ده نکته ای که امروز باید بدانید: یکشنبه 29 نوامبر 2020

Tories Rebel ادعاهای Covid دولت را زیر سوال می برد

نمایندگان خشمگین توری ، دولت را متهم کردند که در تلاش برای دستیابی به حمایت از محدودیت های جدید Covid-19 ، اغتشاش در مشکلات ظرفیت در NHS است. در همین حال ، بوریس جانسون در تلاش برای كاهش اختلافات فزاینده قبل از رای گیری مهم عواملی در مورد سیستم سه لایه جدید در هفته آینده ، به نمایندگان مجلس گفت كه طبقه های Covid انگلیس تاریخ انقضا “3 فوریه” دارند.

مت گفت: پسران سیاهپوست “نه برابر بیشتر احتمال دارد که به قتل برسند”

رئیس پلیس متروپولیتن با ادعا اینکه احتمال قتل جوانان سیاه پوست 9 برابر بیشتر از همتایان سفیدپوست است ، از استفاده از توقف و جستجو دفاع کرده است. کرسیدا دیک در مورد این تاکتیک بحث برانگیز که به طور نامتناسبی روی افراد سیاه پوست تأثیر می گذارد ، گفت: “ما جوانان را هدف قرار می دهیم که احتمالاً چاقو و اسلحه و مواد مخدر دارند.”

هیچ معامله ای “با قیمت پایین” هشدار نمی دهد خیابان داونینگ

شب گذشته داونینگ استریت هشدار داد که انگلیس بدون معامله تجاری تنها هفت روز با خروج از اتحادیه اروپا فاصله دارد. در بیانیه ای “در آغاز هفته آخر مذاکرات تجاری” ، شماره 10 هشدار داد که هنوز “شکاف قابل توجهی” در زمینه شیلات وجود دارد ، و افزود: “هیچ معامله ای بدون هیچ گونه معامله ای قیمت کمتری دارد.” منابع اتحادیه اروپا همچنین می گویند این شک و تردید در حال افزایش است که هر پیشرفت دیگری حاصل خواهد شد.

“روز چالش برانگیز” به دلیل دستگیری در زمان اجرای آزمایشی قفل

بیش از 150 نفر در جریان اعتراضات ضد قفل در لندن دستگیر شده اند. پلیس متروپولیتن گفت که این یک روز “چالش برانگیز” برای افسران خود بوده است. تظاهرکنندگان تابلوهایی با عنوان “همه آنچه که من برای کریسمس می خواهم آزادی من است” ، “ماسک صورت را خسته” و “کنترل ما را متوقف کنید” را به یادگار گذاشتند. این اعتراض توسط گروه Save Our Rights UK برگزار شد.

تورم زدایی سیدنی رکوردهای دما را می شکند

سیدنی داغترین شب نوامبر خود را با ثبت کمترین دمای شبانه 25.4 درجه سانتیگراد تحمل کرده است. روز یکشنبه ، دما در سیدنی در فرودگاه سیدنی در 42.6 درجه سانتیگراد به اوج خود رسید ، زیرا گرمای شدید باعث ایجاد آتش سوزی در سراسر جنوب غربی ولز شد. تیم های زمینی و بمب گذاری در آب برای نجات خانه ها از آتش سوزی در Northmead در غرب سیدنی جنگیدند.

دانش آموزان علیه اخراج “بی رحمانه” در اتون قیام می کنند

دانشجویان کالج اتون با تشدید جدال بر سر آزادی بیان ، دادخواست را امضا کردند و نهاد را به “قلدری نهادی” متهم کردند. دانش آموزان در مدرسه 580 ساله با اخراج استاد انگلیسی ، ویل نوولند ، به دلیل سخنرانی آنلاین که ایده غالب “مردانگی سمی” را زیر سوال می برد ، آن را متهم کرده اند که به روشی “بی عاطفه و بی رحم” عمل می کند.

واحد نظامی با مبارزان ضد واکسن مبارزه خواهد کرد

ارتش یک واحد نخبه “جنگ اطلاعاتی” را برای مقابله با تبلیغات آنلاین علیه واکسن ها بسیج کرده است. واحد تخصصی فرهنگی دفاعی در افغانستان در سال 2010 راه اندازی شد و به دلیل کمک به عملیات علیه القاعده و طالبان مشهور شد. ساندی تایمز می گوید که “واحد مخفی” اغلب همزمان با تیم های عملیاتی روانشناختی کار کرده است. انگلیس در حال آماده سازی اولین تزریقات خود طی چند روز است.

انگلیس و فرانسه از “اطلاعات مشترک” در مورد مهاجران استفاده می کنند

انگلیس و فرانسه توافق نامه ای به ارزش 31.4 میلیون یورو (28.2 میلیون پوند) با هدف کاهش تعداد مهاجران غیرقانونی از کانال مانش امضا کرده اند. دیروز پریتی پاتل ، وزیر کشور در سخنرانی خود در وزارت امور خارجه ، “اطلاعات مشترک” بین دو ملت را ستود و آن را به عنوان دلیل “جلوگیری از عبور بیش از 5000 مهاجر به انگلستان توسط مقامات فرانسه” عنوان کرد.

ویلتون گرگوری اولین کاردینال آفریقایی آمریکایی است

پاپ فرانسیس اولین کاردینال آفریقایی آمریکایی را منصوب کرد. ویلتون گرگوری ، 72 ساله ، در مراسمی در واتیکان نصب شد. وی به CNN گفت که “زمانی بود که خدا را برای این لحظه بی نظیر در زندگی من شکر می کنم”. او منتقد دونالد ترامپ بوده است ، رئیس جمهور آمریکا را برای بازدید از زیارتگاه مقدس جان پل دوم در واشنگتن سرزنش کرده است ، اقدامی که وی “گیج کننده و مذموم” توصیف کرد.

بازیگر دارت ویدر در 85 سالگی درگذشت

دیو پروس ، بازیگری که برای بازی در نقش دارت ویدر در سه گانه اصلی جنگ ستارگان شهرت داشت ، در سن 85 سالگی درگذشت. بدنساز سابق بریستولی به دلیل جثه قابل توجه خود به عنوان وادر انتخاب شد. وی همچنین با ایفای نقش Green Cross Code Man امنیت جاده را ارتقا داد. “همیشه نیرو با او باشد!” توماس بوینگتون ، نماینده وی ، با اعلام خبر فوت پروس پس از یک بیماری کوتاه گفت: