معرفی سرور مجازی اختصاصی یا VPS

اگر وبسایت شما تبارک تر از آن می باشد که از هاست اشتراکی استفاده نمایید و ولی تنظیم ی سرور مخصوص هم هنوز به جهت شما مقرون به صرفه نیست، سرویس VPS را می توان به تیتر بهترین رویکرد حل به شما توصیه کرد.

 

کلمه VPS مخفف Virtual Private Server به مضمون‌ سرور مجازی مخصوص است. VPS به عضو همین قابلیت را می دهد که در اختیار گرفتن بیشتری بر روی منابع و هاست خود داشته باشد، همچنین نسبت به هاست اشتراکی بضاعت ها و قابلیت و امکان های فنی بیشتری را در اختیار کاربر قرار می دهد. منابع طاقت فرسا افزاری دارای استعمال از تکنولوژی‌های مجازی سازی به یک‌سری بخش تقسیم می شود و به همین استدلال در روزگار به کار گیری از VPS وب وب سایت های بر روی آن کاهش در معرض خطرات امنیتی و مشکلات قرار می گیرد.

برای درک خوبتر طریق ی فعالیت VPS خوب تر است اساسی مفاهیم سرور مخصوص و سرور مجازی آشنا شویم. سرور مخصوص به معنای اجاره‌ی یک طاقت فرسا افزار کامل هست که امنیت و منابع منحصربه‌فرد را به جهت کاربر به ارمغان می‌آورد، حریم خصوصی کاربر تماما مراقبت می شود، همینطور کاربر در استعمال از فضا، قدرت پردازش و دیگر منابع دشوار افزاری اهمیت هیچ وب تارنما دیگری اشتراک ندارد.

سرور مجازی منحصربه‌فرد (VPS) شرایطی مشابه به موقعیت سرور اختصاصی برای عضو فراهم می کند، البته از نظر طاقت فرسا افزار(سرور فیزیکی) فی مابین VPS های قرار گرفته بر بر روی یک سرور “اشتراک مشقت بار افزار” وجود دارد. به عبارت دیگر عضو هنوز نیز از سرور فیزیکی مشترک حساس وب وبسایت های دیگر به کارگیری می کند، اما این اشتراک به سرعت استفاده از هارد دیسک و میزان پردازش CPU محدود میشود. مهم یک نمونه همین معنا را خوب تر میتوان تشریح نمود. سرور فیزیکی(سرور اختصاصی) را یک جزیره تبارک در حیث بگیرید و خویشاوندان های متمایز در این جزیره مکانی معین را تصاحب کرده اند، همه ی قبیله ها در یک جزیره میباشند (و از هوا و فضای سبز و جزیره‌ای یکسان بهره میبرند) البته مکان منحصربه‌فرد به جهت خویش دارند.

بخش مهمی از معنا VPS، تکنولوژی مجازی سازی آیتم استعمال در آن است. مجازی ساز یک سرور فیزیکی را به طور نرم افزاری (مجازی) به قسمت هایی تقسیم می نماید و هر قسمت شبیه دارای یک طاقت فرسا افزار مستقل عمل می‌نماید. زمانی که عضو یک قسمت از این سرور را خریداری می کند(در واقع یک سرورمجازی خریداری می‌کند)، در کار تفاوت متعددی از حیث عملکرد نسبت به یک سرور فیزیکی (سرور اختصاصی) مشاهده‌نخواهد کرد.

 

 

مزایای استعمال از  VPS:

VPS مرزی فی مابین هاست مشترک و سرور منحصر به فرد است

– از حیث اقتصادی مقرون به صرفه است.

کارگزاری و تنظیمات VPS مضاعف پرسرعت و آسان انجام می شود.

– امنیت VPS نسبت به هاست اشتراکی اکثر است و مشکلات کمتری به جهت اعضا وب وب سایت به وجود می آید.

– همانطور که گفته شد یک عدد از مزایا، دسترسی بخش اعظم به پیکر بندی سرور و انجام تنظیمات مختص و پیشرفته بر روی آن است.

قابلیت و امکان کارگزاری و اصلاح نرم افزارهای خاص بر روی سرور مجازی وجود دارد.

قابلیت سفارشی سازی سیستم استدلال و در اختیار گرفتن پنل وب تارنما بر شالوده نیاز.

برای خرید سرور مجازی اختصاصی کشور‌ایران و اروپا میتوانید از ISPها یا خدمت دهندگان اینترنت پرسش کنید ، یا به جهت بخش اعظم درک کردن و خرید کردن را کلیک کنید