فرایند مهاجرت و اخذ ویزای کانادا و کشور های اروپایی

به تناسب رشد و استقبال روزافزون کارآفرینانِ ایران و سراسر دنیا از راه‌اندازی و فعالیت‌های استارت ‌آپی، کشورهای مختلفی در سال‌های اخیر به جذب استارتاپ‌ها تمایل نشان داده‌اند و راه­کارهای مهاجرتی مناسبی ارائه می‌دهند. اسمارت آپ ویزا؛ تسهیلگر جهانی شدن استارتاپ های ایرانی

 

 

سلب‌ مسئولیت: تحریریه‌ی زومیت در تهیه‌ این محتوای تبلیغاتی نقش نداشته و مسئولیتی در قبال صحت آن ندارد.

 

ازآنجاکه سابقه شروع برنامه استارتاپ ویزا نسبت به دیگر روش‌های مهاجرتی اندک است و اغلب کشورها در دو سال گذشته نسبت به تصویب و پذیرش کارآفرینان استارت آپی اقدام کرده‌اند، اگر اغلب وب‌سایت‌ها صرفا به انتشار یک مقاله بسنده می‌کنند و اطلاعات چندان یا سابقه‌ی موفقی ندارند، از همین دلیل ناشی شده است. آنچه ما قصد داریم در این نوشتار به آن اشاره کنیم، نحوه پذیرش پرونده‌های استارت آپی در «مؤسسه چهره‌نگار» است که مرجع تخصصی استارتاپ ویزا در ایران محسوب می‌شود.

 

شرکت چهره نگار به‌عنوان یکی از شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات مشاوره در زمینه مهاجرت، واحد تخصصی خود به‌ نام اسمارت آپ ویزا را برای ارائه خدمات به متقاضیان مهاجرت ازطریق راه‌اندازی استارتاپ افتتاح کرده و در طول مدت فعالیت خود توانسته است خدمات منحصربه‌فردی به متقاضیان ارائه دهد. این خدمات برخلاف رویه جاری در این فضا، نه فقط شامل خدمات حقوقی مهاجرتی، که شامل خدمات مربوط به حوزه کسب‌و‌کار، نگارش طرح، پرورش و توسعه ایده و تمامی خدمات مربوط به این فرایند است.

 

واحد اسمارت آپ ویزا، تشکیل‌شده از تعدادی فعالان اکوسیستم کارآفرینی ایران است که در سال‌های اخیر با نگاه توسعه محور، به رشد و نفوذ در بازارهای جهانی اندیشیده و گام هایی را در این خصوص برداشته‌اند. ما نه‌فقط در مسیر مهاجرت که در فرایند شکل‌گیری و توسعه ایده همفکر، همراه و همدل با تیم‌های استارتاپی هستیم. اسمارت آپ ویزا با تأسیس دفاتر در اروپا و کانادا و ایجاد ارتباط با اجزای اکوسیستم های برتر جهان، در صدد همیاری جهت به دست آوردن سهم ایران از زیست‌بوم کارآفرینی جهانی است.

 

ما برای موفقیت در دریافت اقامت و راه‌اندازی کسب ‌و کار نوآورانه، خود را متعهد می‌دانیم که تیم شما و مستندات ایده را قبل از شروع روند رسمی و قانونی مهاجرت ارزیابی کنیم. این امر  باعث می‌شود اگر به هر دلیلی هنوز آمادگی تحقق این هدف را ندارید،‌ سرمایه‌های زمانی و مالی خود را هدر ندهید.

 

در فرایند ارزیابی اسمارت‌آپ محورهای زیر مورد بررسی قرار می‌گیرند:

طرح اولیه کسب‌وکار مد نظر شما و قابلیت‌های آن؛

توانمندی‌های فنی، مدیریتی و شخصیتی شما یا تیم شما؛

بررسی امکانات مالی و اعتباری شما و طرح ارائه‌شده؛

میزان بروز نیازها و الزامات کشورهای ارائه‌دهنده استارتاپ ویزا در طرح شما؛

بررسی مسائل رگولاتوری و قانونی طرح شما در کشورهای پذیرنده.