غرق شدن نیویورک به دلیل سنگینی آسمان خراش ها

پس از یک مطالعه جدید که هشدار داد نیویورک زیر بار آسمان خراش هایش در حال غرق شدن است، اپل بزرگ می تواند به آتلانتیس بزرگ تبدیل شود.

طبق گزارش سازمان زمین شناسی ایالات متحده (USGS)، کلان شهر ایالات متحده با نرخ 1 تا 2 میلی متر در سال در حال فروکش است و برخی از مناطق مانند منهتن و بروکلین حتی سریعتر غرق می شوند.

  • بیشتر ببینید نیویورک از «تزار موش بدجنس» رونمایی کرد
  • بیشتر ببینید پکن سالانه چهار اینچ در حال غرق شدن است
  • بیشتر ببینید توضیح: چرا رم در حال غرق شدن است

وزن عظیم ساختمان‌های شهر که مجموعاً ۷۷۱ میلیون تن تخمین زده می‌شود – تقریباً معادل «وزن ۱۴۰ میلیون فیل»، به گفته گاردین – در فرونشست نقش دارد، اما پدیده‌های دیگری مانند خروج آب‌های زیرزمینی و جابجایی صفحات تکتونیکی. این مطالعه گفت که نیز مقصر هستند.

افزایش سطح آب دریاها و طوفان های شدید فزاینده، ناشی از تغییرات آب و هوایی، نیویورک را در معرض خطر سیل قرار داده است – اما غرق شدن آن به این معنی است که شهر باید “برنامه ریزی” برای سیل های شدید در آینده داشته باشد.

در این مطالعه که در مجله Earth’s Future منتشر شده است، آمده است: «هر ساختمان مرتفع اضافی که در محیط‌های ساحلی، رودخانه‌ها یا کنار دریاچه ساخته می‌شود، می‌تواند در خطر سیل آینده نقش داشته باشد».

اینسایدر گفت: تلفات 1 تا 2 میلی‌متری نیویورک در سال، آن را با «میزان فرورفتن مشابه ونیز» قرار می‌دهد، که کارشناسان پیشنهاد کرده‌اند «تا سال 2100 می‌تواند کاملاً زیر آب باشد». این سایت خبری گفت و شهرهای دیگر در سراسر ایالات متحده از جمله نیواورلئان و هیوستون نیز با “سرعت هشدار دهنده تر” در حال غرق شدن هستند.

پست جدید پیشنهادی
پرشر سوئیچ دانگز, سوئیچ فشار

در واقع، نویسندگان این مطالعه می‌گویند نیویورک «نماد» تهدیدی است که شهرهای ساحلی در سطح جهان با آن مواجه هستند، که احتمالاً با افزایش جمعیت و تراکم ساختمان بدتر خواهد شد. آنها افزودند که این خطر به این معنی است که “یک چالش جهانی مشترک برای کاهش خطر افزایش غرقابی وجود دارد”.

طبق گزارش C40 Cities، تا سال 2050 حدود 800 میلیون نفر در شهرهایی زندگی خواهند کرد که سطح آب دریاها می تواند بیش از نیم متر افزایش یابد. تخمین می زند که هزینه این اثرات، از جمله بالا آمدن آب دریاها و سیلاب های داخلی، می تواند تا اواسط قرن به یک تریلیون دلار می رسد.