مشروط: نحوه درخواست و مدت زمان آن

برخورد با مرگ یکی از عزیزان به اندازه کافی ناراحت کننده و استرس زا است، اما قوانین خاص و گاه پیچیده ای وجود دارد که باید از آنها پیروی کنید اگر مسئولیت مدیریت دارایی آنها را بر عهده گرفته اید.

برای توزیع دارایی‌هایی مانند پول موروثی، به مجوز نیاز دارید، که باید از طریق یک سند قانونی به نام probate در انگلستان، ولز و ایرلند شمالی و به عنوان تأییدیه در اسکاتلند اعطا شود.

توضیح داده شده که کدام؟ از نظر فنی، «وصیت نامه» به کسب اجازه برای انجام خواسته ها بر اساس میل شخصی اشاره دارد، «اگرچه این اصطلاح در مورد کل فرآیند تسویه ملک شخصی نیز صدق می کند».

MoneySavingExpert گفت: این می‌تواند یکی دیگر از مواردی باشد که در زمان‌های سخت باید با آن کنار بیایید، اما اغلب کاری است که خودتان می‌توانید انجام دهید و می‌تواند هزاران پوند برای شما ذخیره کند.

چه کسانی می توانند برای اعسار اقدام کنند؟

اگر اراده ای وجود داشته باشد، اگر در سند از شما به عنوان مجری – شخصی که مسئول نظارت و توزیع دارایی است – نام برده شده باشد، می توانید برای اعسار اقدام کنید.

Gov.uk گفت، اگر وصیت نامه ای پیدا نشود، “محقق ترین” فرد می تواند برای تبدیل شدن به مدیر دارایی تحت قوانین بی وصیت درخواست دهد. این نزدیکترین خویشاوند زنده است – «معمولاً شوهر، زن یا شریک مدنی، از جمله اگر شما از هم جدا شده اید، فرزندان 18 سال یا بالاتر، از جمله کودکانی که به طور قانونی به فرزندخواندگی گرفته شده اند، اما نه ناتنی ها».

چه زمانی به وکالت نیاز دارید؟

به گفته The Times Money Mentor، برای دسترسی به حساب‌های بانکی شخصی که فوت کرده است و اموال و دارایی‌های او را مرتب می‌کند، مجریان ممکن است نیاز به کنترل قانونی دارایی‌های خود از طریق وثیقه داشته باشند. این وب سایت توضیح می دهد که اگر دارایی به همسر سپرده شود، ممکن است سند مورد نیاز نباشد، “زیرا دارایی های مشترک، مانند خانه یا حساب های بانکی مشترک، به طور خودکار به آنها منتقل می شود.”

با این حال، اگر شخص متوفی پس‌انداز یا اموالی به نام خود داشته باشد یا زوجین خانه خود را به عنوان مستأجر مشترک داشته باشند، برای به دست آوردن مالکیت کامل، نیاز به وقف است.

The Money Edit اضافه کرد که عامل تعیین کننده ممکن است این باشد که متوفی چقدر در حساب های پس انداز، سرمایه گذاری و بازنشستگی فردی دارد. اگر در هر حساب کمتر از 5000 پوند دارید، “بعید است که مجری شما نیاز به درخواست اعسار داشته باشد.”

این وب سایت مالی افزود: اگر بیش از 50000 پوند در یک حساب دارید، احتمالاً به آن نیاز خواهید داشت. متأسفانه، این یک منطقه خاکستری است زیرا بانک‌ها و مؤسسات مالی اجازه دارند قوانین خود را در مورد میزان پولی که می‌توانند آزاد کنند، قبل از مشاهده اعطای مجوز تعیین کنند.»

چگونه درخواست شود

قبل از درخواست وراثت، توضیح داده شد که کدام؟، شما باید مرگ را ثبت کنید، اندازه دارایی و آنچه شامل آن می شود را ارزیابی کنید، و برای هر پولی که به HMRC بدهکار هستید، فرم مالیات بر ارث (IHT) را تکمیل کنید. Gov.uk گفت، اگر IHT برای پرداخت وجود دارد، باید پرداخت آن را شروع کنید و 20 روز کاری پس از ارسال فرم های IHT به HMRC قبل از درخواست برای مشروط شدن صبر کنید.

