راهنمای مبتدیان برای خرید ویسکی

اگرچه می توان از ویسکی در تمام طول سال لذت برد ، اما چیزی بهتر از نوشیدن یک درام در یک شب سرد زمستان در مقابل آتش خروشان وجود ندارد.

از اسکاچ گرفته تا بوربن ، سبک های مختلفی از روحیه محبوب وجود دارد ، که آن را به یک دسته فوق العاده متنوع تبدیل می کند که برای همه سنین ، چه زن و چه مرد جذاب است.

ویسکی همچنین هدیه ای بسیار محبوب برای کریسمس است. اگر شما یک نوشیدنی غیر ویسکی هستید و به دنبال خرید یک بطری برای یکی از عزیزان خود هستید – اما مطمئن نیستید از کجا شروع کنید – پس خوش شانس هستید.

در این راهنمای مبتدیان ، تیم برنده جایزه Cotswolds Distillery نحوه تهیه ویسکی و تفاوت بین سبک ها را توضیح می دهد.

ویسکی چیست و چگونه ساخته می شود؟

به طور خلاصه ، ویسکی روحی است که از دانه (به طور کلی ذرت ، چاودار ، گندم یا جو مالت) تقطیر می شود و به طور معمول در بشکه های بلوط پیر می شود.

در کارخانه تقطیر Cotswolds ، تمام ویسکی های مالت منفرد ما از 100٪ جو محلی تولید شده از Cotswolds تهیه می شوند ، که به طور سنتی برای چند روز با دست مایع کف می شود.

سپس قبل از افزودن مخمر با آب ترکیب می شود و قندها را به الکل تبدیل می کند – فرآیند تخمیر ما بیشتر از اکثر است زیرا به این معنی است که روح ما طعم های میوه ای زیادی خواهد داشت.

سپس ما در محل های زیبای گلدان مسی خود تقطیر مضاعف انجام می دهیم ، در طی آن فقط خالص ترین روح را انتخاب می کنیم و هر گونه ناخالصی را دور می ریزیم ، و در نهایت حداقل سه سال این روح در چوک بالغ می شود.

اما همه روح در بطری ختم نمی شود. برخی از آنها در روند پیری به دلیل تبخیر از بین می روند – این به عنوان “سهم فرشته” شناخته می شود. ما همه ویسکی های خود را در سایت بطری می گذاریم و هیچ رنگ مصنوعی به آن اضافه نمی کنیم – رنگ ویسکی ما کاملاً طبیعی است.

تفاوت یک مالت با ویسکی مخلوط شده چیست؟

ویسکی تک مالت همیشه از یک تقطیر منفرد تهیه می شود و ویسکی را باید با استفاده از جو 100٪ مالت تهیه کرد (جو که اجازه جوانه زدن دارد و سپس خشک می شود). به طور معمول ، ترکیبی از انواع چربی و سن ویسکی از یک دستگاه تقطیر با یکدیگر مخلوط می شود تا مشخصات خاصی از طعم خاص ایجاد کند ، اما این به معنای “ویسکی مخلوط” نیست.

ویسکی مخلوط از بیش از یک دستگاه تقطیر که با هم مخلوط شده و از آن محصول نهایی تولید می شود ، استفاده می کند. این ویسکی ها را می توان با استفاده از بیش از یک دانه ، به عنوان مثال ذرت ، چاودار و گندم تهیه کرد. اگر ویسکی “ویسکی مالت مخلوط” برچسب خورده باشد ، ویسکی با استفاده از جو منحصر به فرد مالت از بیش از یک دستگاه تقطیر تولید شده است.

کارخانه تقطیر Cotswolds
تأثیرات مختلف جو / آب / پیری بر طعم و بوی / طعم ویسکی چیست؟

روش های تولید هر کارخانه تقطیر ویسکی در ساخت طعم از جو ایجاد می شود تا به عطر و طعم جدید طعم و مزه ببخشد. این عطر و طعم بیشتر به عنوان “شخصیت تقطیر” شناخته شده در ویسکی شناخته می شود.

در تولید ویسکی از آب برای تجزیه نشاسته های جو استفاده می شود و این مواد به قندهایی تبدیل می شوند که در مرحله تخمیر توسط مخمر به الکل تبدیل می شوند. هنگام تهیه ویسکی های مالت منفرد ، ما از آب محلی استفاده می کنیم که فیلتر شده ، نرم و از بین می رود.

پیر شدن روح به دلیل عوامل مختلف تأثیر زیادی در عطر و طعم دارد ، این روح با گذشت زمان با چوبی که از آن استفاده می شود اعم از شاه بلوط ، بلوط فرانسوی یا به طور معمول ، بلوط آمریکایی و همچنین با سایر مواردی که قبلاً استفاده می شود تعامل خواهد داشت. در چنگال ، از چوب های بوربن و شری معمولی گرفته تا چوب های شراب منحصر به فرد مانند ساترن و حتی ویسکی پیت شده.

