ده نکته ای که امروز باید بدانید: یکشنبه 8 نوامبر 2020

جو بایدن می گوید “زمان بهبودی” و “متحد کردن” است

جو بایدن گفته است که “زمان بهبودی است” و متعهد شد “ایالات متحده را تقسیم نکنید بلکه متحد کنید”. دموکرات در اولین سخنرانی خود به عنوان رئیس جمهور منتخب گفت: “بیایید به یکدیگر فرصتی بدهیم”. روز گذشته تأیید شد که وی رئیس جمهور فعلی دونالد ترامپ را که هنوز تسلیم نشده اما اقدامات قانونی را تهدید کرده است ، شکست داد.

رئیس دفاع می گوید کوید احتمال جنگ جهانی سوم را افزایش می دهد

یک رهبر نظامی انگلیس می گوید: خطر جنگ جهانی سوم به دلیل همه گیری کوید -19 افزایش یافته است. ژنرال سر نیک کارتر ، رئیس ستاد دفاع ، گفت که ، “در حالی که جهان” یک مکان بسیار نامطمئن و مضطرب “است ، این احتمال وجود دارد که” شما می توانید تشدید منجر به محاسبه غلط “کنید. وی افزود که درگیری های منطقه ای می تواند به “یک جنگ تمام عیار” تبدیل شود.

مذاکرات Brexit در بن بست پیش از هفته حساس

پیش از یک هفته تعیین کننده گفتگوها ، مذاکرات Brexit در بن بست قرار دارد. بوریس جانسون و رئیس کمیسیون اروپا اورسولا فون در لاین هر دو موضوع اختلاف نظر دسترسی اتحادیه اروپا به آبهای انگلیس و توافق بر سر قوانین آینده را برای اطمینان از رقابت عادلانه برجسته کرده اند. داونینگ استریت گفت که مذاکره کنندگان باید “تلاش مضاعف” کنند ، وقتی هفته آینده دو طرف به رهبری میشل بارنیه اتحادیه اروپا و دیوید فراست همتای انگلیسی او صحبت کنند.

مارکوس راشفورد از وعده های غذایی دولت استقبال می کند

مارکوس راشفورد به گرمی از اقدامات جدید دولت برای مقابله با گرسنگی در تعطیلات و فقر کودکان در انگلیس صحبت کرده است. نخست وزیر روز شنبه با ستاره منچستریونایتد تماس گرفت و بسته 396 میلیون پوندی را اعلام کرد. وی گفت: “من برای درک بهتر طرح پیشنهادی با نخست وزیر مکالمه خوبی داشتم و از اقداماتی که برای مقابله با فقر غذایی کودکان در انگلستان انجام شده بسیار استقبال می کنم.”

بیمارستان های بلبل ممکن است در موج دوم خالی بمانند

ساندی تایمز می گوید بیمارستان های نایتینگل انگلستان به دلیل کمبود پرسنل “زمین گیر” شده اند. بیشتر هفت بیمارستان اورژانسی انگلیس که 220 میلیون پوند هزینه دارند و فقط 200 بیمار کوویید را درمان کرده اند ، ممکن است در ماه های آینده خالی بمانند. با وجود ترس از اینکه NHS با برخورد موج دوم به نقطه شکست می رسد ، در حال حاضر فقط نایتینگل در منچستر بیماران را می گیرد.

ادای احترام به عنوان رئیس خاخام سابق در 72 سالگی درگذشت

خاخام رئیس سابق ، جاناتان ساکس ، در سن 72 سالگی بر اثر سرطان درگذشت. وی تا سال 2013 به مدت 22 سال خاخام ارشد ارتدکس بود و در سال 2009 به عنوان همتای اصلی زندگی شناخته شد. پخش های منظم وی از رادیو بی بی سی در روز برنامه امروز 4 به این معنی است که او مخاطبان گسترده ای را پیدا کرده است. نخست وزیر بوریس جانسون گفت که او “عمیقا ناراحت” است و رهبر حزب کارگر سر كیر استارمر گفت كه ساكس “عقلی برجسته” است.

چین اولین ماهواره آزمایشی را برای 6G راه اندازی کرد

چین آنچه “اولین ماهواره 6G جهان” توصیف شده است را به فضا پرتاب کرد. این ماهواره به همراه 12 نفر دیگر از مرکز پرتاب ماهواره Taiyuan در استان شانشی به مدار رفتند. بی بی سی می گوید هنوز چند سال است که صنعت مخابرات با توافق در مورد مشخصات 6G فاصله دارد ، بنابراین هنوز مطمئن نیست که فناوری آزمایشی می تواند آن را به استاندارد نهایی برساند.

میراث چرچیل توسط موزه جنگ امپریال بررسی می شود

میراث سر وینستون چرچیل پس از اعتراضات امسال سیاه زندگی مهم است توسط موزه سلطنتی جنگ بررسی می شود. ساندی تلگراف می گوید که کارمندان ارشد پس از راهپیمایی در میدان پارلمان منجر به نقاشی شدن مجسمه وی با نقاشی دیواری با ادعای نژادپرستی وی ، خواستار نگاهی تازه به “دیدگاه های چرچیل” در رابطه با “موضوعات حساس” هستند.

رئیس واکسن دولت 670،000 پوند برای روابط عمومی هزینه می کند

رئیس گروه وظیفه واکسن دولت 670 هزار پوند برای م PRدی مالیات برای یک تیم روابط عمومی متهم کرده است. از ماه ژوئن ، کیت بینگهام ، یک سرمایه دار خطرناک متاهل با جسی نورمن ، وزیر محافظه کار ، از هشت مشاور تمام وقت Admiral Associated ، یک آژانس روابط عمومی لندن ، برای نظارت بر استراتژی رسانه ای خود استفاده کرده است. او توسط بوریس جانسون به عنوان نقش خود منصوب شد.

فاصله اجتماعی در روز بزرگداشت بازگشت به عقب

امروز در حالیکه مردم در سراسر انگلیس به دلیل شیوع ویروس کرونا در سراسر کشور یادبودی را یکشنبه برگزار می کنند ، بزرگداشت های گسترده ای برگزار می شود. سلطنتی در خدمات ملی یادبود در سینوتاف لندن به دولت و ارتش خواهند پیوست. اقدامات فاصله اجتماعی وجود دارد. در ساعت 11 صبح ، دو دقیقه سکوت سالانه در سراسر انگلیس برگزار می شود.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>