ده نکته ای که امروز باید بدانید: شنبه 21 نوامبر 2020

بوریس پرسش پاتل را برای یافتن یافته های “مطبوع” تحت فشار قرار داد

بوریس جانسون به تلاش برای كاهش گزارش مستقل متهم شده است كه می گوید پریتی پاتل ، وزیر امور داخله ، توسط كاركنان قلدری ، کد وزیر را شکست. یک منبع وایت هال به بی بی سی گفت که رئیس تحقیقات تحت فشار قرار گرفت تا یافته ها “خوشایند” باشد. با این حال ، داونینگ استریت اصرار دارد که نتیجه تحقیقات سر الکس آلان “کاملاً مربوط به خودش” بود.

مقامات در بروکسل می گویند معامله Brexit “95٪ موافقت کرد”

طبق یادداشت های اسکای نیوز ، مقامات اتحادیه اروپا معتقدند که معامله Brexit 95٪ توافق شده است. صبح روز جمعه در جلسه ارشدترین دیپلماتها در بروکسل ، دبیرکل کمیسیون اروپا ، ایلزه جوهانسون ، در مورد وضعیت مذاکرات Brexit مطلع شدند ، وی به آنها گفت که متن قانونی یک معامله تجاری تقریباً در همه “نهایی” شده است مناطق ، “تقریباً همه موضوعات را پوشش می دهد”.

دونالد ترامپ پس از ناکامی تازه در انتخابات ، “کینه توز” شد

دونالد ترامپ پس از آنکه نمایندگان مجلس در میشیگان اعلام کردند که به دنبال لغو پیروزی پیش بینی جو بایدن در این ایالت نیستند ، ضربه جدیدی به شانس خود برای لغو ضرر در انتخابات ایالات متحده وارد شده است. CNN می گوید که “تلاش های براندازی” ترامپ “عصبانی تر” می شود. بایدن از 20 ژانویه به عنوان چهل و چهلمین رئیس جمهور آمریکا روی کار می آید.

دولت قرار است هفته میهمانی های کریسمس را مجاز کند

دیلی تلگراف می گوید ، دولت قصد دارد به خانواده ها اجازه دهد تا حداکثر یک هفته در کریسمس با یکدیگر ملاقات کنند اما همچنین محدودیت های سختگیرانه را تا آن زمان حفظ خواهد کرد. گزارش شده است که بوریس جانسون در حال آماده سازی است تا از 22 تا 28 دسامبر در سراسر انگلیس اقدام به تعدیل قوانین کند ، به چندین خانواده اجازه می دهد تا در یک “حباب” شرکت کنند.

واکسیناسیون کوید ممکن است طی چند هفته در انگلیس آغاز شود

مت هنكاك می گوید ، اگر تنظیم كننده دارو به موقع واكسن را تأیید كند ، NHS می تواند ایمن سازی افراد را در برابر Covid-19 آغاز كند. دبیر بهداشت گفت: اگر واكسن تولید شده توسط Pfizer / BioNTech به زودی واگذار شود ، احتمال شروع یك برنامه واكسیناسیون بی سابقه قبل از كریسمس وجود دارد. روسای NHS بر این باورند که حداقل بعضی از افراد قبل از شروع فصل جشن تزریق می کنند.

پوتین “تحت عمل جراحی” قرار گرفت و “قصد کنار رفتن دارد”

منتقد ولادیمیر پوتین ادعا می کند که اوایل سال جاری رئیس جمهور روسیه از سرطان رنج می برد و تحت عمل جراحی قرار گرفت. والری سلووی ، که می گوید منابعی “در مرکز تصمیم گیری” دارد ، همچنین می گوید پوتین به دلیل مشکلات سلامتی خود قصد دارد در ژانویه از سمت خود کناره گیری کند و قصد دارد از دختر خود کاترینا تیخونوا به عنوان جانشین خود نام ببرد.

مادرید برای ساخت اردوگاه های مهاجران در جزایر قناری

اسپانیا می گوید اردوگاه های اضطراری در جزایر قناری احداث می کند تا سرپناهی برای هزاران مهاجر تازه وارد را فراهم کند. خوزه لوئیس اسکیمروا ، وزیر مهاجرت ، گفت که اسکان موقت 7000 مهاجر ظرف چند هفته پس از ورود بیش از 18000 نفر به جزایر در سال جاری آماده خواهد شد. هزاران نفر در شرایطی که مقامات “شرایط غیرانسانی” در بندر آرگوینو گران کاناریا توصیف می کنند ، خوابیده اند.

دولت قصد دارد بررسی سرمایه گذاری برای “به اشتراک گذاشتن رفاه”

دولت ادعا می کند که یک اصلاح اساسی در نحوه ارزیابی ارزش پول سرمایه گذاری های دولت در پروژه های بزرگ انجام خواهد داد ، و یک طرفداری طولانی مدت را که بر بودجه شمال انگلیس و مناطق دیگر تأثیر گذاشته است ، از بین می برد. صدراعظم ریشی سوناک گفت این اصلاحات به کسانی که “در تمام گوشه و کنار انگلیس هستند می توانند سهم مناسبی از شکوفایی آینده ما داشته باشند”.

شاهزاده هری از تحقیق در مصاحبه پانوراما استقبال می کند

به گزارش دیلی میل ، پرنس هری از تحقیق در مورد مصاحبه پانورامای مارتین بشیر با پرنسس دیانا استقبال کرده و آن را “انگیزه ای برای دستیابی به حقیقت” دانسته است. با این حال ، ارل اسپنسر ، برادر پرنسس دیانا ، س hasال کرده است که چگونه یک تحقیق بی بی سی به حقیقت پشت مصاحبه بمب گذاری شده Panorama می رسد. تحقیقات در مورد ادعاهایی که مارتین بشیر برای ترغیب دیانا به انجام مصاحبه از اظهارات بانکی جعلی استفاده کرده است.

تست دونالد ترامپ جونیور برای Covid-19 مثبت است

به گفته سخنگوی وی ، بزرگترین پسر دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا آزمایش ویروس کرونا را مثبت اعلام کرده است. دونالد ترامپ جونیور ، 42 ساله ، اوایل این هفته تشخیص داده شد و در اتاق شکار خود قرنطینه شده است. بر اساس این بیانیه ، “او تاکنون کاملاً بدون علامت بوده است و از تمام دستورالعمل های توصیه شده Covid-19 پزشکی پیروی می کند.”

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>