ده نکته ای که امروز باید بدانید: یکشنبه 22 نوامبر 2020

نخست وزیر تا عید پاک نقشه راه برای “زندگی عادی” را فاش کند

به گفته یک منبع داونینگ استریت ، بوریس جانسون قرار است فردا نقشه راه را ترسیم کند تا “زندگی عادی” را تا عید پاک سال آینده بازگرداند. در همین حال ، با پایان یافتن قفل در 2 دسامبر ، یک سیستم سختگیرانه سه طبقه ای از محدودیت های محلی در انگلیس اجرا می شود. همچنین انتظار می رود نخست وزیر جزئیاتی از نحوه دیدن خانواده ها در کریسمس از خانواده های مختلف را اعلام کند.

قاضی پنسیلوانیا دادخواست ترامپ را رد کرد

یک قاضی پنسیلوانیا دادخواست مبارزات انتخاباتی ترامپ را که خواستار لغو میلیون ها رای نامه پستی در ایالت مهم بود ، رد کرد. قاضی متیو بران گفت: این دادخواست ، كه به اتهام بی نظمی تنظیم شده بود ، “بدون شایستگی” بود ، و راهی برای پنسیلوانیا برای صدور گواهینامه برنده جو بایدن بود. پیش بینی می شود که در سطح ملی ، بایدن رئیس جمهور ترامپ 306 تا 232 را در سیستم انتخاباتی آمریکا شکست دهد.

سوناک هشدار داد که وام گرفتن نمی تواند “به طور نامحدود” ادامه یابد

ریشی سوناک اشاره کرده است که مالیات باید سال آینده افزایش یابد ، هشدار داد که کشور “شوک اقتصادی” را تجربه می کند و نمی تواند “به طور نامحدود” وام گرفتن پول را ادامه دهد. صدراعظم گفت که “تا بهار” او باید “بازگشت به امور مالی پایدار عمومی” را شروع کند. ساندی تایمز می گوید سخنان وی “شلیکی به بوریس جانسون است که از هزینه های زیاد حمایت کرده و با افزایش مالیات مخالف است”.

اسرائیل به اهداف بیشتری در نوار غزه حمله می کند

اسرائیل در پاسخ به حمله موشکی که از خاک فلسطین آغاز شده ، اهدافی را در غزه بمباران کرده است. ارتش اسرائیل می گوید که به دو سایت تولید مهمات موشکی ، یک محوطه نظامی و “زیرساخت های زیرزمینی” حمله کرده است. به گفته ارتش ، عصر روز شنبه یک موشک از نوار غزه به سمت اسرائیل شلیک شد. اسرائیل از سال 2007 محاصره نوار غزه را حفظ کرده است.

وزرا با انتصابات کووید “غیرقانونی عمل کردند”

مبارزان پیشنهادی قانونی برای بازنگری قضایی در انتصاب بارونس هاردینگ ، همتای توری ، و کسانی که کیت بینگهام به عنوان رئیس گروه وظیفه واکسن انگلستان و مایک کوپه به عنوان مدیر آزمایش در NHS Test ارائه می دهند ، و ردیابی آنها می گویند بوریس جانسون و مت هنكوك هنگام تعیین شخصیت های اصلی در مبارزه با Covid-19 “غیرقانونی” عمل كردند.

اسقف اعظم به وزیران در مورد کمک های خارجی هشدار می دهد

اسقف اعظم کنتربوری ، جاستین ولبی ، به عنوان بخشی از بررسی هزینه های این هفته ، به دولت توصیه کرده است که از کاهش بودجه های میلیاردی بودجه کمک های خارج از کشور انگلیس جلوگیری کند. او می گوید وزرا باید در کنار “فقیرترین شرایط دنیا” در کنار فقیرترین مردم جهان باشند. در همین حال ، اسقف اعظم اعلام کرده است که سال آینده یک دوره سه ماهه برگزار می کند و در کمبریج یا ایالات متحده تحصیل می کند.

حفاظت شده در کشف “استثنایی” پمپی کشف نشده است

بقایای دو مرد در شهر روم باستان پمپئی کشف شد. تصور می شود اجساد تقریباً کاملاً حفظ شده یک فرد ثروتمند و برده او هستند ، گمان می رود هنگام فرار از فوران کوه وزوویوس در سال 79 م. جان خود را از دست داده اند. ماسیمو اوسانا ، مدیر پارک ، گفت که این یک کشف “واقعاً استثنایی” است.

انگلیس با “دوست” کانادا توافقنامه تجاری منعقد کرد

یک توافق تجاری کانادا و انگلیس در اقدامی اساسی توافق شده است که انتظار می رود زمینه مذاکرات توافق نامه سفارشی بین دو کشور در سال آینده را فراهم کند. دبیر تجارت بین الملل ، لیز تروس ، می گوید که وی توافق نامه “دوست و متحد” کانادا را تأمین کرده است. وزارت تجارت بین الملل گفت در این معامله از تخمین تعرفه های 42 میلیون پوندی اجتناب می شود.

شوهرها اگر درآمد بیشتری از همسر خود داشته باشند “به وجد می آیند”

یک مطالعه نشان داده است که اگر افزایش حقوق و دستمزد شکاف بین درآمد و همسران کم درآمد خود را افزایش دهد ، شوهران “احساس هیجان” می کنند. با این حال ، محققان دریافتند که در صورت برگرداندن میزها ، زنان تقویت منیت را تجربه نمی کنند. کلیشه مرد نان آور خانواده ممکن است هنوز “بزرگتر از آن باشد که ما به آن اعتبار می دهیم”.

ویلیام و کیت به جای پدران صحبت می کنند

دوک و دوشس کمبریج می گویند پدران ممکن است نیاز به حمایت بیشتری داشته باشند. ویلیام در حین گفتگو با مردانی که خیریه ها به آنها کمک کرده اند ، گفت که او نگران برخی از پدران جدید “فقط نمی داند چه کاری انجام دهد” و “نمی داند کجا باید برود” برای حمایت. کیت گفت: “پدران آنقدر نقش مهمی را بازی می کنند که نباید برای کمک و مشاوره تماس بگیریم چیز بدی است.”

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>