سرور اختصاصی یعنی چه

وقتی کلام از سرورها در مقابل رایانه های فردی به در میان می آید، تفاوت همین است که سرورهای مخصوص با فناوری قدرتمندتری هستند. به تیتر مثال، سری های یگانه CPU مثل Xeon در سرور اختصاصی استعمال می شود. البته سرور از اجزای دیگری نظیر Raid Controller هم به کارگیری می کند که در پست بعدی به آن خوا هیم پرداخت.

سرورهای منحصربه‌فرد پیکربندی های متمایز دارا هستند که هر کدام مجموعه ای از قابلیت و امکان های منحصر به فرد به فرد خویش را دارند. زمان خرید کردن یک سرور اختصاصی، می توانید آن را سفارشی نمایید و میزان منابع اختصاص دیتا شده به هر گزینه را انتخاب کنید. درصورتیکه فقط به گنجایش ذخیره سازی بیشتری نیاز دارید، ممکن هست یک سرور منحصربه‌فرد به تیتر یک سرور پشتیبانی داده یا پشتیبان سوای نیاز به CPU یا این که RAM توانمند به کار گیری شود.

مرکز دیتا چیست و به چه صورت می قدرت آن را شیوه اندازی کرد؟

به گویش ساده، مرکز داده مکانی میباشد که سرورها در آن مراقبت می شوند. سرورها به موقعیت محیطی خاصی نیاز دارا‌هستند که صرفا در مرکزها دیتا موجود است. به منظور مراقبت از داده های اصلی ذخیره شده در سرورها در برابر تهدیدات امنیتی و خصمانه، مراکز دیتا باید از امنیت بالایی برخوردار باشند و تنها اشخاصی که با معتبر مطلوب میباشند می توانند به آنان دسترسی داشته باشند.

پست جدید پیشنهادی
Jaeger-LeCoultre: دو ساعت جدید شگفت انگیز Reverso برای سال 2023

علاوه بر این، مرکز دیتا به جهت مقاومت در برابر بلایای طبیعی مانند سیل، زمین‌لرزه و سایر حوادث مربوط به آب و هوا ساخته شده است. در مرکز داده، سرورهای مخصوص در کنار نیز در ظروف مستطیلی قرار گرفته اند که به آنان رک گفته می شود.

گرمای زیادی بوسیله هر سرور در یک مرکز داده ایجاد می شود چون تعداد فراوان آن‌ها و اقتدار بالای اجزای جداگانه آنان وجود دارد. وقتی که یک سرور بیش از حد گرم می شود، ممکن میباشد تأثیر منفی بر کارایی داشته باشد و ارتفاع قدمت اجزای آن را کاهش دهد. در نتیجه، مرکزها داده از یک سیستم خنک کننده تخصصی استعمال می کنند، سیستمی که در هر رک و در تمام مرکز دیتا قرار می گیرد.

علاوه بر این، مراکز دیتا مهم سیستم های منشا تغذیه (UPS) و کانال های اینترنتی پشتیبان هستند تا اطمینان حاصل شود که سرورها هرگز خراب نمی شوند.

سرور منحصر به فرد نوعی سرور است که بین یکسری آیتم به اشتراک گذارده نمی شود

از آنجایی که منابع موجود در یک سرور ممکن هست دوچندان مختلف باشد، هر کسی که قصد خرید کردن سرور اختصاصی را دارد باید قبل از تصمیم گیری پایانی در مورد استفاده از آن تحقیق کند. سرور منحصر به فرد ممکن میباشد برای هدف ها مختلفی استعمال شود.

از وب سروری استفاده نمایید که به شما قابلیت می دهد فضا را به اشتراک بگذارید

یک سرویس میزبانی اشتراکی ممکن می باشد به راحتی بر روی یک سرور اختصاصی منش اندازی شود. همین خدمت به وسیله هر شرکتی ارائه می شود که از سرور مخصوص برای اجرای عملیات خویش استفاده می کند. پس از راه اندازی یک سرور اختصاصی، سیستم دلیل هایی مانند CentOS، CloudLinux، Debian یا Windows Server نصب می شوند و آن‌گاه در اختیار گرفتن پنل هایی مثل cPanel، Direct Admin یا Pleask کارگزاری می شوند.

