علم در مورد تعطیلات Christmas Covid چیست – و آیا هزینه زندگی برای مردم هزینه دارد؟

جشن های جشن خانوادگی پس از کاهش محدودیت های ویروس کرونا برای اجازه دادن به سه خانواده در “حباب های کریسمس” دوباره در دستور کار قرار گرفت.

شماره 10 شب گذشته اعلام کرد که بین 23 و 27 دسامبر ، این گروه های “منحصر به فرد” می توانند در خانه ، خارج از منزل و یا عبادتگاه ها ملاقات کنند ، سفر به کشور نیز مجاز است.

با این وجود ، رهبران انگلستان ، اسکاتلند ، ولز و ایرلند شمالی از مردم می خواهند که “برای اینکه محدودیت انتشار Covid-19 را کاهش دهند ،” با دقت در مورد آنچه انجام می دهند فکر کنند “، زیرا برخی از کارشناسان در برابر اختلاط بین نسلی هشدار می دهند. دانشمندان دیگر یک گام فراتر می روند و هشدار می دهند که اجازه می دهد این پخش کننده می افزاید: “جرقه موج دیگری از عفونت ها و مرگ های بعدی”.

این فصل کاملاً محتاط است

برنامه های “عفو” کریسمس توسط اولین وزرای دولتهای واگذار شده در اسکاتلند ، ولز و ایرلند شمالی در طی یک ملاقات روز سه شنبه به ریاست وزیر دفتر کابینه مایکل گوو.

دکتر سوزان هاپکینز ، بهداشت عمومی انگلیس ، روزهای قبل هشدار داده بود که احتمالاً معامله هر نوع تعدیل قوانین “محدودیت های شدید قبل و بعد از کریسمس” خواهد بود ، “تلگراف” گزارش داد. این پیش بینی صحیح به اثبات رسیده است ، در حال حاضر نمایندگان پارلمان توری صف آرایی می كنند تا برای تسهیل آزادی جشن به برنامه های سخت تر برای مقابله با قفل قفل حمله كنند.

دیلی میل می گوید ، اما گوو “پس از اعلام تسهیلات کریسمس” لحن خوشایندی به دست آورد ، و گفت این اقدام “امیدی برای خانواده ها و دوستانی است که در این سال سخت فداکاری کرده اند”.

دانشمندان از زمان ارائه این طرح برای تقویت روحیه ، در مورد میزان خطرات احتمالی درگیر شده اند.

کالج امپریال لندن متخصص اپیدمیولوژی پروفسور نیل فرگوسن ، که اولین قفل شدن در انگلستان را به عهده داشت ، به رادیو 4 BBC گفت امروز این برنامه ماه گذشته بود که در حالی که “برخی از افراد به دلیل ابتلا به آنها کشته خواهند شد” در طول کریسمس ، “اگر این فقط یک یا دو روز باشد ، تأثیر آن محدود خواهد شد”.

کریستینا پاژل ، استاد کالج دانشگاه لندن (UCL) ، یکی از اعضای این دانشگاه کمیته مشاوره علمی دولت برای موارد اضطراری (سیج) موافقت می کند که تا زمانی که اقدامات احتیاطی از قبل انجام شود ، مردم باید بتوانند کریسمس را به طور عادی جشن بگیرند.

پاگل در مورد چگونگی قصد گذراندن این تعطیلات به گاردین گفت كه “برنامه ما این است كه ده روز قبل از كریسمس بسیار مراقب باشیم (بدون ملاقات در خارج از خانه) بنابراین ما می توانیم با پدر و مادرم كه گروه آسیب پذیر ».

بشارت بدبختی

همه کارشناسان با ارزیابی خوش بینانه Gove و سایر طرفداران تخفیف قوانین قانع نمی شوند. عضو سیج ، پروفسور اندرو هیوارد ، مدیر انستیتوی اپیدمیولوژی و مراقبت های بهداشتی UCL ، استدلال می کند که برنامه کریسمس به معنای “انداختن سوخت روی آتش کوید” است.

هایوارد به بی بی سی گفت شب خبر که هرگونه آرامش در محدودیت های Covid ، به ویژه محدودیت های مربوط به اختلاط خانگی ، “قطعاً منجر به افزایش انتقال می شود و احتمالاً منجر به موج سوم عفونت با بیش از حد بیمارستان ها و مرگ های غیرضروری می شود”.

وی افزود: “كووید 19” بیماری است كه در تماس های اجتماعی رشد می كند – به ویژه انواع نزدیكی ، تماس طولانی مدت كه در یك شرایط آرام در یك خانواده دارید. “من فکر می کنم اگر در هنگام کریسمس خیلی مراقب نباشیم ، خطر واکسن در راه است ، واقعاً در معرض خطر شکستن فک پیروزی قرار داریم.”

این هشدار توسط رئیس اتحادیه پزشکان انگلیس ، دکتر Chaand Nagpaul ، که به Sky News گفت ، ویروس کرونا ویروس خاصی در سال ندارد “.

وی گفت: “آرامش قوانین مربوط به اختلاط در محیط داخلی برای مدت 5 روز تقریباً به طور قطع خطر افزایش نرخ عفونت را به همراه خواهد داشت.”

به گزارش CNN ، دانشمندان خارج از کشور نیز به همین نتیجه رسیده اند ، کارشناسان بهداشتی ایالات متحده پیش از روز شکرگذاری هشدار داده اند: “برای ایجاد یک شیوع تنها یک فرد آلوده است”.

با استناد به شواهد مربوط به تشییع جنازه ها و عروسی ها ، صدا و سیما می افزاید که “امسال شواهدی از انتشار چنین ویروسی کرونا در بسیاری از مناطق کشور دیده شده است”.

در مقاله ای که اوایل سال جاری در کتابخانه ملی پزشکی ایالات متحده منتشر شد ، کارشناسان بیماری های عفونی توماس فریدن و کریستوفر لی نوشتند که رویدادهای فراگیر (SSE) “هم با رشد انفجاری در اوایل شیوع و هم با انتقال مداوم در مراحل بعدی همراه هستند”.

این مقاله ادامه می دهد: “مداخلات بهداشتی عمومی و هدفمند برای جلوگیری و کاهش SSE مهم هستند” در مراحل اولیه و مهار همه گیری ، هشداری که خطر بالقوه برداشتن پا از پدال در طول کریسمس را برجسته می کند.