ده نکته ای که امروز باید بدانید: شنبه 14 نوامبر 2020

جانسون می ترسید کامینگز “چاه را مسموم کند”

بوریس جانسون به ارشدترین دستیاران خود گفت شب گذشته در اثر ترس از اینکه “اگر چاه را مسموم کنند” ، طبق برنامه ریزی شده “چاه را مسموم می کنند” فوراً از داونینگ استریت خارج شوند. مشاور اصلی ، دومینیک کامینگز و مدیر ارتباطات لی کاین ، به دنبال تنش های موجود در شماره 10 ، اعلامیه های خود را در خانه انجام می دهند.

آیا دونالد ترامپ شب گذشته تقریباً شکست را پذیرفت؟

به نظر می رسد دونالد ترامپ به اعتراف به شکست در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نزدیک شده است. گاردین می گوید که دیشب در یک کنفرانس مطبوعاتی ، رئیس جمهور ایالات متحده “به نظر می رسید که خود را به لغزش زبان می اندازد” ، زیرا او در مورد احتمال اعمال یک دولت بسته بندی ملی برای مقابله با بیماری همه گیر ویروس کرونا گفت که “باید زمان نشان دهد “کدام دولت بعدی قدرت خواهد داشت.

بی بی سی می گوید نامه ای پیدا کرده که مارتین بشیر را پاک می کند

بی بی سی ادعا کرده است که یک یادداشت دست نویس از پرنسس دیانا کشف کرده است که مارتین بشیر را در مورد مصاحبه مهم خود در سال 1995 با سلطنتی پاک می کند. این شرکت قبلاً گفته بود که این سند را گم کرده است ، که اصرار دارد ثابت خواهد کرد بشیر دیانا را مجبور به مصاحبه نکرده است زیرا “ما برای این حرف خود را کتباً گفته ایم”.

جو بایدن برنده جورجیا می شود اما ترامپ برای کارولینای شمالی پیش بینی می کند

جو بایدن ایالت جورجیا را به دست آورد ، اولین نامزد دموکرات برای این کار از سال 1992. این پیروزی باعث تقویت پیروزی رئیس جمهور منتخب ایالات متحده می شود و در مجموع 306 رأی در کالج انتخاباتی به وی می دهد ، سیستمی که آمریکا برای انتخاب رئیس جمهور خود به کار می برد. . در همین حال پیش بینی می شود دونالد ترامپ با کسب 232 رأی ، کارولینای شمالی را از آن خود کند.

NYT می گوید عوامل اسرائیلی رئیس القاعده را در تهران کشتند

به گزارش نیویورک تایمز ، عوامل اسرائیلی در ایران ستوان ارشد القاعده را در ماه آگوست کشتند. با استناد به مقامات اطلاعاتی ، این گزارش ادعا می کند که عبدالله احمد عبدالله توسط دو مرد با موتورسیکلت در تهران مورد اصابت گلوله قرار گرفت. وی مظنون به دست داشتن در بمب گذاری در دو سفارتخانه ایالات متحده در آفریقا بود و به عنوان جانشین احتمالی ایمن الظواهری که رهبر فعلی القاعده است ، قلمداد می شد.

با پایین آمدن سطح واکسیناسیون ، عفونت های سرخک به شدت افزایش می یابد

عفونت های سرخک در سال 2019 به بالاترین سطح 23 ساله جهانی رسیده و میلیون ها نفر دیگر در سال جاری به دلیل همه گیری Covid-19 در معرض خطر هستند. طبق گزارش مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده و سازمان بهداشت جهانی ، تقریباً 870،000 نفر در سال گذشته به سرخک مبتلا شدند و بیش از 207،000 نفر در اثر این بیماری درگذشتند. سطح واکسیناسیون به زیر 95٪ ضروری برای حمایت از جامعه کاهش یافت.

دانشمندان هشدار می دهند که بازگشت به سیستم لایه ای باعث توقف کوید نمی شود

دانشمندان دولت هشدار داده اند که اگر این کشور با پایان یافتن قفل فعلی به محدودیت های درجه بندی برگردد ، انگلیس قبل از کریسمس با احیای مجدد موارد ویروس کرونا مواجه خواهد شد. با این حال ، ارقام منتشر شده توسط اداره آمار ملی در روز جمعه تأیید می کند که سرعت افزایش آلودگی به ویروس کرونا در سراسر انگلیس کند شده است.

نظرسنجی اعضای کارگران مسلمان بی اعتمادی گسترده را نشان می دهد

بر اساس یک نظرسنجی جدید ، بیش از نیمی از اعضای مسلمان حزب کارگر به کی استارمر برای مقابله با اسلام هراسی اعتماد ندارند. یافته های شبکه مسلمانان کارگر مطابق با شکایاتی بود که اوایل سال جاری توسط اعضای شبکه کارمندان قومی سیاه پوست و اقلیت خود حزب منتشر شد مبنی بر اینکه تصور “سلسله مراتب نژادپرستی” در درون کارگران وجود دارد.

پلیس از نظر یورکشایر ریپر عذرخواهی می کند

روز گذشته پلیس غرب یورکشایر به دلیل اظهار افسر خود مبنی بر اینکه بسیاری از قربانیان یورکشایر ریپر زنانی با “اخلاق سست” بودند ، عذرخواهی کرد. جان رابینز ، رئیس ارشد نیرو ، گفت: “من از ناراحتی و اضطراب اضافی که به دلیل زبان ، لحن و اصطلاحات برای همه اقوام ایجاد شده است ، عذرخواهی می کنم.” پیتر ساتکلیف ، یکی از مشهورترین قاتلان زنجیره ای انگلیس ، اوایل دیروز پس از ابتلا به بیماری Covid-19 در بیمارستان درگذشت.

نسخه سالگرد کودکان نیازمند بیش از 37 میلیون پوند افزایش می یابد

نسخه بدون مخاطب کودکان در نیاز شب گذشته بیش از 37 میلیون پوند جمع کرد. پودسی خرس به مناسبت چهلمین سالگرد جمع آوری کمک های مالی سالانه بی بی سی با تعداد زیادی از افراد مشهور بازگشت. پیتر کراوچ و اندی موری در بازی Paddle Tennis به مصاف هم رفتند و بازیگران تمام ستاره فیلم Oasis Stop Stop Crying Your Heart Out را پوشش دادند. در اوایل روز ، جو ویکس چالش تمرینی 24 ساعته خود را به پایان رساند.