ریسرچ گیت

در سال های اخیر نقش شبکه های اجتماعی در زندگی و فعالیت افراد و کاربردهای مفید آنها در کنار برخی کاستی ها مهم و قابل توجه بوده است. لازم به ذکر است که تلاش زیادی برای معرفی یک شبکه اجتماعی ویژه برای محققان صورت نگرفته است. یکی از شبکه های اجتماعی مورد استفاده محققان در سالهای اخیر ، شبکه اجتماعی Research Gate است. به لطف قابلیت های آن ، مانند ریسرچ گیت ایجاد پروفایل های تحقیقاتی ، شرکت در گروه های تخصصی ، توانایی شناسایی و ارتباط و تعامل با سایر محققان و … جذب مخاطبان زیاد.

Research Gate در سال 2008 برای ایجاد فضای علمی و ارتباط دانشمندان راه اندازی شد. مرکز تحقیقات گیت در حال حاضر در بوستون و هانوفر واقع شده است. Research Gate یکی از سایتهای آگاهی پژوهشی است. طبق آخرین آمار ، نزدیک به 6 میلیون نفر در این سایت عضو هستند.

به عبارت دیگر ، Research Gate یک شبکه اجتماعی برای دانشمندان و محققان است. در صفحه اول این شبکه اجتماعی پیامی وجود دارد که به وضوح هدف دروازه تحقیق را بیان می کند. می گوید: دانش علمی را کشف کنید و برای دیگران قابل مشاهده شوید.

این شبکه اجتماعی به محققان و دانشمندان این فرصت را داده است تا با ثبت نام و کار در آن ، موقعیت علمی خود را تعیین کنند. این شبکه اجتماعی دارای کارکردهایی از جمله: همکاری م effectiveثر و کارآمد با یکدیگر ، آشنایی با محقق از طریق مشخصات دانشگاهی ، شبکه سازی و ارتباطات ، همگام شدن با زمان ، کار در پروژه های مشترک ، پیروی از مقالات دیگران و خودتان ، برای پرسیدن سوالات و پاسخ دادن ریسرچ گیت، مقایسه پاسخ ها و غیره برای محققان

Research Gate چه قابلیت هایی دارد؟
ابزارها و تجهیزات خوب رایگان را برای مخاطبین خود تهیه کنید
ثبت نام در این شبکه رایگان است و برای همه آزاد است.
هیچ محدودیتی در زمینه یا دامنه عضویت در شبکه Research Gate وجود ندارد.
پس از ثبت نام ، هر فرد علایق و زمینه فعالیت خود را در مشخصات شخصی خود به همراه کلیه فعالیتهای تحقیقاتی ریسرچ گیت ، از جمله مقاله ، کتاب ، کنفرانس و غیره معرفی می کند.
قابلیت قرار دادن نتایج آزمایش خام یا نتایج منفی
این شبکه را به فیس بوک و اتصال متصل کنید
فرصتی برای عضویت محققان در گروه های جدید
در شبکه درگاه تحقیق دو گروه وجود دارد: گروه های عمومی (موضوعات) و گروه های خصوصی (پروژه ها). گروههای خصوصی معمولاً زمانی تشکیل می شوند که برای مثال ، چندین محقق مایلند به طور خصوصی روی موضوعی کار کنند و ریسرچ گیت با یکدیگر بحث و تبادل نظر کنند. در این مورد ، محقق یک پروژه ایجاد می کند و از محققانی که مایل به همکاری در پروژه هستند دعوت می کند.

جستجوی بورسیه ها و کنفرانس های علمی در زمینه تحقیق
قابلیت جستجو بر اساس نام محقق ، نام سازمان و موضوع
امکان جستجوی همزمان 7 پایگاه داده بزرگ منتشر شده در سایت ، لغو اشتراک و بسته بندی مجدد وجود دارد و افراد می توانند خلاصه مقاله ، مجله ای که در آن منتشر شده است و همچنین قابلیت بارگیری فایل با مقاله را مشاهده کنند.
هر یک از اعضای شبکه Research Gate بر اساس فعالیت خود و همچنین تعداد مقاله ها و یافته های موجود در ریسرچ گیت نمایه خود ، که به آن RG rank می گویند ، ارزیابی از شبکه دریافت می کنند. این رتبه اعتبار علمی محققان را افزایش می دهد و ابزاری برای ارزیابی وضعیت علمی و اعتبار آنها است.
بیشتر بخوانید: آیلتس آیلتس یا تافل TOEFL؟ در کدام یک شرکت کنیم؟ مقایسه آزمون های آیلتس و تافل ریسرچ گیت
معیار محاسبه رتبه RG بر اساس 4 عنصر زیر است:

تعداد مشارکت های مشترک
فعالیتهای تحقیقاتی در زمینه پرسش و پاسخ با سایر محققان انجام شده است
به س questionsالات دیگر کاربران شبکه پاسخ دهید
دنبال کنندگان
یک حالت داشبورد ایجاد کنید تا تعداد افرادی که محقق ریسرچ گیت را مشاهده کرده اند و با او تعامل کرده اند به محقق ارائه شود.
تأیید فعالیت محقق توسط سایر محققان و دانشمندان
قابلیت نمایش استناد به مقالات مشترک توسط محققان
چگونه می توانم برای Research Gate ثبت نام کنم؟
اولین قدم ورود به سیستم Research Gate در آدرس زیر است:
https://www.researchgate.net

پس از ورود به سیستم ، با کلیک روی گزینه عضویت رایگان وارد صفحه بعدی ریسرچ گیت می شوید.

