

کارکنان NHS به بوریس هشدار می دهند که بدون حمایت می توانند این کار را ترک کنند

روزنامه “دیلی میرور” گزارش می دهد که کارمندان NHS “خسته” می توانند “پس از موج دوم Covid-19” “دسته خود را ترک کنند”. اتحادیه های کارگری 1.3 میلیون پرسنل نامه مشترکی به بوریس جانسون نوشتند و از او خواستند که با افزایش حقوق از آنها حمایت کند ، زیرا وی آنها را “قلب تپنده ملت” توصیف کرد. آنها به نخست وزیر می گویند: “اوقات ممکن است دشوار باشد ، اما شما می دانید که این تصمیم اخلاقی درست است.”

امارات متحده عربی اجازه مشروبات الکلی و زندگی مشترک خارج از ازدواج را دارد

امارات متحده عربی در یک آرامش از قوانین سختگیرانه اسلامی خود ، به شهروندان خود اجازه می دهد تا قبل از ازدواج الکل بنوشند و با یکدیگر زندگی کنند. “قتل های ناموسی” ، که در آن مردان اقوام زن را که به نظر می رسد موجب شرمساری خانواده شده اند ، قتل می کنند ، طبق قوانینی که فوراً لازم الاجرا شده اند جرم شناخته شده اند. این اصلاحات پس از آن رخ داد که همه گیر کوید بخش گردشگری را از بین برد.

اتیوپی در آستانه جنگ داخلی پس از درگیری های تازه Tigray

گزارش شده است که در درگیری میان ارتش اتیوپی و نیروهای وفادار به حزب حاکم در استان ناآرام تیگرای ، تلفات عمده ای رخ داده است. پزشکان بدون مرز گفتند که حداقل در یک مکان فقط در مرز Tigray حداقل شش نفر کشته و 60 نفر زخمی شده اند. این درگیری به معنای این است که ملت در آستانه آنچه تحلیلگران می گویند یک جنگ داخلی طولانی و خونین است.

موارد تایید شده جهانی Covid-19 از مرز 50 متر عبور می کند

در کل موارد تایید شده ویروس کرونا ، 50 میلیون میلیون مورد پس از ثبت موارد جدید در چندین کشور را پشت سر گذاشته است. موج دوم ویروس یک چهارم موارد را به خود اختصاص داده است اما به دلیل آزمایش ناکافی در بسیاری از کشورها ، رقم واقعی بالاتر است. طبق اعلام دانشگاه جان هاپکینز ، اکنون بیش از 1.25 میلیون نفر پس از ابتلا به ویروس جان خود را از دست داده اند.

انتظار می رود اقتصاد پیش از کریسمس دچار کسادی شود

بر اساس نظرسنجی های جدید که نشانگر کاهش فعالیت های تجاری است ، اقتصاد انگلیس پیش از کریسمس با کاهش شغل بیشتر و تعطیلی مغازه ها روبرو است. انستیتوی کارکنان و توسعه چارتر گفت: “بهترین چیزی که می توان گفت این است که اوضاع با سرعت کمتری بدتر می شود. به نظر می رسد که اشتغال مدام در حال سقوط است و تقاضای نسبتاً ضعیف نیروی کار به معنای این است که زمستانی طولانی و سخت خواهد بود. ”

از هر ده نفر ، رازهای مالی عزیزان را حفظ می کنند

یک بررسی نشان داده است که 40٪ از بزرگسالان در انگلیس بدهی ها و سایر اسرار پول را از عزیزانشان نگه می دارند. این مطالعه نشان داد که مصرف کنندگان 25 تا 34 ساله محرمانه ترین گروه سنی هستند ، تقریباً 60٪ کارت های اعتباری ، وام های شخصی و اضافه برداشت را پنهان می کنند. همچنین نتیجه گیری شد که افراد در روابط تمایل دارند میزان اسرار پولی که شریک زندگی شان از آنها می گیرد دست کم بگیرند.

مقامات پیشین کاخ سفید به ترامپ می گویند که حرکت را ادامه دهد

یک گروه دو حزبی از مقامات پیشین کاخ سفید از دونالد ترامپ خواسته اند که انتخابات را قبول کند و به آنها اجازه می دهد “بلافاصله روند انتقال پس از انتخابات را آغاز کنند”. گروه دو حزب شامل رئیس دفتر بوش کاخ سفید جاش بولتن و رئیس ستاد دوره کلینتون توماس مک لارتی است. CNN می گوید حلقه نزدیک ترامپ به دلیل امتناع مداوم وی از پذیرش نتایج انتخابات در حال شکافتن است.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>