ریشی سوناک بودجه شاخه زیتون را به نمایندگان شورشی توری شورشی ارائه می دهد

ریشی سوناک به نمایندگان پارلمان تورای شمالی گفته است که آماده است سرمایه گذاری خود را به منطقه محروم از پول نقد برساند ، در تلاش برای به دست آوردن مخالفان شورشی.

تایمز گزارش می دهد ، ساناک با خطاب به نمایندگان محافظه کار گروه تحقیقات شمال (NRG) “وزن خود را” پشت خواسته های آنها برای “یک بسته ویژه حمایت مالی از مشاغل شمالی و بودجه پروژه های بزرگ ساختمانی” قرار داد.

سوناک پس از NRG جلسه را درخواست کرد ارسال شده نامه ای که به بوریس جانسون در ماه گذشته هشدار داد که آنها علی رغم تعهد انتخاباتی وی برای “تراز کردن” شهرهای شمالی ، حوزه های انتخابیه با واکنش دولت به بیماری همه گیر ویروس کرونا “عقب مانده”.

این روزنامه می افزاید: “دیروز در طی” سخنرانی با استقبال خوب “از حدود 50 نماینده از طریق زوم ، ساناک” سعی کرد خود را به عنوان سخنگوی آنها در دولت قرار دهد – در واقع ، تایید انتقاد آنها از آقای جانسون است. ”

با این حال ، ساناک تا آنجا پیش نرفت که از صمیم قلب شکایات NRG را پس بگیرد و اضافه کند که “آنها به زودی با این پرسش مواجه خواهند شد که چگونه هزینه همه گیری را پرداخت کنند”.

رهبر NRG ، جیك بری – یكی از متحدان سابق جانسون – است “بارها و بارها اصرار داشتند که این گروه به عنوان چالشی برای اقتدار نخست وزیر در نظر گرفته نشده است” ، زمانگزارشگر جعبه قرمز ، پاتریک مگوایر روز گذشته اظهار داشت.

در عوض ، مگوایر می گوید ، ظهور این گروه “نشانه ای از ناراحتی عمیق در مورد استراتژی قفل دولت است” ، با بسیاری از اعضای NRG مخالف گسترش بیشتر محدودیت های ملی.

دولت به راحتی رای چهارشنبه گذشته را برای اعمال محدودیت های جدید در انگلیس به مدت 28 روز ، با اختلاف 516 رأی مخالف و 38 رأی ، با حمایت کارگران ، به دست آورد. شورشیان توری شامل رهبر سابق آیین دانکن اسمیت و رئیس کمیته 1922 گراهام بردی بودند که هر دو از اعضای NRG هستند.