ده نکته ای که امروز باید بدانید: شنبه 28 نوامبر 2020

واکسن می تواند ظرف 10 روز به بیمارستان ها برسد

به گزارش گاردین ، ​​به بیمارستان ها گفته شده است که در کمتر از 10 روز دیگر برای آماده سازی واکسن کرونا ویروس آماده شوند. با توجه به تصویب قانونی برای چند روز ، این روسای بهداشت گفتند که بیمارستان های انگلیس انتظار دارند اولین زایمان خود را به زودی دوشنبه 7 دسامبر انجام دهند. انتظار می رود کارگران NHS در صف واکسیناسیون در صف اول باشند.

ساناک در مورد منافع مالی اعلام نشده با س questionsالاتی روبرو است

به گزارش گاردین ، ​​همسر ریشی سوناک دارای سهام چند میلیون پوندی است که باعث ثروتمندتر بودن وی از ملکه می شود. همسر صدراعظم و خانواده اش سهام چند میلیون پوندی سهام و مدیرتی دارند که در ثبت رسمی منافع وزیران اعلام نشده است. سر آلیستر گراهام ، رئیس پیشین کمیته استاندارد در زندگی عمومی ، گفت که وزیر اعراب “حداکثر رویکرد ممکن” را برای اعلام منافع خود اتخاذ کرده است.

هفته آینده اتحادیه اروپا در مورد حقوق ماهیگیری “تلاش خواهد کرد”

دیلی تلگراف ادعا می کند که اتحادیه اروپا به طور رسمی حاکمیت انگلیس بر آبهای انگلیس را به رسمیت می شناسد. در یک موفقیت مهم ، گزارش شده است که بروکسل همچنین پیشنهاد انگلیس را برای یک دوره گذار در مورد حقوق ماهیگیری پس از 1 ژانویه پذیرفته است. منابع ارشد دولت معتقدند که اتحادیه اروپا با تشدید گفتگوهای بعدی ، خواستار دیگر انگلیس در مورد ماهیگیری “خواهد شد” هفته

سر فیلیپ “در حال گذراندن تعطیلات مجلل” است

امپراتوری خرده فروشی سر فیلیپ گرین ، که شامل Topshop ، Burton و Dorothy Perkins است ، در آستانه سقوط است. گفتگوها با وام دهندگان بالقوه در مورد وام 30 میلیون پوندی برای کمک به Arcadia در طول دوره کریسمس انجام نشده است و مدیران می توانند روز دوشنبه منصوب شوند و 13000 شغل را در معرض خطر قرار دهند. دیلی میرور می گوید که سرمایه دار بسیار جنجالی در حال برنامه ریزی برای تعطیلات کریسمس “لوکس” در مالدیو است.

ترفند دادگاه دونالد ترامپ در پنسیلوانیا بی نتیجه ماند

دادگاه تجدیدنظر فدرال آمریکا تلاش دونالد ترامپ برای جلوگیری از اعلام برنده شدن رئیس جمهور جو بایدن در پنسیلوانیا را رد کرد. هیأت سه نفره قاضی حکم داد که این پرونده فاقد شایستگی است زیرا کمپین ترامپ هیچ مدرکی ارائه نکرده است. با این حال ، ترامپ روز گذشته در توییتر اعلام کرد: “بایدن تنها در صورتی می تواند وارد کاخ سفید شود که بتواند ثابت کند مسخره” 80 ، 000،000 رای “وی به طور کلاهبرداری یا غیرقانونی به دست نیامده است.”

گووو هشدار می دهد که بیمارستان های نمایندگان شورشی ممکن است تحت فشار قرار بگیرند

مایکل گوو هشدار داده است که اگر نمایندگان مجلس از محدودیت های جدید دولت پشتیبانی نکنند ، هر بیمارستان در انگلیس با موارد Covid-19 روبرو است. وزیر دفتر کابینه از نمایندگان مجلس می خواهد تا “مسئولیت تصمیمات دشوار” را به عهده بگیرند ، زیرا جنبش توری های مخالف سیستم طبقه بندی جمع می شود. تعداد R برای Covid برای اولین بار از اواسط ماه آگوست به 0.9 تا 1 کاهش یافته است.

ایران قول انتقام “رعد” برای ترور دانشمند را داد

ایران می گوید انتقام قتل دانشمند ارشد هسته ای خود ، محسن فخری زاده را که روز گذشته در حوالی تهران ترور شد ، خواهد گرفت. حسین دهقان ، مشاور نظامی آیت الله علی خامنه ای ، رهبر معظم انقلاب ، قول داد که “رعد” را به عاملان “ضربه” بزند. محمد جواد ظریف ، وزیر امور خارجه این کشور ، از جامعه جهانی خواست که “اقدام ترور دولت” را که او به گردن اسرائیل می اندازد ، محکوم کند.

ارقام پلیس افزایش چشمگیر جرایم خشم جاده ای را نشان می دهد

بر اساس تجزیه و تحلیل Sky News ، جرایم خشم جاده ها در انگلیس افزایش یافته است. بیش از 3500 جرم ثبت شده است – افزایش (39٪) در سال 2017 و 15٪ افزایش در سال 2018. قربانیان را با ضربات چاقو ، مشت ، لگد ، گاز گرفته و تف کرده اند. در سال 2019 ، یک مرد به دلیل حمله خشم جاده ای به پدربزرگ 80 ساله ای که در خیابان بیهوش شده بود به زندان افتاد.

لوکاشنکو می گوید ممکن است قدرت خود را در بلاروس تسلیم کند

رئیس جمهور بلاروس اشاره کرد که ممکن است پس از ماه ها اعتراض به انتخاب مجدد مورد مناقشه وی در ماه آگوست آماده ترک قدرت باشد. الكساندر لوكاشنكو گفت كه وی از اصلاحات قانون اساسی حمایت می كند تا نقش قابل توجهی در هر رئیس جمهور آینده تضعیف شود و افزود كه وی پس از این روند “رئیس جمهور نخواهد شد”. رهبران مخالف می گویند انتخابات ریاست جمهوری 9 اوت تقلبی بوده است.

الکس فرگوسن تعهد 2 میلیون پوند به خیریه راشفورد داد

سر الکس فرگوسن برای مقابله با فقر غذایی کودکان با مارکوس راشفورد همکاری کرده است. این دو چهره فوتبال گرد هم آمده اند تا از درخواست تجدید نظر كه باعث جمع آوری پول برای موسسه خیریه FareShare فقر و مواد غذایی ضایع می شود ، حمایت كنند. سر الکس فرگوسن به روزنامه تایمز گفت: “شما باید از تعداد افرادی که به غذا احتیاج دارند شوکه شوید” ، زیرا وی وعده داده بود که مبلغ 2 میلیون پوند برای خیریه که راشفورد سفیر آن است ، بپردازد.