مسابقه هفته: 14 – 20 نوامبر

همانطور که سالگرد اولین گزارش Covid در چین فرا می رسد و می رود ، دو نتیجه آزمایش کارآزمایی بالینی جداگانه این امید را ایجاد کرده است که ممکن است پایان این بیماری همه گیر در چشم باشد.

نتایج نشان داد Moderna در کنار Pfizer در ردیف واکسن های موثر قرار دارد ، ظاهراً آکسفورد خیلی عقب نمانده است ، و امیدهای بیشتری برای تلقیح در آینده نزدیک افزایش می دهد.

این هفته همچنین ضد قلدری بود ، فرصتی که بوریس جانسون با انداختن پشتیبانی کامل پشت وزیر کشور پریتی پاتل پس از تحقیق نشان داد که وی در مورد رفتار با کارمندان دولت کد وزارت را نقض کرده است.

برای اینکه بدانید چقدر از نزدیک به آخرین تحولات رویدادهای جهانی توجه کرده اید ، دانش خود را با مسابقه هفته ما امتحان کنید:

آیا نیاز به یادآوری برخی از عناوین دیگر طی هفت روز گذشته دارید؟

بر اساس تحقیقات اندرو هیوارد ، استاد اپیدمیولوژی بیماری های عفونی در دانشگاه کالج لندن ، برنامه های در نظر گرفته شده توسط وزرا برای اجازه اختلاط خانوارها در طول دوره کریسمس می تواند منجر به اعمال مجدد اقدامات سختگیرانه در اوایل سال 2021 شود.

در همین حال ، جانسون اعلام کرد که “دوران عقب نشینی” انگلیس به پایان رسیده است ، زیرا وی اعلام کرد که قصد دارد “نیروهای مسلح را متحول کند.” بودجه جاه طلبی با افزایش 16.5 میلیارد پوندی هزینه های دفاعی طی چهار سال تأمین خواهد شد که مبلغی در حدود 10٪ افزایش در بودجه سالانه است.

نبرد برای دستیابی به توافق Brexit اولین بار در دستور کار است ، با این حال ، میشل بارنیر به کمیسیون اروپا گفت که مذاکره کنندگان Brexit در “فشار نهایی” برای ایجاد یک توافق تجاری با انگلستان هستند.

مذاکره کننده ارشد اتحادیه اروپا در حالی هشدار داد که دیپلمات های ارشد هشدار داده اند که اگر توافق تجاری تا پایان این هفته به توافق نرسد ، دولت ها ممکن است تصویب برنامه های معامله بدون معامله را شروع کنند.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>