پست جدید پیشنهادی
نظر فوری: همه گیری ویروس کرونا "دموکراسی را در معرض خطر" قرار می دهد

با وجود تعداد متعددی وب وبسایت پربازدید، سرور منحصر رویکرد حلی خوب است که مزایای مختص خود را دارد. رئیس یک سرور و علم با سی پنل یا این که در دست گرفتن پنل میزبانی دیگر ممکن میباشد برای شما درآمد به دست آوردن کند.

میزبانی وب وب سایت در اینترنت

بدون هیچ درآمدی، می بایست هاست اشتراکی را زمان خط مش اندازی وب وبسایت خود انتخاب کنید. اصلی افزایش ترافیک، وب وب سایت شما به یک سرور مجازی به جهت مدیریت پس پردازش فشرده نیاز داراست که حیاتی خدمت اشتراکی قابلیت و امکان پذیر نیست. درصورتیکه فعالیت بیشتری انجام دهید، وب وبسایت خود را بهبود ببخشید و راه‌بندان خویش را ارتقا دهید، سرور مجازی دیگر نمی تواند وب وب سایت شما را میزبانی کند. اینجاست که یک سرور منحصر به فرد مهم بها مناسب ممکن میباشد مفید واقع شود.

در صورت بروز فاجعه، یک سرور منحصربه‌فرد ممکن می باشد به تیتر وضعیت فراهم به عمل فعالیت کند.

در راستا فناوری اطلاعات، یکی از از مهم‌ترین محرک‌ها، ولی ایمنی و حریم خصوصی داده‌ها است. چنانچه وب تارنما خویش مرجع مهم درآمد و شرکت شما است، اضطراری است که امنیت وب وب سایت خویش را حفظ کنید. یک سرور منحصربه‌فرد یک گزینه عالی به جهت همین است. سرور منحصر به فرد فقط مورد ای هست که دیتا های شما به میزان به اندازه کوچک می باشد که بر روی یک اتومبیل مجازی اجرا شود.

می‌توانید اهمیت راه‌اندازی یک سرور FTP، که فرآیندی معمولی است، انتقال داده‌های خود را به سرور منحصر خویش به‌طور خودکار انجام دهید.

پست جدید پیشنهادی
مشاوره کنکور: آیا شما هم به مشاور نیاز دارید؟

استفاده در مشاغل

یک سرور منحصر به جهت سازمان ها و شرکت های بزرگ به دلیل تعداد پرسنل، خط مش ها، دیتا ها و دیتاها و دست اندرکاران دیگر لازم است. سازمان ها همینطور بایستی خلل یکپارچگی دیتا ها را که صرفا مهم یاری یک سرور مخصوص قابل انجام است، برطرف کنند. کلیدی این حال، مراکز داده شخصی، به ویژه مراکزی که توسط تاکسی های امنیتی و مدنی به کار گیری می شوند، ممکن هست به تیتر نقاط اساسی امنیت دیتا ها فعالیت کنند.

با به کارگیری از کامپیوتر و اینترنت

به استدلال وجود سرورها، internet در درحال حاضر حاضر به راحتی برای اکثریت جمعیت عالم قابل دسترسی است. سرورها و روترها کل مدیر و پردازش دیتا ها را در منطقه آنلاین انجام می دهند. گوگل یا هر وب‌سایت دیگری التماس شما را به نرم‌افزار «وب سرور» می‌فرستد، که آن را پردازش می‌کند و بعد از آن به شما پاسخ می‌دهد. همین هنگامی واقعه می افتد که شما به جهت هر چیزی جستجو می نمایید یا این که از یک وب وب سایت مشاهده می کنید. تبدیل می شود.

مراحل خرید کردن و خط مش اندازی سرور منحصر به فرد چیست؟

علیرغم اینکه مرکزها دیتا دارای در سرتاسر دنیا سرورهای منحصربه‌فرد ارائه می دهند، به برهان انحصار هایی که این شرکت ها برای جمهوری اسلامی ایران اعمال می کنند، نمی توانیم از سرویس ها آن‌ها به کار گیری کنیم. برای استفاده. اشخاص اکثر اوقات از سرویس ها بوسیله دیتاسنترها پرهیز می کنند. سرور منحصر به فرد از یک شرکت سرور مجازی یا مخصوص تنها مورد در همین حالت است.