رئیس واگنر برای بیرون کشیدن نیروها از باخموت بر سر ردیف مهمات

رئیس گروه مزدور واگنر روسیه با عصبانیت اعلام کرد که نیروهایش از باخموت، یک میدان جنگ کلیدی در شرق اوکراین عقب‌نشینی می‌کنند.

به گفته روزنامه تایمز، یوگنی پریگوژین که توسط اجساد احاطه شده بود، یک «تازه ویدیویی پر از فحاشی» علیه ژنرال های ولادیمیر پوتین ارائه کرد که «درگیری های داخلی در ارتش را به یک نقطه بحرانی جدید رساند».

  • بیشتر ببینید چرا باخموت برای روسیه و اوکراین اینقدر مهم است؟
  • بیشتر ببینید گروه واگنر چیست؟ مزدوران «عضله به دیکتاتورها» می دهند
  • بیشتر ببینید چرا شرکت های نظامی خصوصی چنین نقش مهمی در اوکراین بازی می کنند؟

او سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه، و والری گراسیموف، رئیس ستاد کل ارتش را “حذف” خواند و گفت که آنها “در جهنم می سوزند و روده های خود را می خورند” به دلیل اینکه نتوانستند مهمات کافی برای گروهش فراهم کنند.

او با اشاره به ده ها جسد گفت: «خونشان هنوز تازه است. و حالا به من گوش کن عوضی اینها پدر و پسر فلانی هستند.»

مسکو تایمز گفت که این مرد 61 ساله بیانیه جدیدی را دنبال کرده و گفته است که نیروهایش هفته آینده پس از وارد کردن «تلفات سنگین در یک نبرد وحشیانه ماه‌ها» باخموت را ترک خواهند کرد.

CNN گفت که درخواست او برای مهمات بیشتر “جدید نیست”. این سایت خبری افزود: «او بارها از دریافت حمایت ناکافی از کرملین شکایت کرده است. در ماه فوریه، پس از اینکه او درخواست مشابهی برای حمایت کرد، «یکی دیگر گفت که یک محموله مهمات در راه است به سوی نیروهای واگنر».

تایمز می‌گوید «خطر برای مسکو» این است که پریگوژین می‌تواند «به نارضایتی مردم از مدیریت ضعیف جنگ دست بزند و افسارش را از دست بدهد»، زیرا «تصور می‌رود که او امکان راه‌اندازی یک جنبش سیاسی را بررسی کرده است». . در عوض، ارتش روسیه می‌تواند «تصمیم بگیرد که او را از بین ببرد».

مایلز جانسون، خبرنگار تحقیقی فایننشال تایمز، گفت که گروه واگنر “یک عملیات مزدور خصوصی است که به دیکتاتورها در سراسر جهان عضله می بخشد.”

«در هر منطقه جنگی» که اعضای واگنر عمل کرده‌اند، «به سرعت ادعاهایی مبنی بر نقض حقوق بشر از جمله اعدام‌های موقت، شکنجه، تجاوز جنسی و قتل روزنامه‌نگاران مطرح شد».