“رستاخیز” خارق العاده لوتون تاون | هفته انگلستان

عذاب و خلسه؛ ناامیدی و شادی هیچ دوره ای در تقویم ورزشی مانند پایان فصل فوتبال چنین برخورد شدیدی از احساسات را به همراه ندارد. جیمز گیربرانت در تایمز گفت و در مورد ناامیدی، کمتر باشگاهی می‌توانست آن را به اندازه لستر سیتی در آخر هفته احساس کند. هفت سال پیش، “باشگاه پر جنب و جوش میدلندز، افسانه بزرگ دوران لیگ برتر را نوشت”، زمانی که آنها پس از شروع فصل با 5000/1 خارجی، آن را به دست آوردند. و در پیروزی 2-1 خود مقابل وستهم یونایتد در روز یکشنبه، آنها “کیفیت تیمی را نشان دادند که باید به راحتی بیدار می ماند.” اما “این فصل آشفتگی” مدیریت بد و استخدام ضعیف بوده است. و به این ترتیب بود که پیروزی آنها مقابل وستهام کافی نبود. پیروزی 1-0 اورتون مقابل بورنموث به این معنی بود که آنها به ضرر روباه ها جان سالم به در بردند که به همراه ساوتهمپتون و لیدز اکنون به چمپیونشیپ سقوط کرده اند.

اما بدبختی لستر شادی لوتون تاون بود. پس از 31 سال دوری از لیگ برتر، این باشگاه پس از شکست کاونتری در فینال پلی آف چمپیونشیپ در روز شنبه در ومبلی، به برنلی و شفیلد یونایتد پیوست تا به لیگ برتر صعود کند. مت بارلو در روزنامه The Mail در روز یکشنبه گفت: بازی شروع وحشتناکی برای لوتون داشت. در تمام وقت 1-1 بود، بنابراین به ضربات پنالتی کشیده شد، تنها پس از 11 ضربه پیاپی موفق در نقطه پایانی پایان یافت که فانکاتی دابو از کاونتری تلاش خود را با اسکی روی سکوها انجام داد.

Pelly Ruddock Mpanzu:

تام آلنات در تایمز گفت: برای دریافت ایده ای از شاهکار خارق العاده ای که لوتون به آن دست یافت، به حرفه پلی رادوک امپانزو توجه کنید. زمانی که او در سال 2013 به این باشگاه پیوست، این باشگاه در لیگ دسته پنجم کنفرانس (در حال حاضر ملی) ضعیف بود و به تیم هایی مانند برینتری و هالیفاکس تاون شکست خورد. در آن زمان، این تیم در یک زمین عمومی آموزش می دیدند – جلساتی که به طور منظم توسط واکرهای سگ قطع می شد. اولین بازی Mpanzu در تیم اصلی، خارج از خانه به Staines تاون، تنها با 621 نفر برگزار شد. فصل آینده، هافبک 29 ساله، اولین بازیکن تاریخ فوتبال انگلیس که با همین باشگاه از لیگ غیر لیگ به دسته برتر صعود می کند، در زمین های نسبتاً بزرگتری بازی خواهد کرد.

جیم وایت در روزنامه دیلی تلگراف گفت که “رستاخیز” لوتون در دهه گذشته “فرض های بازی مدرن” را به چالش کشیده است. معمولاً، وقتی تیم‌ها با این سرعت بالا می‌روند، با تقویت «دوپینگ مالی» است. با این حال لوتون هرگز “بابا شکر” نداشته است. در مقابل، سقوط باشگاه به وضعیت غیر لیگ محصول دهه‌ها سوءمدیریت مالی توسط تعدادی از “مالکان سلب دارایی” بود. کنسرسیومی از تجار محلی در سال 2009 تصمیم گرفتند که چنین وضعیتی هرگز تکرار نشود. آنها کنترل های مالی سختگیرانه ای را اعمال کردند و به آنها پایبند بودند. لوتون علیرغم داشتن یکی از کم‌ترین بودجه‌های بازی در چمپیونشیپ، ترفیع را تضمین کرد – گواهی بر نظارت زیرکانه سرمربی راب ادواردز.

استادیوم جاده کنیلورث شهر لوتون

لوک بیکر در ایندیپندنت گفت: فینال پلی آف چمپیونشیپ لقب «پول‌ترین بازی فوتبال» را به خود اختصاص داده است. پیش از فینال پلی آف 2020، دیلویت محاسبه کرد که پیروزی چیزی بین 135 تا 265 میلیون پوند برای باشگاه برنده به ارمغان می آورد (بسته به اینکه آیا آنها بیدار بمانند یا نه). بن فیشر در گاردین گفت: با سرازیر شدن پول های جدی به خزانه های لوتون، یک کاری وجود دارد که آنها فوراً باید انجام دهند: خرج کردن در استادیوم «خراش اما کاریزماتیک» Kenilworth Road. “کنی” تنها 10356 ظرفیت دارد که کوچکترین ورزشگاه تاریخ لیگ برتر است. حتی مدیر اجرایی باشگاه، گری سویت، در مورد ورود ارلینگ هالند به “در ورودی” آن شوخی کرده است.

فقط برای مطابقت با قوانین لیگ برتر، لوتون باید حداقل 10 میلیون پوند در خارج از فصل، نصب موقعیت های اضافی دوربین تلویزیون، ارتقاء نورافکن ها و بازسازی بخشی از جایگاه ها هزینه کند. و تبلیغات ممکن است ساخت یک استادیوم بزرگتر در مرکز شهر را با ظرفیت حدود 20000 تسریع بخشد. مت بارلو گفت، اما در این بین، هواداران و بازیکنان باشگاه یاد و خاطره پیروزی شنبه را گرامی می دارند. در پاسخ به این سوال که او و هم تیمی هایش آن شب را چگونه جشن می گیرند، یک مپانزو با پوزخند پاسخ داد: «امشب؟ جشن های یکشنبه، دوشنبه، سه شنبه، چهارشنبه و پنجشنبه. ما از این یکی لذت خواهیم برد.»