ویسکی پیت شده چیست؟

ویسکی پیت شده دارای طعم دودی مشخصی است و با افزودن پیت (مواد آلی نیمه تجزیه شده) به آتش در طی فرآیند خشک شدن جو مضر تهیه می شود. دود پیت ترکیبات طعم دهنده ای تولید می کند که توسط دانه جو جذب می شود. روش های دیگری نیز وجود دارد ، با این حال ، برای به دست آوردن طعم ذغال سنگ نارس بدون افزودن ذغال سنگ نارس به آتش.

حباب های پیت در Cotswolds یافت نمی شوند ، بنابراین ما از بلوغ استفاده می کنیم تا یک عطر و طعم ذغال سنگ نارس به روح خود اضافه کنیم. هنگام تهیه ویسکی تک مالت Cotswolds Peated Cask ، ما روح خود را متحمل می شویم و آن را در چوبی که قبلاً یک ویسکی پیت شده نگه داشته بود پیر می کنیم و در نتیجه ویسکی غنی و میوه ای متعادل و متعادل با عطر و طعم ظریف ذغال سنگ نارس دودی – کاملا مناسب برای یک نوشیدنی ویسکی تازه کار.

پست جدید پیشنهادی
دوزینگ پمپ پیستونی و دیافراگمی
ویسکی از کجا درست می شود؟

در حالی که اسکاتلند به تولید ویسکی مشهور است ، بسیاری از کشورها در حال حاضر در سراسر جهان از ایسلند تا استرالیا ویسکی تولید می کنند.

ویسکی انگلیسی توسط کارخانه های تقطیر سازی در جنوب مرز اسکاتلند تولید می شود و در حال حاضر یک دسته بسیار هیجان انگیز است که به سرعت در حال گسترش است و ارزش کاوش را دارد. چند سال پیش تعداد انگشت شماری از مشروب فروشی های انگلیسی وجود داشت که ویسکی تولید می کردند. اکنون بیش از 20 نفر وجود دارد.

چرا بعضی از ویسکی ها روی بطری قدمت می دهند؟

در انگلیس ، تمام ویسکی ها به طور قانونی باید حداقل برای سه سال بالغ شوند. مشروب فروشی ها بطری های خود را بطور معمول از نظر سن و یا با توجه به بلوغ یا ترکیبی که در آن بالغ شده است ، متمایز می کنند. بیان سن روی بطری ، به عنوان مثال 12 ساله ، به این معنی است که جوانترین ویسکی بطری حداقل 12 سال پیر شده است. سال در چنگال

آیا سن مهم است؟

سن قطعاً در عطر و طعم ویسکی تأثیر می گذارد ، اما این بدان معنی نیست که مهمترین عاملی است که باید هنگام خرید ویسکی مورد توجه قرار گیرد. در واقع ، همه ویسکی ها برچسب سن نخواهند داشت. همانطور که قبلاً ذکر شد ، طعم ویسکی می تواند به شدت بسته به نوع چوبی که استفاده می شود ، یا کیفیت چغندر و شرایطی که چغاله در آن نگهداری می شود ، متفاوت باشد.

چرا قیمت ویسکی بسیار متفاوت است؟

قیمت ویسکی به دلیل عوامل مختلفی می تواند بسیار متفاوت باشد. ویسکی های گران تر به احتمال زیاد در مقادیر بسیار کمی تولید شده ، در چنگال های نادر بالغ شده یا برای مدت زمان بیشتری پیر شده اند.

ویسکی تک مالت Cotswolds ما با قیمت حدود 39 پوند به فروش می رسد. از تأمین جو به صورت محلی و سنتی تهیه آن با دست به مدت چند روز ، تا اطمینان از اطمینان از روان بودن ، خلوص و عاری از هر گونه ناخالصی ، ما هیچ گوشه ای نمی بریم و معتقدیم که وقت خود را صرف ساختن عاشقانه هر یک می کنیم هر دسته ویسکی مالت منفرد ما.

پست جدید پیشنهادی
چرخش دور آتش برگزیت: قوانین اتحادیه اروپا تا چه زمانی در بریتانیا باقی خواهند ماند؟

در نتیجه ، مالت تنها Cotswolds غنی و میوه ای همراه با نت هایی از عسل ، مارمالاد پرتقال سویا و میوه های قرمز تیره است. این تنها سه سال پیش از زمان راه اندازی بیش از 25 جایزه از جمله مدال های طلای جوایز World Whiskys and IWSC و دو ستاره از جوایز Great Taste Awards برنده شده است.

چگونه باید ویسکی بنوشید؟

با این حال شما دوست دارید! چه دوست دارید آن را مرتب ، روی یخ یا با چند قطره آب بنوشید ، ما در مورد لذت بردن از ویسکی به قوانینی اعتقاد نداریم. ویسکی تک مالت Cotswolds ما با شیرینی زنجبیل و یک تکه پرتقال یا با یک نوشابه برای مدت طولانی تر و تازه تر مخلوط می شود. برای چیزی که کمی متفاوت است ، اگر احساس ماجراجویی می کنید ، همیشه می توانید یک کوکتل ویسکی کلاسیک مانند قدیمی یا مد ویسکی ترش تهیه کنید!

cotswoldsdistillery.com