لوله چیست و انواع آن – اصفهان آهن

عدم امکان نفوذ اکسیژن به لوله و جلوگری از لجن زدگی و تغییر رنگ آب . ✅ از ورود نفوذ اکسیژن به فضای داخل Pip جلوگیری میکنند. اگر میخواهید درباره قیمتهای لوله پلی اتیلن اطلاعات خوبی بهدست آورید، میتوانید به صفحه لیست قیمت پلی ران بروید. آن ها جایگزین مناسبی برای سایر لوله ها محسوب می شوند و از نظر قیمت نیز مقرون بصرفه هستند. لوله صنعتی ویژگی های زیادی مانند تنوع بالا، جوش پذیری عالی، ضخامت بالا و همچنین قیمت مناسب دارند. لولهی اسپیرال، از ترکیباتی مانند فولاد، الیاف کربن و پلی اتیلن ساخته شده و دارای کاربردهای زیادی است.

برخی از لولهها تنها مختص انتقال سیالی مانند گاز هستند و میتوانند انواع مواد گازی را از خود عبور دهند. در ساخت Pipهای پنج لایه تنها از یک لایه آلومینیومی استفاده میشود و این لایه میان دو لایه دیگر نصب میشود. این دو لایه پلیمر توسط دو لایه چسب به لایه آلومینیومی که همان لایه میانی است، متصل می شوند. لوله های سر تخت به دلیل نداشتن مادگی و لبه های قیطانی و وزن و ضخامت کمتر و نوع پیوند کاربرد بیشتری دارند .

لولههای CPVC به علت داشتن کلر بیشتر، مقاومت و استحکام بیشتری هم دارند. هم چنین لوله های فولادی علاوه بر کاربرد فراوان، سبک بوده و به طور متوسط عمری بین 25 تا 50 سال دارند. پس از گذراندن این مرحله، در مرحله بعدی، بُرادهبرداری شده و تقسیمبندی لولهی فولادی به شاخههای مساوی انجام میشود و در پایان، کیفیت محصول، مورد بررسی و بازرسی قرار میگیرد. از لولهی گالوانیزهی فولادی برای تهویه و همچنین تخلیهی فاضلاب ساختمانها استفاده میشود. در مرحلهی بعد، درز به وجود آمده، جوش داده میشود. لولهی رده 80 برای مکانهایی که به فشار و دمای بالا نیاز است، بیشترین لوله بدون درز اهواز کاربرد را دارد.

پایپهای با توجه به مواد سازنده و کاربردهایی که دارند، در اندازهها و قطرهای گوناگونی تولید میشوند، نامی یا سایز قطر خارجی لولهها یکی از معیارها و مشخصات بسیار مهمی است که با قدرت دوام و فشار پایپها ارتباط مستقیم دارد. قابلیت اتصال به لوله های چدنی را نیز دارند. یک لوله آلومینیمی با جوش طولی اولتراسونیک ،بدنه اصلی سوپر پایپ را تشکیل می دهد . در حال حاضر برندهایی نظیر آذین لوله، نیوفلکس، نیوپایپ، پلی ران اتصال، سوپر پایپ، نیک بسپار یزد و … در حال حاضر یکی از بهترین انواع پایپها در سیستمهای لوله کشی فاضلاب شهری در جهان، پایپهای پلاستیکی هستند.