شیوع ماربورگ تانزانیا

[DAR -ES-SALAAM] تانزانیا اقدامات نظارتی و پیشگیری از بیماری را برای مهار اولین شیوع بیماری ویروسی ماربورگ (MVD) که بسیار عفونی و بالقوه کشنده است، افزایش داده است.

MVD یک است تب خونریزی دهنده در همان خانواده ابولا، بدون واکسن یا درمان تایید شده برای درمان آن.

به گفته سازمان بهداشت جهانی (WHO) این ویروس ابتدا از خفاش های میوه به افراد منتقل می شود و از طریق تماس با مایعات بدن افراد آلوده در بین انسان ها پخش می شود.

این بیماری‌های عفونی در حال ظهور و ظهور مجدد، نشانه‌ای از این است که امنیت بهداشتی این قاره برای مقابله با تهدیدات بیماری باید تقویت شود.»

احمد اوگول اوما، مدیر موقت مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های آفریقا

گفت که تیم های واکنش سریع برای بررسی شیوع و اجرای مداخلاتی مانند ردیابی تماس و “فعالیت های ارتباطی خطر” در منطقه آسیب دیده تانزانیا مستقر شده اند. سازمان بهداشت جهانی.

یک ماهیگیر 23 ساله که به جزیره گوزیبا در دریاچه ویکتوریا سفر کرده بود در بازگشت به روستای زادگاهش در شهرداری بوکوبا در منطقه کاگرای کشور بیمار شد. او در 1 مارس درگذشت. علائم او شامل استفراغ، تب، خونریزی و نارسایی کلیه بود.

چهار نفر دیگر با علائم مشابه جان باختند، از جمله یک کارمند بهداشتی که با بیماران در یک مرکز بهداشتی درمانی در روستای ماروکو در تماس بود.

این مرگ و میر باعث ترس از شیوع چیزی شد که وزارت بهداشت تانزانیا آن را به عنوان یک بیماری توصیف کرد. “بیماری مسری” در منطقه این وزارتخانه هفته گذشته (21 مارس) تایید کرد که این یک شیوع MVD پس از آزمایش های آزمایشگاهی است.

در مجموع هشت مورد تا 22 مارس گزارش شده بود – چهار نفر از آنها از همان خانواده ماهیگیر بودند. سه بیمار زنده مانده، از جمله یک کارمند بهداشتی دوم، تحت درمان بودند سلامتی امکانات در بوکوبا

اممی موالیمو وزیر بهداشت در یک نشست مطبوعاتی در 25 مارس گفت که تاکنون 205 نفر در بوکوبا قرنطینه شده اند. هیچ موردی از خارج از منطقه بوکوبا گزارش نشده است.

تومینی ناگو، افسر ارشد پزشکی تانزانیا، گفت SciDev.Net که کمپین های حمایت از سلامت در جوامع روستایی که برای اولین بار شیوع این بیماری گزارش شده بود، گسترش یافته است.

به ساکنان توصیه می شود به شستن دست ها و دفن های ایمن و با وقار که شامل مقامات شهرداری می شود، پایبند باشند.

ناگو گفت: “ما از جامعه حمایت خوبی دریافت می کنیم.”

وی توضیح داد که مداخلاتی برای اطمینان از مدیریت مؤثر موارد در عین رعایت پیشگیری و کنترل عفونت برای جلوگیری از انتقال بیشتر بیماری انجام شده است.

ناگو افزود: “مخاطبین قرنطینه شده و روزانه پیگیری می شود.”

در صورت بروز علائم، نمونه‌هایی برای آزمایش گرفته می‌شود.»

گیدئون روگومامو، یکی از ساکنان شهر بوکوبا، می گوید که واکنش ها در میان اعضای جامعه متفاوت است.

او گفت: «کسانی هستند که معتقدند ابولا است SciDev.Net.

پس از گزارش مرگ و میر در اینجا کمی اضطراب وجود دارد. اما افرادی هستند که هنوز هشدارها را نادیده می گیرند و معتقدند که این یک بیماری جدی نیست.

MVD توسط یک ویروس ایجاد می شود Filoviridae خانواده ای که باعث بیماری های خونریزی دهنده مانند ابولا می شود. بر اساس سازمان بهداشت جهانیبه بیماران مراقبت های حمایتی و درمان علائم خاص برای بهبود بقا در غیاب درمان های تایید شده ارائه می شود.

سازمان جهانی بهداشت می گوید به طور متوسط ​​حدود نیمی از مبتلایان به این بیماری جان خود را از دست می دهند.

ابراهیم سیمیو، محقق تانزانیایی در زمینه سیستم های بهداشتی در دانشکده پزشکی گرمسیری لیورپول در بریتانیا، می گوید شیوع تانزانیا نیاز به سرمایه گذاری در بهداشت اولیه را برجسته می کند. سیستم های که می تواند به اپیدمی ها پاسخ دهد.

او گفت: «کارکنان بهداشتی در مراکز بهداشتی اولیه اولین خط تماس در چنین شیوع‌هایی هستند SciDev.Net.

«آنها باید برای شناسایی چنین تهدیدات بیماری و محافظت از خود و جوامع آموزش ببینند.

بدون امکانات بهداشتی اولیه مجهز، چنین شیوعی می تواند شناسایی نشده و منجر به تلفات بیشتر شود.

وسایل حفاظتی مورد نیاز

Deusdedit Ndlanha، رئیس انجمن پزشکی تانزانیا، تاکید کرد که دولت باید دسترسی کارکنان بهداشتی به تجهیزات حفاظت فردی را تضمین کند.

وی گفت: توصیه من به پرسنل پزشکی این است که اقدامات کنترلی پیشگیری از عفونت را نیز رعایت کنند.

تانزانیا سفرهای بین المللی خود را به روز کرده است راهنمایی برای جلوگیری از انتقال ویروس از طریق مرزها مسافرانی که از طریق مبادی ورودی رسمی و غیررسمی از منطقه کاگرا خارج می شوند، غربالگری خواهند شد.

در جای دیگر آفریقا، گینه استوایی از فوریه با شیوع ماربورگ مبارزه کرده است – اولین مورد در این کشور. مرگ هفت نفر بر اثر این بیماری تایید شده و 20 نفر دیگر مشکوک به ابتلا نیز جان خود را از دست داده اند.

برای مقالات جدید ثبت نام کنید

WHO می گوید هیچ مدرکی دال بر ارتباط بین این دو شیوع وجود ندارد. این گزارش می گوید که ویروس ماربورگ در تانزانیا از خفاش های میوه مصری جدا شده است (Roussettus aegyptiacus) و کشورهایی مانند رواندا و اوگاندا در نزدیکی منطقه آسیب دیده کاگرا ممکن است در معرض خطر باشند.

احمد اوگول اوما، سرپرست مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های آفریقا (CDC آفریقا) گفت: «این بیماری‌های عفونی در حال ظهور و ظهور مجدد، نشانه‌ای هستند که امنیت بهداشتی این قاره برای مقابله با تهدیدات بیماری باید تقویت شود. .

او اصرار کرد افراد جامعه اطلاعات مربوطه را به موقع با مقامات به اشتراک بگذارند تا امکان پاسخگویی مؤثر فراهم شود.

را CDC آفریقا گفت بلافاصله تیمی از کارشناسان را به تانزانیا اعزام می کند تا از تلاش های واکنش در این کشور حمایت کند.

این قطعه توسط میز انگلیسی Sub-Saharan Africa SciDev.Net تولید شده است.

پست جدید پیشنهادی
بزرگراه های هوشمند: یک دور برگشتی خیلی دیر؟