اگر اراده ای وجود داشته باشد، می توان درخواست گواهی را به صورت آنلاین یا از طریق پست با استفاده از فرم کاغذی PA1P انجام داد.

شخص متقاضی باید مشخصات فردی را که فوت کرده است، نام مجریان، یک کپی گواهی شده از گواهی فوت، و ارقام خالص و خالص ارزش گذاری دارایی افشا شده در فرم های HMRC را ارائه دهد.

شما باید مدارک پشتیبان و وصیت نامه را بدون توجه به اینکه فرم کاغذی یا آنلاین را تکمیل کرده اید از طریق پست ارسال کنید. مشاور تایمز مانی اضافه کرد که وصیت نامه را پس نخواهید گرفت، زیرا این وصیت نامه به یک سند عمومی تبدیل می شود، “بنابراین قبل از ارسال آن، یک نسخه یدکی تهیه کنید.”

بر اساس داده‌های دولتی، تأیید گواهینامه می‌تواند فرآیندی طولانی باشد، با میانگین زمان انتظار برای برنامه‌های کاغذی و دیجیتالی 10.8 هفته در سه ماهه اول سال 2023، در حالی که طبق داده‌های دولت، در سه ماهه آخر سال 2022، 9.6 هفته افزایش یافته است.

ThisIsMoney هشدار داد که این بدان معناست که برخی از افراد بازپرداخت مالیات بر ارث را نیز از دست داده‌اند، زیرا ضرب‌الاجل یک ساله برای ادعای تخفیف در کاهش قیمت سهام را در حالی که منتظر بودند، زیر پا گذاشته‌اند.

هزینه وکالت چقدر است؟

MoneySavingExpert گفت: هزینه های درخواست برای وکالت در انگلستان و ولز 273 پوند است، “چه از طریق یک وکیل درخواست دهید یا گزینه DIY را انتخاب کنید”. برای املاک کمتر از 5000 پوند معافیت وجود دارد. در ایرلند شمالی، این کارمزد برای املاکی با ارزش بیش از 10000 پوند 261 پوند است و برای املاکی که ارزش کمتری دارند، هزینه ای وجود ندارد. نسخه های اضافی از فرم گواهی را می توان با قیمت 1.50 پوند سفارش داد.

MoneyHelper گفت که کار اخذ وثیقه و تکمیل مدیریت دارایی می تواند طولانی و دلهره آور باشد. این کاری است که به ندرت مجبور به انجام آن هستیم و پیچیدگی بالقوه ممکن است ایده استخدام یک شرکت حرفه ای را جذاب کند، اما “اگر خودتان این کار را انجام دهید احتمالاً هزاران پوند پس انداز خواهید کرد.”

یک متخصص وثیقه، یک وکیل یا حتی برخی از بانک ها می توانند به شما کمک کنند تا برای صدور گواهی وثیقه اقدام کنید و ممکن است نرخ های ساعتی یا هزینه های ثابت را دریافت کنند. طبق گفته SunLife، میانگین هزینه استفاده از یک متخصص در سال 2022 حدود 2600 پوند بود که 10 درصد نسبت به سال 2021 افزایش داشت.

MoneySavingExpert اضافه کرد، اگر با یک ملک بدون عارضه سر و کار دارید، «این کار را خودتان انجام دهید بسیار ارزان‌تر است».

مارک شافمن یک روزنامه نگار مستقل برنده جوایز است که متخصص در تجارت، دارایی و امور مالی شخصی است. او دارای مدرک کارشناسی ارشد در روزنامه نگاری مالی از دانشگاه سیتی است و قبلا برای FTAdviser، ThisIsMoney، The Mail on Sunday و MoneyWeek نوشته است. این مقاله بر اساس اطلاعاتی است که برای اولین بار در سایت خواهر The Week منتشر شده است. ویرایش پول.

ثبت نام کنید تا خبرنامه مالی شخصی هفته برای دریافت مشاوره تخصصی و نکاتی که هر پنجشنبه به صندوق پستی شما ارسال می شود.