در صفحه اصلی ، خود سیستم تعداد محققانی را که از این شبکه اجتماعی استفاده می کنند نشان می دهد. برای ثبت نام ، ابتدا باید نوع کاربر را بر اساس تحقیقات و وابستگی مشخص کنید. مصرف کنندگان که دانشمند یا محقق هستند باید یک فرد دانشگاهی ریسرچ گیت یا دانشجو انتخاب کنند. اگر آنها دارای شخصیت دولتی هستند ، می توانند یک شرکت ، دولت یا NGO را انتخاب کنند.

در مرحله بعد ، نام دانشگاه و دانشکده وارد می شود. همانطور که در زیر نشان داده شده است:

در مرحله بعد ، باید نام دانشگاه ، ایمیل و رمز ورود خود را مانند تصویر ریسرچ گیت زیر وارد کنید:

سپس صفحه زیر را مشاهده خواهید کرد:

با این مرحله ثبت نام کنید

با این مرحله ثبت نام به پایان می رسد و صفحه دیگری از سیستم را وارد می کنیم. نوشته های مختلف ریسرچ گیت نام نویسنده در مقالات را می توان تأیید کرد ، اسامی مشابه محققانی که از نویسندگان مقاله هستند یافت می شود.

نام محقق در این قسمت نمایش داده می شود. اگر اطلاعات و زمینه کاری این محقق با نام کاربری سازگار است ، اگر این نام با نام محقق یکی است ، گزینه I am a author را انتخاب کنید ، اما اگر کاربر یک قهرمان تحقیق است ، اما همچنین با این نام. نخوانید انتخاب کنید این گزینه من نیست که از طرف شخص دیگری سیستم پیشنهاد کنم. همچنین ، اگر تجربه تحقیق ندارید ، با انتخاب گزینه Skip this step از این مرحله بگذرید.

در مرحله بعد باید محدوده کار را انتخاب کنید
بیشتر بخوانید: دانشگاه مک گیل کانادا معرفی دانشگاه مک گیل + بورسیه ها ، شرایط و الزامات ریسرچ گیت

پس از انجام این مرحله ، اگر محقق علاقه مند به بارگذاری عکس در نمایه خود باشد ، می تواند آن را انتخاب کند ، در غیر این صورت ما گزینه Skip step را انتخاب می کنیم. پس از اتمام این مراحل ، ایمیل فعال سازی حساب محقق به آدرس ایمیلی ارسال می شود که در اولین مرحله با آن ثبت شده است. با دسترسی به ایمیل خود و انجام فعال سازی ، می توانید با نام کاربری و رمز عبور خود وارد سیستم Research Gate شوید. وقتی روی گزینه فعال سازی در ایمیل خود کلیک می کنید ، به صفحه حساب Research Gate خود منتقل می شوید. اگر محقق مقاله یا پروژه ای را در این سیستم بارگذاری کرده باشد ، در صفحه نمایه نمایش داده می شود و س questionsالاتی در مورد آن پروژه پرسیده می شود ، از جمله اینکه آیا این مقاله ها با توجه به کلمات کلیدی آن مقالات از پروژه هستند یا خیر. استفاده می شود که اگر آنها از پروژه هستند ، به این سوال ریسرچ گیت بله پاسخ دهید و نام پروژه را وارد کنید. س nextال بعدی از محقق می پرسد که چه کسی در این پروژه سهیم بوده است؟ از محقق س questionsالات مختلفی پرسیده می شود.

همچنین در قسمتی از صفحه مشخصات محقق ، افرادی که دارای زمینه کاری مشابه یا دانشگاهی مشابه با محقق هستند و بیشتر با پژوهشگر همسو هستند ، نشان داده می شود که محقق می تواند با پیگیری آنها از کارها و پروژه های خود مطلع شود. یا با آنها همکاری کنید صفحه اصلی Research Gate نشان می دهد که کدام شخص بیشتر مقاله شما را خوانده است. همچنین افرادی را که ریسرچ گیت مقاله یا پروژه ای به سیستم اضافه کرده اند نشان می دهد. این افراد بیشتر از همکاران شما هستند یا رشته تحصیلی این افراد مشابه حوزه موضوعی شما است.